Najbardziej skuteczne pozycje do zajścia w ciążę

Aby mieć dziecko, trzeba nie tylko zacząć działać, ale także wiedzieć, jak cieszyć się tym procesem, bez ulegania presji. Poniżej zalecamy kilka pozycji.

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 09 maja, 2023

Skuteczne pozycje do zajścia w ciążę można włączyć do zdrowego stylu życia, aby zwiększyć szanse na potomstwo. Jednak włączając je, należy pamiętać o jednej rzeczy: musisz cieszyć się samym aktem, i nie myśleć tylko o celu zbliżenia.

Bardzo często pary są tak przytłoczone ideą, że chcą i muszą osiągnąć zapłodnienie, nawet wbrew wszelkim przeciwnościom,… że po prostu nie cieszą się w pełni samym aktem zbliżenia. Stosują pozycje do zajścia w ciążę, ale ich umysł jest tak skupiony na płodzeniu dziecka, że upragniona magia gdzieś się ulatnia i pozostaje proza fizjologii.

Tak więc, oprócz próbowania pozycji, musisz wiedzieć, jak się nimi cieszyć i żyć daną chwilą. Im bardziej oboje jesteście zrelaksowani i im bardziej podoba wam się sam proces, tym lepsza będzie „zabawa”.

Jakie pozycje są zalecane do zajścia w ciążę?

Jak już mówiliśmy, aby zajść w ciążę, przede wszystkim trzeba pozwolić na spontaniczność w kontaktach seksualnych.

Pamiętaj, że „urodzenie dziecka” nie musi być obowiązkiem ani zobowiązaniem, pozbawionym przyjemności a za to pełnym stresu i niepokoju związanego z narzuconym przez siebie terminem. Jeśli tak się dzieje, sprawa może się nieco skomplikować i przedłużyć oczekiwania, co z kolei wywoła więcej niepokoju i frustracji.

Nie musisz więc rezygnować z przyjemności i radości bycia z partnerem, kiedy próbujecie zostać rodzicami. Wręcz przeciwnie, daj się ponieść pozwól sobie przeżyć miłosną przygodę. W tym między innymi możesz jednocześnie wybierać pozycje, które dadzą większe szanse zajścia w ciążę.

1. „Misjonarz”

 

 

„Misjonarz” to jedna z najbardziej znanych pozycji do uprawiania miłości, a także jedna z najbardziej romantycznych. Para może patrzeć sobie w oczy i mówić do siebie nawzajem to, co czuje, całować się lub wyrażać uczucia w każdy inny sposób, jaki jej przyniesie wyobraźnia.

Jest to jedna z pozycji rekomendowanych przez American Pregnancy Association. Ze względów praktycznych ta pozycja, w której kobieta leży na plecach zwiększa szanse na zapłodnienie. Pozwala bowiem na pochylenie szyjki macicy w taki sposób, aby plemniki mogły lepiej dotrzeć na spotkanie komórki jajowej.

Uważa się, że aby ta pozycja była jeszcze bardziej efektywna, można podłożyć poduszkę pod biodra kobiety. Z drugiej strony po seksie możesz spróbować pozostać w tej pozycji także w czasie snu.

2. „Kowadło”

„Kowadło” jest odmianą misjonarza i jest przeznaczone dla bardziej wysportowanych par, ponieważ wiąże się z rodzajem akrobacji w łóżku. Kobieta leży na plecach, a mężczyzna kuca przed nią. Jak dotąd wszystko wydaje się łatwe, ale potem trochę się komplikuje.

Musi unieść miednicę i nogi tak, aby jej stopy znajdowały się na wysokości głowy. Uda spoczywają na talii faceta, który musi położyć ręce na nogach partnerki, aby się podeprzeć.

Jeśli potrafisz podtrzymać tę pozycję podczas kulminacji, plemniki szybko zostaną skierowane w kierunku macicy i zwiększą się szanse na zajście w ciążę.

3. „Na pieska”

„Piesek” to kolejna propozycja, jeśli chodzi o najskuteczniejsze pozycje do zajścia w ciążę. Ponieważ kobieta opiera się na rękach i kolanach (jak w pozycji „na czworakach”) penetracja jest głębsza. I gdy w końcu następuje wytrysk, plemniki będą znajdować się jak najbliżej szyjki macicy, co może zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

Zgodnie z popularną mądrością, ze względu na pozycję, jaką przyjmie tutaj kobieta, macica będzie „bardziej chętna” na przyjęcie nasienia.

Pozycja jogi “krowa – kot” może być również ciekawym źródłem inspiracji.

4. „Trójkąt misyjny”

Podobnie jak „misjonarz” jest jedną z postaw sprzyjających zajściu w ciążę, to samo dotyczy też jego odmian.

„Trójkąt misyjny” wykonywany jest prawie tak samo jak standardowa postawa, ale w tym przypadku kobieta unosi miednicę nieco wyżej. Następnie ugina kolana, aby być nieco wyżej i umożliwić kontakt z partnerem.

Jeśli chcesz spróbować tej pozycji, pamiętaj, że możesz pomóc sobie poduszkami, aby utrzymać pozycję przez cały czas trwania penetracji.

5. „Leżący pająk”

Aby wykonać tę pozycję, kobieta powinna położyć się do krawędzi łóżka, tak aby jej nogi były w powietrzu i szeroko rozstawione. Następnie mężczyzna klęka przed nią i głęboko ją penetruje.

Aby wszystko było wygodniejsze dla was obojga, zaleca się, aby partner podłożył koc pod kolana, a pod biodra partnerki ułożył poduszkę.

6. „Na łyżeczkę”

 

Uważa się, że podczas praktykowania tej pozycji szyjka macicy „przyciąga” plemniki ze względu na położenie miednicy (która znajduje się na boku). Dlatego szanse na zajście w ciążę w tej pozycji mogą być wysokie.

Łyżeczka ma kilka odmian i wszystkie mogą pomóc w udanym spotkaniu seksualnym. Na przykład są warianty, w których kobieta ma nogi zgięte w określony sposób, rozciągnięte itd. itp. Wystarczy użyć trochę wyobraźni!

Podczas wykonywania „łyżeczki” najlepsze jest to, że podczas tego aktu kobieta może otrzymywać od swojego partnera wszelkiego rodzaju pieszczoty i stymulacje, co może być bardzo ekscytujące. Dlatego będziesz się świetnie bawić, jeśli odważysz się spróbować!

Przede wszystkim ciesz się miłością!

Wypróbuj wszystkie te pozycje do zajścia w ciążę i dowiedz się, które najlepiej pasują do ciebie. Następnie zrelaksuj się i zaryzykuj spotkania seksualne pełne miłości i przyjemności.

Pamiętaj, że posiadanie dziecka nie musi być obowiązkiem ani zadaniem, które należy zaznaczyć w kalendarzu lub wykonać w określony sposób. W tym akcie musi być obecna spontaniczność, a także przyjemność i relaks.

Oczywiście w razie wątpliwości zawsze możesz skonsultować się ze specjalistą.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Perkins RP Sexual behaviors and response in relation to complications of pregnancy. Am J Obstet Gynecl 179; 134:498
  • Castelo-Branco C, La sexualidad humana. Una aproximación integral .ED Medica Panamericana; 2005; 231:245
  • Krejčová, Lucie & Kuba, Radim & Flegr, Jaroslav & Klapilová, Kateřina. (2017). KAMASUTRA IN PRACTICE: The Use of Sexual Positions in Czech and Slovak Citizens and Its Association with Female Orgasmicity. 10.13140/RG.2.2.16181.99047.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.