Jak ugasić pragnienie w zdrowy sposób?

Jak ugasić pragnienie w zdrowy sposób?
Sofía Quintana Alonso

Przejrzane i zatwierdzone przez: fizjoterapeuta Sofía Quintana Alonso.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Jakie napoje włączyć do diety, aby dalej była zdrowa? Jak ugasić pragnienie w zdrowy sposób? Te pytania często krążą po głowie osoba, które są w trakcie diety. W związku z tym, że dziś mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju produktów, niektóre pełne pustych kalorii, czasem po prostu nie wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Dziś podamy kilka przykładów napojów zaspokajających pragnienie w odżywczy i zdrowy sposób, które nadadzą się na każdą okazję. Na pewno Ci zasmakują!

Po pierwsze – naturalny sok z pomarańczy zaspokoi Twoje pragnienie

Za sokiem pomarańczowym kryje się wiele witamin, minerałów, węglowodanów i błonnik pokarmowy. Już jedna szklanka zapewnia nam 175mg witaminy C, 0,96g błonnika, 1,68g białka, 18g węglowodanów, 0,24g tłuszczu, a w tym jedyne 79 kalorii.

Po drugie – filiżanka kawy doskonale gasi pragnienie

Wraz z filiżanką kawy dostarczasz swojemu organizmowi całkiem sporą ilość białka, węglowodanów, a także sodu. Oprócz tego możesz być spokojny, ponieważ ilość kalorii w kawie jest bardzo mała, a zarazem jest ona bardzo pożywna.

Kawa gasi pragnienie
Jeżeli wolisz pić ją z mlekiem, powinno być ono niskotłuszczowe.

Po trzecie – mleko

Dzięki temu, że mleko zapewnia odpowiednie ilości białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów jest uważane za fantastyczny produkt zaspokajający pragnienie. Dodatkowo zaspokaja uczucie głodu na długi czas.

Po czwarte- naturalne koktajle gaszące pragnienie

 

Zapewniają uczucie sytości, a jednocześnie pomagają utrzymać stabilność wagi. Powinny być schłodzone przed wypiciem, a dzięki temu dadzą uczucie świeżości i zmniejszą apetyt. Dostarczają duże ilości błonnika i wody, co fantastycznie wpływa na układ pokarmowy i proces trawienia.

Koktajl

Koktajle mleczne są źródłem witamin A, C, E i soli mineralnych takich jak selen, wapn i cynk.

Zalecane koktajle odżywcze:

  • koktajl z truskawki i jogurtu
  • smoothie z pomarańczy i marchewki
  • koktajl z ogórka i papryki
  • smoothie z truskawki i banana

Przeczytaj również: Właściwości zdrowotne smoothie

Inną propozycją mogą być aromatyczne napary ziołowe, którymi też doskonale uzupełnimy dietę. Dziś mamy wachlarz ziół, z których możemy wybrać te, które najbardziej nam smakują. Napary można urozmaicić kostkami lodu i pić w formie herbaty mrożonej. Bardzo smaczna jest kawa przygotowana właśnie w ten sposób.

Pamiętaj, że lepiej jest unikać spożywania słodkich napojów, ponieważ oprócz tego, że są źródłem ogromnych ilości kalorii i utrudniają nam utrzymanie prawidłowej wagi. Również mogą być szkodliwe dla niektórych organów naszego ciała.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.