Jędrne pośladki – 9 skutecznych metod

· Lipiec 4, 2017
Jeśli chcesz mieć jędrne pośladki, musisz połączyć odpowiednią dietę z ćwiczeniami zaprojektowanymi dla tej właśnie partii mięśni. Pamiętaj również o rozciąganiu i odpoczynku pomiędzy sesjami treningowymi. Dowiedz się z tego artykułu jak skutecznie ujędrnić pośladki.

Chude ciało już wyszło z mody i teraz każda kobieta chce mieć pięknie zarysowane krągłości, wysportowane nogi i jędrne pośladki. Takie kształty rzadko kiedy są darem natury i musimy sobie na nie zapracować na siłowni.

Jeśli chcesz mieć jędrne pośladki, możesz zastosować odpowiednie ćwiczenia, suplementy i kremy, a najlepiej jeśli połączysz wszystkie te elementy.

Zobaczy jak osiągnąć cel w postaci krągłych i zgrabnych pośladków.

1. Wyznacz sobie cel

jędrne poślaki kobieta

Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu, jakim są jędrne pośladki jest znalezienie odpowiedniej motywacji. Zdecyduj jak ma wyglądać końcowy efekt twojej ciężkiej pracy, a najlepiej wyznacz sobie cel, który da się zmierzyć lub wyrazić liczbami.

Warto również zrobić zdjęcia pośladków pod różnymi kątami jeszcze przed rozpoczęciem diety i treningu, aby potem móc porównać wygląd pupy po upływie kolejnych tygodni.

Możliwość porównania nowych, jędrnych pośladków do pupy, z której nie byłaś od końca zadowolona będzie świetną zachętą do dalszej pracy w chwilach spadku motywacji.

2. Jaki jest twój typ figury?

Niektórzy po prostu mają jędrne pośladki dzięki dobrym genom i bardzo szybko zauważają rezultaty kiedy rozpoczynają trening.

Innych niestety kosztuje to dużo więcej pracy. Jednak bez względu na figurę możesz mieć jędrne pośladki i nadać im ładny kształt. Ważne jest aby wyznaczać sobie realne cele i dać sobie nieco więcej czasu na ukształtowanie i wzmocnienie mięśni pośladków jeśli natura nie obdarzyła cię ładną pupą.

Pamiętaj, że odpowiednie ćwiczenia, dieta i kosmetyki mogą zdziałać cuda więc nie poddawaj się.

3. Jak trenować aby mieć jędrne pośladki?

ćwiczenia na pośladki

Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym twoje pośladki nabiorą ładnego kształtu i staną się jędrne. Wykonując je, pamiętaj jednak o poniższych wskazówkach:

 • Większość ćwiczeń na jędrne pośladki to ćwiczenia wzmacniające. Jeśli chcesz rozbudować mięśnie w tej okolicy, musisz wykonywać ćwiczenia z obciążeniem.
 • Stosując ciężarki podczas ćwiczeń, zaczynaj od niższej wagi i stopniowo ją zwiększaj aby uniknąć kontuzji.
 • Wykonując ćwiczenia zwracaj uwagę na to, aby nie przeciążyć innych partii ciała, np. pleców czy kolan.
 • Pamiętaj, że mięśnie potrzebują czasu na regenerację jeśli chcesz, aby zwiększyła się ich masa. Dlatego też nie należy wykonywać więcej, niż trzech sesji treningowych w tygodniu.
 • Opracuj trening tak, aby uaktywnić wszystkie mięśnie pośladków.
 • Pamiętaj o tym, aby pić odpowiednio dużo wody.
 • Kontroluj oddech w czasie ćwiczeń. Bierz wdech kiedy rozluźniasz mięśnie i rób wydech kiedy je napinasz.

4. Dieta bogata w białko

Jeśli chcesz rozbudować mięśnie pośladków, musisz zadbać o odpowiedni poziom białka w swojej diecie.

Pamiętaj, że mięso nie powinno być jedynym źródłem białka, jakie dostarczasz organizmowi. Sięgaj również po ryby, jajka i białko pochodzenia roślinnego.

Co więcej, możesz stosować również specjalne suplementy białkowe dostępne w sklepach dla sportowców.

Najlepiej jest spożyć porcję białka na pół godziny przed treningiem.

5. Produkty zawierające zdrowe tłuszcze

masło klarowane

Tłuszcz w diecie jest niezwykle ważny jeśli chcemy ujędrnić i rozbudować pośladki. Nie martw się o to, że spożywając tłuszcze możesz przytyć.

Sięgaj jednak tylko po zdrowe tłuszcze, a pomogą ci one zrzucić zbędne kilogramy i odpowiednio ukształtować sylwetkę. Oto niektóre z nich:

 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
 • Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia
 • Awokado
 • Orzechy, szczególnie orzechy makadamia
 • Nasiona
 • Żółtko jaj
 • Masło klarowane

6. Rozciąganie

Pamiętaj, aby odpowiednio rozciągnąć mięśnie zarówno przed, jak i po treningu. Pozwoli ci to nie tylko uniknąć kontuzji, ale również pomoże szybciej rozbudować masę mięśniową w okolicach pośladków.

7. Skuteczne suplementy

Istnieją suplementy, które mogą ci bardzo skutecznie pomóc ukształtować jędrne i kształtne pośladki:

 • Kreatyna
 • Spirulina
 • Olej kokosowy
 • Diindolometan (DIM)
 • Magnez

8. Zwracaj uwagę na swoją postawę

Osoby, które narzekają na zbyt płaskie pośladki powinny zacząć od przyjrzenia się swojej postawie i zaobserwować czy nie napinają zbytnio mięśni w tej okolicy.

Najlepszym testem jest wykonanie masażu pośladków. Jeśli podczas zabiegu odczuwasz ból, prawdopodobnie zbytnio napinasz te mięśnie, co wpływa na ich wygląd.

9. Kremy ujędrniające

Na rynku kosmetycznym można znaleźć kremy, które pomagają ujędrnić pośladki. Ważne jest jednak aby sięgać tylko po te najlepszej jakości, zrobione na bazie naturalnych składników, jak fitoestrogeny i oleje roślinne.

Jeśli chcesz, aby jakikolwiek krem ujędrniający przyniósł efekty, musisz go stosować przynajmniej raz dziennie.

Zacznij zatem pracę nad swoimi pośladkami już dziś, aby za kilka miesięcy móc z dumą spojrzeć w lustro lub zaprezentować się na plaży!