7 pozycji seksualnych dla niskich kobiet

Ze względu na wygodę i przyjemność niektóre pozycje seksualne poprawiają doznania u niskich kobiet. Dowiedz się o nich wszystkiego.
7 pozycji seksualnych dla niskich kobiet

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2023

Jeśli chodzi o przyjemności płynące z seksu, nie ma ograniczeń dotyczących wzrostu, to jasne. Jednak jeśli chodzi o przyjemność, niektóre pozycje seksualne mogą być wygodniejsze dla niskich kobiet. Czy znasz te, które bardziej Ci odpowiadają?

I choć prawdą jest, że wszystko zależy od upodobań i kreatywności pary, warto zastanowić się nad pozycjami seksualnymi, które pozwalają osiągnąć większą pełnię. Są one kluczem do orgazmu: albo dlatego, że pozwalają na lepsze ruchy, albo dlatego, że dają większą kontrolę penetracji.

Najlepsze jest to, że doskonale nadają się do nowatorskich intymnych zbliżeń, ponieważ budzą różne doznania i zrywają z rutyną w seksie, która czasami jest wielkim wrogiem życia we dwoje.

Poniżej chcemy podzielić się 7 ciekawymi pozycjami seksualnymi dla niskich kobiet. Nie wahaj się ich wypróbować!

Gusta i preferencje w łóżku

Jak wiadomo, istnieją różnice w gustach i preferencjach co do pozycji, które przyjmuje się w łóżku, czy gdziekolwiek, aby osiągnąć satysfakcję, uprawiając seks.

Jednak czasami ta preferencja jest uwarunkowana, nie gustem, ale przez samą naturę. Tak jest w przypadku niektórych niskich kobiet, które mogą odczuwać pewien dyskomfort w intymnych chwilach, zwłaszcza gdy ich partner jest wyższy.

Taka sytuacja czasami zmniejsza namiętność zbliżenia ponieważ może wiązać się z większym wysiłkiem fizycznym, a nawet bolesnym współżyciem. W przypadku wystąpienia takiego problemu wskazane jest jego ujawnienie.

I chociaż mogą istnieć tabu dotyczące seksualności lub niepewność, czy o tym mówić, lepiej, aby partner wiedział, co się dzieje, aby pomóc w rozwiązaniu. I tak we dwójkę będą szukać najwygodniejszego i najbardziej satysfakcjonującego sposobu na czerpanie przyjemności we dwoje.

Pozycje seksualne dla niskich kobiet

Czy są pozycje seksualne bardziej odpowiednie dla niskich kobiet? Oczywiście, że są! Przedstawiamy najbardziej polecane. W niektórych z nich on powinien przejmować kontrolę, a w innych przypadkach to panuje nad sytuacją.

Chociaż wciąż nie ma zbyt wielu badań na ten temat, kilka tych, które zostały przeprowadzone, wskazuje, że nie ma dowodów na poparcie hipotezy, że dominacja mężczyzn ma być najbardziej ekscytująca. Tak więc, drogie panie, wy też możecie przejąć kontrolę i cieszyć się tym w równym stopniu.

1. Pozycja siedząca

pozycje seksualne

Kanapa w salonie to jedno z miejsc, w których możesz uprawiać seks, nie będąc w łóżku ani w sypialni. Może stać się najlepszym sprzymierzeńcem spotkania pełnego przyjemności i namiętności.

Każąc usiąść partnerowi, kobieta może przejąć kontrolę nad sytuacją i zdominować go różnymi rytmami ruchów. Przy tym wzrost nie będzie stanowił żadnej niedogodności.

Jak to zrobić?

 • Mężczyzna siada na kanapie i przyjmuje wygodną pozycję.
 • Następnie kobieta siada na jego penisie we wzwodzie, przodem lub tyłem.
 • W tej pozycji kontroluje ruch i głębokość penetracji.

2. Koala

Dobrze znana pozycja „koala” jest jedną z ulubionych pozycji seksualnych niskich kobiet. Nie tylko jest całkiem wygodna, gdy mężczyzna jest wyższy, ale daje większą swobodę ruchów i pozwala na głębsze penetracje.

Jak to zrobić?

 • Mężczyzna podnosi kobietę, podczas gdy ją penetruje.
 • Ona tymczasem owija nogi wokół jego talii.

3. Kowbojka

pozycje seksualne

Każda twarda powierzchnia jest idealna do robienia „kowbojki”: łóżko, dywan itp. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych pozycji seksualnych dla dziewcząt niskiego wzrostu, ponieważ ułatwia kontrolę ruchów i głębokość penetracji.

Jak to zrobić?

 • Mężczyzna leży na plecach na wybranej powierzchni, a ona leży lub siada na nim tak, jakby jechała na koniu.
 • Po osiągnięciu penetracji zaczyna poruszać się w pożądanym rytmie.
 • Ta pozycja ma tę zaletę, że mężczyzna może jednocześnie stymulować odbyt swojej partnerki.

4. Motyl

Kolejną pozycją seksualną, która pozwala przełamać rutynę, jest motyl. Nie ma nic na kuchennym stole? Doskonale! To miejsce jest idealne, aby cieszyć się tą pozycją.

Niektóre niskie kobiety to uwielbiają, ponieważ ich partnerowi jest wygodniej i mogą przejąć kontrolę nad stosunkiem. Mówi się, że w tej pozycji można również stymulować punkt G kobiety.

Jak zrobić motyla?

 • Kobieta leży na plecach na kuchennym stole lub innej twardej, wysokiej powierzchni. Jej pośladki powinny znajdować się dokładnie na krawędzi, aby  mężczyzna mógł łatwo dokonać penetracji.
 • Następnie obejmuje go nogami lub podnosi je ponad jego ramiona.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Zaburzenia seksualne: oznaki, przyczyny i jak je przezwyciężyć

5. Łyżka

łyżka pozycja seksualna

Kiedy para ma pewną różnicę wzrostu, ta pozycja seksualna daje wiele ułatwień niskim kobietom. Przede wszystkim partnerka może ustawić się na wymaganej wysokości, aby ją spenetrować, bez względu na różnicę wzrostu. Z drugiej strony może pochylać się do woli, zmieniając głębokość penetracji.

Jak to zrobić?

 • Oboje leżą w pozycji łyżeczki (podobnej do pozycji embrionalnej), a on penetruje ją od tyłu, jednocześnie stymulując jej ciało pieszczotami.

6. Stojąca na pieska

Klasyczna pozycja na pieska może być bardzo wygodną pozycją seksualną dla niskich kobiet, nawet w pozycji stojącej. Ponieważ oboje mogą oprzeć się o wysoką powierzchnię, nie będzie trudności z penetracją.

Ważne jest jednak, aby kontrolować tempo, ponieważ zbyt głęboka lub zbyt mocna penetracja może być bolesna. Chodzi o to, aby oboje osiągnęli orgazm.

Jak to zrobić?

 • Kobieta przyjmuje pozycję na pieska, opierając się o stół lub twardą powierzchnię.
 • Następnie on ustawia się od tyłu i wykonuje penetrację, jednocześnie chwytając ją za biodra.
 • Warto zauważyć, że w tej pozycji można uprawiać również seks analny.

7. Śruba

W tej pozycji to mężczyzna trochę lepiej zarządza rytmem penetracji i ruchów. Jest nieco podobna do pozycji motyla, ale z pewną odmianą.

Jak to zrobić?

 • Kobieta leży na plecach; przyjmuje pozycję w kształcie litery L, z nogami rozłożonymi na bok.
 • Mężczyzna klęczy i stamtąd ją penetruje.
 • Można przeprowadzić penetrację analną lub pochwową.
 • Wariantem tej pozycji jest położenie się kobiety tak, aby jej pośladki znajdowały się prawie na krawędzi łóżka, a mężczyzna pozostaje w pozycji stojącej.

Sposoby na orgazm

Gotowa, aby czuć się bardziej spełniona i pewna siebie w swoich związkach? Nie zapomnij wypróbować tych pozycji seksualnych dla niskich kobiet! Jak widać, są idealne i mogą sprawić, że ty i twój partner poczujecie się w tych chwilach bardziej komfortowo.

I pamiętaj, że jeśli istnieje pozycja, która sprawia ci większą przyjemność lub jeśli jest coś, z czym chcesz poeksperymentować, możesz powiedzieć swojemu partnerowi, aby uzyskać wyższy stopień satysfakcji seksualnej, zgodnie z twoimi gustami i preferencjami. W ten sposób wspólnie zbadacie i odkryjecie inne alternatywy, ponieważ mogą istnieć różne sposoby na osiągnięcie orgazmu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Ahumada, S., Lüttges, C., Molina, T., & Torres, S. (2014). Satisfacción sexual: revisión de los factores individuales y de pareja relacionados. Revista hospital clínico universidad de Chile25(1), 278-284. Disponible en: https://pesquisa.bvsalud.org/portal/resource/pt/lil-786565?lang=es
 • Doniger D. (2016). Redeeming the Kamasutra. Sheridan Books.
 • Harris, E. A., Thai, M., & Barlow, F. K. (2017). Fifty shades flipped: Effects of reading erotica depicting a sexually dominant woman compared to a sexually dominant man. The Journal of Sex Research54(3), 386-397. Disponible en: https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00224499.2015.1131227
 • Navarro, B., Ros, L., Latorre, J. M., Escribano, J. C., López, V. y Romero, M. (2010). Hábitos, preferencias y satisfacción sexual en estudiantes universitarios. Revista Clínica de Medicina de Familia3(3), 150-157. Disponible en: https://pesquisa.bvsalud.org/portal/resource/pt/ibc-84949
 • Suárez J, Álvarez Gayou J,  Río. C, et al. (2000). Sexualidad humana. Manual Moderno.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.