Niebezpieczne pozycje seksualne dla penisa - poznaj je!

05 listopada, 2019
Podczas seksu niektóre pozycje mogą stanowić zagrożenie dla penisa, szczególnie gdy ruchy są zbyt energiczne lub niekontrolowane.

Urazy prącia są jednym z największych lęków dla większości mężczyzn. Oprócz wstydu i bólu, jaki wywołują w danej chwili, strach przed możliwymi konsekwencjami urazu powoduje wiele stresu. W tym artykule przeanalizujemy najbardziej niebezpieczne pozycje seksualne dla penisa.

Wiele par lubi eksperymentować w łóżku, jednak często nie zdaje sobie sprawy, że nie wszystkie fantazje dobrze się kończą. Jeśli przyjmują pozycje seksualne niebezpieczne dla penisa, miłosny akt może się przerodzić w traumatyczne przeżycie.

Najbardziej niebezpieczne postawy seksualne dla penisa

Kiedy penis znajduje się w wzwodzie, ryzyko obrażeń może wzrosnąć podczas próby wykonywania pewnych pozycji seksualnych. Niektóre z nich są szczególnie niebezpieczne.

1. Kobieta na górze

Badanie przeprowadzone w Brazylii w 2014 roku wykazało, że jedną z najbardziej niebezpiecznych pozycji seksualnych dla mężczyzn jest pozycja, kiedy kobieta jest na górze. Nie zdając sobie z tego sprawy, mogłaby utrzymywać cały ciężar swojego ciała na wyprostowanym penisie. Taka sytuacja, w połączeniu z szaleństwem ruchów, mogłaby przypadkowo spowodować uszkodzenie. Nie trzeba dodawać, że jest to bardzo bolesne dla mężczyzny i wymaga leczenia chirurgicznego.

Pozycja na jeźdźca
Kobieta na górze, czyli pozycja na jeźdźca to jedna z najniebezpieczniejszych pozycji seksualnych dla prącia. Kiedy kobieta jest na górze, zwiększa się ryzyko utraty kontroli nad ruchami i złamania penisa.

To samo badanie przytacza pozycję, która zajmuje drugie miejsce pod względem ryzyka uszkodzenia prącia: na pieska, czy pozycja od tyłu. Jednak należy zaznaczyć, że inne źródła podają tę pozycję na pierwszym miejscu w rankingu niebezpieczeństwa.

Zobacz także: Orgazm – 5 rodzajów kobiecej rozkoszy

2. Pozycja na pieska

To badanie przygotowane w 2017 roku wskazuje pozycję od tyłu (kobieta na czworakach i mężczyzna z tyłu) nie tylko jako najbardziej ryzykowną. Taka pozycja niesie bowiem ze sobą ryzyko dużo poważniejszych obrażeń. Ta właśnie pozycja seksualna pojawiła się w ponad połowie przypadków obrażeń. Ponadto porównano ją z innymi układami, w których kobieta lub mężczyzna jest na górze.

W przypadku tej pozycji ryzyko wynika z faktu, że mężczyzna dominuje w stosunku seksualnym. Przy wysokim stopniu podniecenia i intensywności penetracji może się zdarzyć, że penis wyjdzie z pochwy i uderzy mocno w krocze lub spojenie łonowe.

Z tego samego powodu powyższe badanie pokazuje także pozycję misjonarza (mężczyzna na górze) jako czynnik ryzyka. W tej tradycyjnej pozycji można wprowadzić drobną sztuczką, która pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa. Mianowicie, mężczyzna powinien mocno trzymać kobietę za biodra. W ten sposób może lepiej kontrolować ruchy.

Niebezpieczne pozycje seksualne dla penisa: inne przyczyny

Jak widzimy, każda pozycja seksualna może spowodować złamanie penisa, jeśli ruchy są bardzo energiczne. W każdej chwili można stracić kontrolę nad penetracją. Może to prowadzić do uderzenia penisa w dowolną część ciała lub o jakiś przedmiot.

Jednak tego typu urazy mogą mieć także inne przyczyny, jak pokazują przytoczone wyżej badania. W niektórych przypadkach pacjenci doznali urazu podczas masturbacji lub pewnego rodzaju manipulacji członkiem. W innych sytuacjach, uszkodzenie mogło nastąpić na skutek uderzenia lub gdy mężczyzna gwałtownie odwrócił się w łóżku podczas snu z penisem w pozycji wzwodu.

Wreszcie zdarzały się również przypadki, w których mężczyzna uszkodził sobie penisa, próbując założyć bieliznę. Wystarczyło, ze robił to zbyt energicznie lub wywierał zbyt dużą presję nie zwracając uwagi na to, że nastąpiła erekcja.

Przeczytaj również: Zaburzenia erekcji – od diagnozy do leczenia

Co zrobić, jeśli doznasz obrażeń?

W przypadku odniesienia obrażeń najlepiej jest jak najszybciej udać się na pogotowie, szczególnie jeśli odczuwasz bardzo silny ból, który uniemożliwia ci normalne funkcjonowanie. Po dokonaniu oceny przypadku lekarz może postawić diagnozę i ustalić, które leczenie najlepiej zastosować.

Trzy objawy, o których pacjenci najczęściej wspominają w czasie oceny urazu, to: dźwięk podobny jak przy złamaniu, utrata erekcji i silny ból.

Jeśli uraz penisa doprowadził również do uszkodzenia cewki moczowej możliwe jest, że u pacjenta wystąpią inne dolegliwości. Między innymi może się pojawić niezdolność do oddawania moczu  a także krwawienie. Zwykle dzieje się to w ponad jednej trzeciej przypadków i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Na koniec należy pamiętać, że w żadnym wypadku nie jest wskazane samoleczenie lub ignorowanie dolegliwości. Zastosowanie nieodpowiednich środków lub brak leczenia może tylko pogorszyć problem.

  • Reis, L. O., Cartapatti, M., Marmiroli, R., Oliveira Júnior, E. J. De, Saade, R. D., & Fregonesi, A. (2014). Mechanisms predisposing penile fracture and long-term outcomes on erectile and voiding functions. Advances in Urology. https://doi.org/10.1155/2014/768158
  • Barros, R., Schulze, L., Ornellas, A. A., Koifman, L., & Favorito, L. A. (2017). Relationship between sexual position and severity of penile fracture. International Journal of Impotence Research. https://doi.org/10.1038/ijir.2017.24
  • Kara, N., Morel Journel, N., Ruffion, A., & Terrier, J. E. (2015). Management of penile fracture. Progres En Urologie – FMC. https://doi.org/10.1016/j.fpurol.2015.06.004