Spalanie tłuszczu - poznaj naturalne produkty na ich przyśpieszenie

Spalanie tłuszczu - poznaj naturalne produkty na ich przyśpieszenie

Napisany przez Ekhiñe Graell

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wszyscy doskonale wiemy, że pozbycie się nieustannie gromadzącego się tłuszczyku w naszym ciele, wcale nie jest łatwym zadaniem. Istnieją jednak produkty wspomagając spalanie tłuszczu, które – dzięki temu, że przyspieszają metabolizm – dodatkowo korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Poniżej przedstawiamy 7 produktów przyspieszających spalanie tłuszczu, dzięki którym skutecznie zapobiegniemy odkładaniu się zbędnych kilogramów.

1. Zielone warzywa liściaste na szybsze spalanie tłuszczu:

Wszelkiego rodzaju warzywa o zielonych liściach, na przykład szpinak czy boćwinka, cudownie wpływają na stan naszego zdrowia, a co więcej, przyspieszają spalanie tłuszczu. Produkty te są bogatym źródłem błonnika oraz składników odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do optymalnego funkcjonowania.

Dodatkowo, ich zielone liście zawierają sporą dawkę witaminy C i antyoksydantów, które zapobiegają rozwojowi chorób, w tym nowotworom, zaćmie, zaburzeniom pamięci oraz zawałowi serca.

Niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na to, by liście spożywanych warzyw były świeże i ciemnozielone. Tym samym należy unikać warzyw zwiędniętych i o żółtawym odcieniu liści. Zalecamy przechowywać je w plastikowej torebce w najzimniejszej części lodówki przez maksymalnie pięć dni.

2. Rośliny strączkowe

2#:spalanie-tłuszczu.jpg

Rośliny strączkowe to kolejny produkt skutecznie wspomagający spalanie tłuszczu. Warzywa te są szczególnie cenne dla organizmu – zawierają najwięcej błonnika pokarmowego ze wszystkich typów roślin. Co więcej, ich wielką zaletą jest to, że naturalnie obniżają poziom cukru we krwi.

Są również bogatym źródłem potasu i innych ważnych minerałów, które zapobiegają odwodnieniu organizmu, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi i zawału serca.

Rośliny strączkowe od wieków były jednym z podstawowych pokarmów ludzkości. Stąd też, obecnie mamy do dyspozycji wiele gatunków i odmian tego typu roślin, a także możemy je przygotowywać na wiele rozmaitych sposobów. Najbardziej popularne z nich to fasola, soczewica, ciecierzyca, bób i soja.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Jak rośliny strączkowe chronią przed cukrzycą typu 2?

3. Czosnek i cebula

Zarówno czosnek, jak i cebula, zawierają związki fitochemiczne, które niszczą gromadzące się w naszym organizmie złogi tłuszczu. Ich regularne spożywanie skutecznie wspomaga spalanie tłuszczu. Ponadto, obniżają one poziom cholesterolu we krwi, zwalczają rozmaite wirusy, bakterie i grzyby oraz zapobiegają występowaniu chorób sercowo-naczyniowych, na przykład zawału serca.

4. Chili

3#:spalanie-tłuszczu.jpg

Chili to papryczka, która bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Chociaż nie wszystkim przypada do gustu jest ostry smak, jej umiarkowane spożywanie znacznie przyspiesza metabolizm, a tym samym spalanie tłuszczu. Co więcej, utrzymuje ona optymalny poziom cukru we krwi i  ze względu na wysoką zawartość witaminy C – jest niezwykle skutecznym naturalnym środkiem antyseptycznym.

5. Kurkuma

Kurkuma to bulwa pochodzenia tropikalnego, przypominająca wilec ziemniaczany (popularnie zwany batatem lub słodkim ziemniakiem) czy maniok jadalny. Jej smak jest nieco pikantny, a sama kurkuma znajduje najszersze zastosowanie w kuchni indyjskiej.

Produkt ten słynie z ogromnej zawartości beta karotenu oraz antyoksydantów, które opóźniają wywołane przez wolne rodniki starzenie się komórek organizmu. Kurkuma jest również wielkim sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami – skutecznie przyspiesza metabolizm i wspomaga spalanie tłuszczu.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Majonez czosnkowy z kurkumą – poznaj ten przepis

6. Cynamon

4#:spalanie-tłuszczu.jpg

Cynamon to produkt, który posiada bardzo interesujące dla naszego zdrowia właściwości. Niedawno przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania potwierdzają, że dodawanie odrobiny cynamonu do posiłków – przyspiesza 20 razy więcej metabolizm cukru, w porównaniu do potraw bez dodatku cynamonu.

Pamiętaj, że nadmiar cukru we krwi jest czynnikiem zwiększającym odkładanie się tłuszczu. Najlepszym sposobem na dostarczenie odpowiedniej dawki tej aromatycznej przyprawy i spalanie tłuszczu jest codzienne wypijanie szklanki herbaty z cynamonem.

7. Cytryna

Cytryna to owoc przyspieszający spalanie tłuszczu – jest ona bowiem produktem, który w wyniku procesów fizjologicznych i metabolicznych – produkuje ciepło. Ściślej mówiąc, oznacza to, że dodawanie cytrusów do szklanki ciepłej wody, znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu z nagromadzonych zapasów.

Dlatego też, zalecamy picie cytrynowej herbaty każdego ranka na pusty żołądek. Dodatkowo, ten kwaśny owoc zawiera duże ilości witaminy C, dzięki czemu zapobiega występowaniu chorób dróg oddechowych.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.