Pozycje seksualne - pięć najprzyjemniejszych dla niego

Dzięki tym pozycjom seksualnym zwiększy się przyjemność odczuwana przez Niego podczas stosunku. Poprawi się erekcja i pan będzie miał poczucie kontroli nad sytuacją.
Bernardo Peña

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Bernardo Peña.

Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca, 2023

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w temacie seksu, każdy z nas ma swoje preferencje i gusta. Tak jak jest to jednak w przypadku kobiet, mężczyźni również mają swoje pozycje seksualne, które wolą od innych, ponieważ stanowią dla nich źródło większej rozkoszy.

Omawiając temat, jakim są pozycje seksualne, na samym początku trzeba przyznać otwarcie, że mężczyźni są znacznie większymi wzrokowcami niż kobiety. W praktyce oznacza to, że poza stymulacją fizyczną, podnieca ich możliwość przyglądania się partnerce i obserwowania jej podczas seksu. Chodzi o wszystko – o jej gesty, ruchy, krągłości oraz grymasy twarzy.

Wielu mężczyzn pragnie dominować w trakcie seksu i czuć, że mają pełną kontrolę. Liczy się również głębokość penetracji, na jaką mogą sobie pozwolić oraz doznania, jakie zapewnia im pochwa partnerki podczas każdego ruchu.

Przeanalizowanie, jakie pozycje seksualne mogą zwiększyć podniecenie mężczyzny może przyczynić się do poprawy jakości życia erotycznego obojga partnerów. Poprawia to erekcję oraz umożliwia lepsze kontrolowanie ejakulacji (o ile tego właśnie chce).

Dlatego właśnie w dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci pięć najlepszych pozycji dla Niego.

1. Pozycja na jeźdźca

Mężczyźni uwielbiają dominować w łóżku, nie ma co do tego wątpliwości. Prawda jest jednak również taka, że większość z nich odczuwa podniecenie na myśl o tym, że kobieta może podjąć inicjatywę i przejąć absolutną kontrolę nad sytuacją w łóżku.

Dlatego właśnie pozycja na jeźdźca jest jedną z ulubionych pozycji seksualnych dla panów. To właśnie wtedy są oni bowiem skazani na łaskę i niełaskę partnerki. Wielką rozkosz przynoszą im również ruchy bioder kobiety.

Opis pozycji

 • Mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta siada na jego penisie, który jest we wzwodzie. Może się to odbywać przodem do mężczyzny lub plecami do niego.
 • Dzięki tej pozycji ona może nadać rytm penetracji i dopasować go do swojego gustu. Partner może jej pomóc przytrzymując partnerkę za biodra i dopasowując swoje ruchy do niej.
 • Wziąwszy pod uwagę fakt, że oboje partnerów mają wolne ręce, mogą wykorzystać ten fakt stymulując strefy erogenne partnera.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Seks u kobiet: Zrelaksowany umysł poniżej pasa

2. Pozycje seksualne dla Niego – trapez

Jeśli chodzi o pozycje seksualne, trapez z pewnością nie należy do najłatwiejszych do wykonania i utrzymania. Okazuje się jednak, że wyzwanie i doznania, jakie pozycja ta zapewnia to coś, co pociąga panów. Dlatego też jest to jedna z ich ulubionych opcji.

Wymaga dużych umiejętności fizycznych oraz siły i zdolności utrzymania równowagi. Zapewnia jednak kontakt wzrokowy i podniecającą stymulację.

Opis pozycji

 • Kobieta leży na plecach i jest rozluźniona, podczas gdy partner przyciąga ją do siebie, aby rozpocząć penetrację.
 • W tej pozycji pełna kontrola należy do pana, dlatego to właśnie on narzuci rytm, zależnie od stopnia swojego podniecenia.
 • Idealnie byłoby zwiększać siłę i tempo zbliżenia, aby było ono namiętne i dzikie.

Może zainteresuje Cię również przeczytanie artykułu: Życie seksualne – 6 nawyków, które je poprawią!

3. Pozycja smoka

Pozycja smoka wznosi podniecenie mężczyzny na najwyższy poziom. Pozwala ona panu czuć się osobą dominującą podczas współżycia (co już samo w sobie jest wspaniałym uczuciem). Co więcej, można zmieniać rytm penetracji, spowalniając i opóźniając tym samym wytrysk.

Ciągły kontakt z pośladkami partnerki i pocieranie o nie jądrami dodatkowo zwiększa doznania i sprawia, że seks przynosi jeszcze więcej rozkoszy.

Opis pozycji

 • Kobieta kładzie się na brzuchu z poduszką na wysokości mniej więcej kości łonowej. Pozwala to dodatkowo unieść pośladki i wygiąć ciało w lekki łuk, co zapewnia głębszą penetrację.
 • Następnie mężczyzna kładzie się na plecach partnerki, chwytając ją za ręce. Ich ciała układają się w takiej samej pozycji.
 • Gdy już się ją osiągnie, zaczyna się penetracja pochwy od tyłu. Doskonale sprawdzają się ruchy okrężne.

Może zajrzysz też do artykułu: Zwiększenie libido, dzięki wykorzystaniu ziół

4. Pozycja z nogami na ramionach

Jedną z największych zalet tej pozycji erotycznej jest niewątpliwie kontakt wzrokowy. Dlatego właśnie jest to jedna z ulubionych dla panów pozycji.

Wziąwszy pod uwagę uniesienie bioder kobiety, penetracja odbywa się znacznie głębiej. Pan przejmuje tu dominację, co daje mu poczucie kontroli i dodatkową satysfakcję.

Opis pozycji

 • Kobieta leży na plecach a jej nogi znajdują się na ramionach partnera.
 • Podczas penetracji mężczyzna lekko się pochyla opierając na łydkach partnerki – w ten sposób może kontrolować głębokość penetracji.

Może zechcesz też zajrzeć do artykułu: Orgazm – 5 rodzajów kobiecej rozkoszy

5. Kwiat lotosu

Omawiając pozycje seksualne podniecające dla Niego, nie sposób nie wspomnieć o pozycji znanej jako kwiat lotosu. Znów przekazuje się kontrolę kobiecie.

Dla obojga kochanków pozycja ta jest niezwykle podniecająca, ponieważ zapewnia bliskość i ciągły kontakt wzrokowy. Co więcej, mężczyzna może czuć piersi partnerki pocierające się o jego klatkę piersiową oraz łapać ją za pupę.

Opis pozycji

 • Mężczyzna siada na łóżku z lekko rozłożonymi nogami, podczas gdy kobieta siada na jego znajdującym się we wzwodzie penisie, obejmując jego tułów nogami.
 • Rytm miłości narzuca w tej pozycji kobieta, poruszając biodrami.

Czy masz ochotę wypróbować powyższe pozycje seksualne? Pamiętaj, że aby zadbać o świeżość związku i nowe doznania w sypialni, nieodzowna jest szczera i otwarta komunikacja z partnerem lub partnerką.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Hatzimouratidis, K., Amar, E., Eardley, I., Giuliano, F., Hatzichristou, D., Montorsi, F., … Wespes, E. (2010). Guidelines on Male Sexual Dysfunction: Erectile Dysfunction and Premature Ejaculation. European Urology. https://doi.org/10.1016/j.eururo.2010.02.020
 • Hertenstein, M. J., & Keltner, D. (2011). Gender and the Communication of Emotion Via Touch. Sex Roles. https://doi.org/10.1007/s11199-010-9842-y
 • Yoo, H., Bartle-Haring, S., Day, R. D., & Gangamma, R. (2014). Couple communication, emotional and sexual intimacy, and relationship satisfaction. Journal of Sex and Marital Therapy. https://doi.org/10.1080/0092623X.2012.751072
 • Jones, A. C., Robinson, W. D., & Seedall, R. B. (2018). The Role of Sexual Communication in Couples’ Sexual Outcomes: A Dyadic Path Analysis. Journal of Marital and Family Therapy44(4), 606–623. https://doi.org/10.1111/jmft.12282
 • Reis LO, Cartapatti M, Marmiroli R, de Oliveira Júnior EJ, Saade RD, Fregonesi A. Mechanisms predisposing penile fracture and long-term outcomes on erectile and voiding functions. Adv Urol. 2014;2014:768158.
 • Sandfort, T. G. M. (2005). Sexual orientation and gender: Stereotypes and beyond. Archives of Sexual Behavior. https://doi.org/10.1007/s10508-005-7907-8

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.