Jędrne pośladki - 9 skutecznych metod

Jeśli chcesz mieć jędrne pośladki, musisz połączyć odpowiednią dietę ze specjalnymi ćwiczeniami na tę partię mięśni. Pamiętaj również o rozciąganiu i odpoczynku pomiędzy sesjami treningowymi.
Jędrne pośladki - 9 skutecznych metod

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Chude ciało już wyszło z mody i teraz każda kobieta chce mieć pięknie zarysowane krągłości, wysportowane nogi i jędrne pośladki. Takie kształty rzadko kiedy są darem natury, więc należy sobie na nie zapracować na siłowni.

Jeśli chcesz mieć jędrne pośladki, możesz zastosować odpowiednie ćwiczenia, suplementy i kremy, a najlepiej jeśli połączysz wszystkie te elementy. Przeczytaj poniższy artykuł i zobacz, jak osiągnąć cel w postaci krągłych i zgrabnych pośladków.

1. Wyznacz sobie cel, aby osiągnąć jędrne pośladki

jędrne pośladki

Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu, jakim są jędrne pośladki, jest znalezienie odpowiedniej motywacji. Zdecyduj jak ma wyglądać końcowy efekt Twojej ciężkiej pracy, a najlepiej wyznacz sobie cel, który da się zmierzyć lub wyrazić liczbami.

Jeszcze przed rozpoczęciem diety i treningu warto zrobić zdjęcia pośladków pod różnymi kątami, aby potem móc porównać wygląd pupy po upływie kolejnych tygodni.

Możliwość porównania nowych, jędrnych pośladków do pupy, z której nie byłaś od końca zadowolona, będzie świetną zachętą do dalszej pracy w chwilach spadku motywacji.

2. Jaki masz typ figury?

Niektórzy dzięki dobrym genom po prostu już mają jędrne pośladki i bardzo szybko zauważają rezultaty, kiedy rozpoczynają trening.

Innych niestety kosztuje to dużo więcej pracy. Jednak bez względu na figurę możesz mieć jędrne pośladki i nadać im ładny kształt. Wystarczy wyznaczać sobie realne cele i dać sobie więcej czasu na ukształtowanie i wzmocnienie mięśni pośladków.

Pamiętaj, że odpowiednie ćwiczenia, dieta i kosmetyki mogą zdziałać cuda więc nie poddawaj się.

3. Jak trenować, aby mieć jędrne pośladki?

ćwiczenia na jędrne pośladki

Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym pośladki mogą nabrać ładnego kształtu i stać się jędrne. Wykonując je, pamiętaj jednak o poniższych wskazówkach:
 • Większość ćwiczeń na jędrne pośladki to ćwiczenia wzmacniające. Jeśli chcesz rozbudować mięśnie w tej okolicy, musisz wykonywać ćwiczenia z obciążeniem.
 • Stosując ciężarki podczas ćwiczeń, zaczynaj od niższej wagi i stopniowo ją zwiększaj, aby uniknąć kontuzji.
 • Wykonując ćwiczenia, zwracaj uwagę na to, aby nie przeciążyć innych partii ciała, np. pleców i kolan.
 • Jeśli chcesz, aby masa mięśni się zwiększyła, pamiętaj, że mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Z tego powodu nie należy wykonywać więcej, niż trzech sesji treningowych w tygodniu.
 • Opracuj trening tak, aby uaktywnić wszystkie mięśnie pośladków.
 • Pamiętaj także, aby pić odpowiednio dużo wody.
 • Kontroluj oddech w czasie ćwiczeń. Bierz wdech kiedy rozluźniasz mięśnie i rób wydech kiedy je napinasz.

4. Dieta bogata w białko

Jeśli chcesz rozbudować mięśnie pośladków, musisz zadbać o odpowiedni poziom białka w swojej diecie.

Pamiętaj, że mięso nie powinno być jedynym źródłem białka, jakie dostarczasz organizmowi. Sięgaj również po ryby, jajka i białko pochodzenia roślinnego.

Co więcej, możesz stosować również specjalne suplementy białkowe dostępne w sklepach dla sportowców. Najlepiej spożyć porcję białka na pół godziny przed treningiem.

5. Produkty zawierające zdrowe tłuszcze

masło klarowane

Jeżeli chcesz ujędrnić i rozbudować pośladki, to tłuszcz w diecie jest niezwykle ważny. Nie martw się o to, że spożywając tłuszcze możesz przytyć.

Sięgaj tylko po zdrowe tłuszcze. Pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy i odpowiednio ukształtować sylwetkę.

Oto niektóre z nich:

 • oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia,
 • olej kokosowy z pierwszego tłoczenia,
 • awokado,
 • orzechy, szczególnie orzechy makadamia,
 • nasiona,
 • żółtko jaj,
 • masło klarowane.

6. Rozciąganie

Pamiętaj, aby odpowiednio rozciągnąć mięśnie zarówno przed, jak i po treningu. Pozwoli Ci to nie tylko uniknąć kontuzji, lecz także szybciej rozbudować masę mięśniową w okolicach pośladków.

7. Skuteczne suplementy na jędrne pośladki

suplementy

Istnieją suplementy, które mogą ci bardzo skutecznie pomóc ukształtować jędrne i kształtne pośladki:

 • kreatyna,
 • spirulina,
 • olej kokosowy,
 • diindolometan (DIM),
 • magnez.

Polecamy przeczytać również: 6 sposobów na krągłe i twarde pośladki

8. Zwracaj uwagę na swoją postawę

Osoby, które narzekają na zbyt płaskie pośladki powinny przyjrzeć się swojej postawie i zaobserwować czy nie napinają zbytnio mięśni w tej okolicy.

Najlepszym testem jest wykonanie masażu pośladków. Jeśli podczas zabiegu odczuwasz ból, prawdopodobnie zbytnio napinasz te mięśnie, co wpływa na ich wygląd.

9. Kremy ujędrniające

Na rynku kosmetycznym można znaleźć kremy, które pomagają ujędrnić pośladki. Ważne jest jednak, aby sięgać tylko po te najlepszej jakości, zrobione na bazie naturalnych składników, jak fitoestrogeny i oleje roślinne.

Jeśli chcesz, aby jakikolwiek krem ujędrniający przyniósł efekty, musisz go stosować przynajmniej raz dziennie.

Zacznij zatem pracę nad swoimi pośladkami już dziś, aby za kilka miesięcy móc z dumą spojrzeć w lustro lub zaprezentować się na plaży!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Florenciano Restoy J, Aventin Roig J, Ortega Planas M, Ricart Ribó E. Dinámica de los músculos pelvitrocantéreos y glúteo mayor. Revista Española de Podología. 2014; XXV (3): 96 – 101.

 • Billat V. Fisiología y metodología del entrenamiento. Barcelona: Paidotribo, 2002.
 • Stutz G, Ruiz R, Fiol de Cuneo M, Santillán M. Nutrición y revalorización del consumo de las grasas saludables. Revista EXT, Universidad Nacional de Córdoba. 2012; 2(2). https://revistas.unc.edu.ar/index.php/ext/article/view/1279
 • Alves C, Azevedo Voltarelli  F, Rostom de Mello M. Spirulina como fonte protéica na recuperação de ratos desnutridos: efeitos sobre o músculo esquelético Revista Digital Ef Deportes. 2005; 10(86).  https://efdeportes.com/efd86/spirulin.htm

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.