Wypróbuj ten łatwy przepis na sernik Keto z mikrofalówki

W dzisiejszym artykule pokażemy jak w prosty sposób przygotować sernik keto w kuchence mikrofalowej. To prosty przepis na wspaniały deser!
Wypróbuj ten łatwy przepis na sernik Keto z mikrofalówki
Saúl Sánchez Arias

Napisane i zweryfikowane przez dietetyk Saúl Sánchez Arias.

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Miłośnikom diety ketogenicznej spodoba się ta prosta alternatywa, którą można przygotować w kuchence mikrofalowej. Sernik keto z mikrofalówki jest bardzo łatwy w wykonaniu i nie wymaga wielu składników. Ponadto proces wykonania jest szybki.

Może się dobrze sprawdzać jako deser, chociaż może być również opcją na śniadanie lub jakiejś przekąski (ale zawsze w kontekście dobrze zaplanowanej zdrowej diety, oczywiście!).

Zanim zaczniesz czytać opis przepisu, pamiętaj, że dieta ketonowa charakteryzuje się ścisłym ograniczeniem węglowodanów. W najlepszym razie dozwolone jest tylko 50 gramów tych składników odżywczych dziennie, a nawet 20 gramów dziennie. Nie wszyscy dokładnie trzymają się tego schematu, choć w pewnych sytuacjach przynosi on korzyści.

Składniki na sernik keto z mikrofalówki

Do przygotowania pysznego sernika keto potrzebne są następujące składniki:

 • 200 gramów serka śmietankowego
 • 1 jogurt grecki
 • 2 duże jajka
 • łyżka płynnego słodzika
 • łyżeczka aromatu waniliowego
 • 1 łyżka cynamonu
Sernik Keto
Ten sernik keto oczywiście nie zawiera węglowodanów i można go szybko przygotować w kuchence mikrofalowej!

Jak to zrobić

 1. Najpierw wybierz miskę nadającą się do kuchenki mikrofalowej.
 2. Umieść w niej serek śmietankowy i ubij intensywnie trzepaczką, aby uzyskać znacznie lżejszą konsystencję.
 3. Następnie dodaj jajka, jogurt, wanilię i płynny słodzik. Można również użyć słodzika w proszku, ale to zależy od Twojego gustu.
 4. Gdy składniki zostaną dobrze wymieszane za pomocą trzepaczki, umieść formę na kilka minut w kuchence mikrofalowej ustawionej na maksymalną moc. Zaleca się jednak, aby forma miała wysokie brzegi, ponieważ w pierwszych chwilach pieczenia ciasto prawdopodobnie wyrośnie (choć później znowu opadnie).
 5. Po upływie określonego czasu sprawdź, czy ciasto jest gotowe.
 6. Jeśli nie, możesz zostawić jeszcze na 50 sekund. Uważaj, aby nie rozgotować, bo to mogłoby zepsuć końcową teksturę sernika. Najlepiej przetestować najpierw potrzebną ilość czasu we własnej kuchence mikrofalowej, ponieważ moc każdego urządzenia może być inna.
 7. Gdy brzegi są upieczone, ale środek jest nadal lekko kremowy, pozostaw w urządzeniu na 10 minut.
 8. Po tym czasie ciasto należy wstawić do lodówki i pozostawić do ostygnięcia na co najmniej kilka godzin, chociaż wskazane jest pozostawienie go na całą noc.
 9. Na koniec wyłóż ciasto na talerz i posyp je cynamonem.
 10. Jeśli chcesz, możesz też doprawić kakao i drobno posiekanymi orzechami.
sernik
Zanim upłynie piętnaście minut, Twój sernik keto będzie gotowy!

Uważamy, że możesz również przeczytać ten artykuł: Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową naturalnymi środkami

Zalety odżywcze sernika keto

Spożywanie sernika keto, w ramach zróżnicowanej i zbilansowanej diety, może oferować wiele korzyści zdrowotnych. Zawsze należy jednak unikać niedoboru niezbędnych mikroelementów, które mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Białko wspomaga regenerację mięśni

Sernik keto jest źródłem białek o wysokiej wartości biologicznej. Zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy i ma dobry wynik pod względem strawności. Te składniki odżywcze mają kluczowe znaczenie dla utrzymania beztłuszczowej tkanki w stanie funkcjonalnym przez długie lata.

W rzeczywistości, zgodnie z badaniem opublikowanym w Annals of Nutrition & Metabolism, konieczne jest zapewnienie dziennego spożycia co najmniej 0,8 grama białka na kilogram masy ciała. To pozwoli uniknąć problemów związanych z masą mięśniową. Jeśli to możliwe, co najmniej połowa z przyjmowanych białek powinna być pochodzenia zwierzęcego.

Wapń zapobiega osteoporozie

Wapń jest głównym minerałem w tkance kostnej. Ważne jest, aby zapewnić regularne przyjmowanie tego składnika odżywczego w diecie, aby zapobiec rozwojowi chorób, takich jak osteoporoza. Potwierdzają to badania opublikowane w czasopiśmie Nutrients. Kluczowe znaczenie ma również odpowiedni poziom witaminy D w organizmie.

Witamina D moduluje wiązanie minerałów w kościach. Jeśli stan deficytu się utrzymuje, fizjologia tkanki może ulec zmianie, co może zwiększyć ryzyko złamań w wieku dorosłym. Dlatego zaleca się częstą ekspozycję na światło słoneczne, aby wzmocnić naturalną syntezę tego składnika odżywczego w organizmie.

Uważamy, że możesz również przeczytać ten artykuł: Wypróbuj ten przepis na pyszny kubek Brownie z mikrofalówki

Sernik keto daje uczucie sytości

Jednym z problemów wielu diet skoncentrowanych na odchudzaniu jest to, że nie są one w stanie dostarczyć wystarczającego uczucia sytości. Może to utrudnić ich przestrzeganie i może prowadzić do nieodpartej chęci jedzenia, która ostatecznie powoduje, że całkowicie porzucamy dietę. W konsekwencji często pojawia się „efekt odbicia” czyli tzw. jo-jo, który oznacza powrót do gorszej sytuacji niż początkowa.

Aby tego uniknąć, konieczne jest zapewnienie spożycia błonnika, białek i tłuszczów w wystarczających ilościach. Wykazano, że wszystkie te elementy opóźniają tempo opróżniania żołądka, a tym samym utrzymują uczucie sytości na dłużej. Dzięki temu Twoja dieta będzie satysfakcjonująca i zrównoważona w perspektywie średnioterminowej.

Przygotuj sernik keto w kuchence mikrofalowej

Jak widzieliśmy, sernik keto można łatwo przygotować w kuchence mikrofalowej. Potrzeba niewiele składników i czasu, aby osiągnąć doskonały wynik zarówno z punktu widzenia organoleptycznego, jak i żywieniowego. To dobra opcja do spożycia jako deser lub zdrowa przekąska, ponieważ zawiera świeże i wysokiej jakości składniki.

Na koniec pamiętaj, że utrzymanie dobrego stanu zdrowia wymaga nie tylko dbania o dietę. Kluczem do sukcesu jest również promowanie innych zdrowych nawyków, takich jak regularne ćwiczenia fizyczne i dobry sen. Podobnie, wystarczająca ekspozycja na światło słoneczne może mieć znaczenie, ponieważ stymuluje syntezę witaminy D i zapobiega niedoborom składnika odżywczego, który jest niezwykle ważny w ludzkim ciele.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Richter, M., Baerlocher, K., Bauer, J. M., Elmadfa, I., Heseker, H., Leschik-Bonnet, E., Stangl, G., Volkert, D., Stehle, P., & on behalf of the German Nutrition Society (DGE) (2019). Revised Reference Values for the Intake of Protein. Annals of nutrition & metabolism74(3), 242–250. https://doi.org/10.1159/000499374
 • Vannucci, L., Fossi, C., Quattrini, S., Guasti, L., Pampaloni, B., Gronchi, G., Giusti, F., Romagnoli, C., Cianferotti, L., Marcucci, G., & Brandi, M. L. (2018). Calcium Intake in Bone Health: A Focus on Calcium-Rich Mineral Waters. Nutrients10(12), 1930. https://doi.org/10.3390/nu10121930
 • Kung, B., Anderson, G. H., Paré, S., Tucker, A. J., Vien, S., Wright, A. J., & Goff, H. D. (2018). Effect of milk protein intake and casein-to-whey ratio in breakfast meals on postprandial glucose, satiety ratings, and subsequent meal intake. Journal of dairy science101(10), 8688–8701. https://doi.org/10.3168/jds.2018-14419

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.