Jak ugasić pragnienie w zdrowy sposób?

Jak ugasić pragnienie w zdrowy sposób?
Sofía Quintana Alonso

Przejrzane i zatwierdzone przez: fizjoterapeuta Sofía Quintana Alonso.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Jakie napoje włączyć do diety, aby dalej była zdrowa? Jak ugasić pragnienie w zdrowy sposób? Te pytania często krążą po głowie osoba, które są w trakcie diety. W związku z tym, że dziś mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju produktów, niektóre pełne pustych kalorii, czasem po prostu nie wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Dziś podamy kilka przykładów napojów zaspokajających pragnienie w odżywczy i zdrowy sposób, które nadadzą się na każdą okazję. Na pewno Ci zasmakują!

Po pierwsze – naturalny sok z pomarańczy zaspokoi Twoje pragnienie

Za sokiem pomarańczowym kryje się wiele witamin, minerałów, węglowodanów i błonnik pokarmowy. Już jedna szklanka zapewnia nam 175mg witaminy C, 0,96g błonnika, 1,68g białka, 18g węglowodanów, 0,24g tłuszczu, a w tym jedyne 79 kalorii.

Po drugie – filiżanka kawy doskonale gasi pragnienie

Wraz z filiżanką kawy dostarczasz swojemu organizmowi całkiem sporą ilość białka, węglowodanów, a także sodu. Oprócz tego możesz być spokojny, ponieważ ilość kalorii w kawie jest bardzo mała, a zarazem jest ona bardzo pożywna.

Kawa gasi pragnienie
Jeżeli wolisz pić ją z mlekiem, powinno być ono niskotłuszczowe.

Po trzecie – mleko

Dzięki temu, że mleko zapewnia odpowiednie ilości białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów jest uważane za fantastyczny produkt zaspokajający pragnienie. Dodatkowo zaspokaja uczucie głodu na długi czas.

Po czwarte- naturalne koktajle gaszące pragnienie

 

Zapewniają uczucie sytości, a jednocześnie pomagają utrzymać stabilność wagi. Powinny być schłodzone przed wypiciem, a dzięki temu dadzą uczucie świeżości i zmniejszą apetyt. Dostarczają duże ilości błonnika i wody, co fantastycznie wpływa na układ pokarmowy i proces trawienia.

Koktajl

Koktajle mleczne są źródłem witamin A, C, E i soli mineralnych takich jak selen, wapn i cynk.

Zalecane koktajle odżywcze:

  • koktajl z truskawki i jogurtu
  • smoothie z pomarańczy i marchewki
  • koktajl z ogórka i papryki
  • smoothie z truskawki i banana

Przeczytaj również: Właściwości zdrowotne smoothie

Inną propozycją mogą być aromatyczne napary ziołowe, którymi też doskonale uzupełnimy dietę. Dziś mamy wachlarz ziół, z których możemy wybrać te, które najbardziej nam smakują. Napary można urozmaicić kostkami lodu i pić w formie herbaty mrożonej. Bardzo smaczna jest kawa przygotowana właśnie w ten sposób.

Pamiętaj, że lepiej jest unikać spożywania słodkich napojów, ponieważ oprócz tego, że są źródłem ogromnych ilości kalorii i utrudniają nam utrzymanie prawidłowej wagi. Również mogą być szkodliwe dla niektórych organów naszego ciała.

To może Cię zainteresować ...
Słodkie, gazowane napoje są szkodliwe
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Słodkie, gazowane napoje są szkodliwe

Gazowane napoje konsumowane w nadmiarze wpływają negatywnie na Twoje ciało. Zawierają dodatki chemiczne i barwniki, które narażają Twoje zdrowie na...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.