6 sposobów na krągłe i twarde pośladki

14 listopada, 2016
Poza specjalnymi ćwiczeniami, powinnaś używać także odpowiednich kremów, aby ułatwić eliminację tłuszczu z tych rejonów. Pomoże Ci to uzyskać jędrniejsze pośladki.

Pośladki to z jednej strony genetyka, ale z drugiej dużo zależy od Ciebie. Większość kobiet chce mieć jędrne, krągłe pośladki bez cellulitu, a w ostatnich latach powstała moda na ich powiększania, utrzymując jednakże równowagę z resztą ciała.

W niniejszym artykule chcemy podzielić się z Wami sześcioma wskazówkami, które pomogą Wam uzyskać krąglejsze i jędrniejsze pośladki.

Zadbaj o jędrne pośladki

1. Rozwijaj różne mięśnie pośladków

Każdy z nas wie, że na silniejsze pośladki zaleca się różne ćwiczenia. Niemniej jednak, kiedy o tym mówimy, musimy pamiętać, że istnieją trzy główne mięśnie: wielki, średni i mały.

Z tego powodu istotne jest, aby wykonywać ćwiczenia, które będą angażowały wszystkie spośród tych trzech mięśni. Powinnaś ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu.

2. Nie zapominaj o rozciąganiu

Rozciąganie nóg

Równie ważne jak ćwiczenia, jest rozciąganie zarówno przed, jak i po treningu. Kombinacja ćwiczeń oraz rozciąganie sprzyja ujędrnianiu się pośladków, a także eliminuje napięcie mięśni w innych partiach ciała.

Nie zapominaj, by rozciągać także nogi, uda i dolne partie pleców. Są one bowiem bezpośrednio związane z pośladkami.

3. Większe dawki białka

By zbudować mięśnie, musisz jeść wystarczająco dużo białka. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś spożywać nadmiernych ilości białka zwierzęcego, ponieważ może to zagrozić zdrowiu Twoich nerek oraz wątroby.

Zbilansuj swoją dietę, dostarczając białka także z warzyw. Dodatkowo upewnij się, że dostarczasz białka w każdym posiłku. Dobrym źródłem protein są:

 • Mięso
 • Ryby
 • Jajka
 • Nabiał
 • Fasola
 • Orzechy i ziarna

Oczywiście białko dostarczane jest także przez inne produkty, np. zboża czy awokado, które mają spore ilości bardzo zdrowego białka.

4. Zwiększ ilość zdrowych tłuszczy

Pokarmy ze zdrowymi tłuszczami

Jeśli chcesz mieć piękniejsze pośladki, to poza białkiem powinnaś spożywać też tłuszcze. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie tłuszcze są dla Ciebie dobre i pełnią w organizmie różne role.

Tłuszcze, których potrzebujesz, są naturalne, nieprzetworzone, więc Twoje ciało będzie mogło je wysłać tam, gdzie potrzeba – zwłaszcza dlatego, że to je będziesz spalała podczas ćwiczeń.

Dodatkowo jedzenie takich tłuszczy przyspiesza metabolizm i ułatwia utratę wagi w innych partiach ciała, np. w talii. Dodaj do swojej diety następujące produkty:

 • Oleje roślinne, najlepiej tłoczone na zimno: oliwę z oliwek, olej kokosowy, sezamowy, siemię lniane
 • Masło klarowane
 • Awokado
 • Sardynki
 • Orzechy i ziarna
 • Żółtko jajka
 • Ryby zimnowodne

5. Nawilżaj skórę każdego dnia

Nawilżone pośladki

Niezwykle ważne jest, by codziennie nawilżać skórę pośladków. Poprawi to ich wygląd, elastyczność skóry, a także je ujędrni i zapobiegnie powstawaniu rozstępów czy cellulitu. Tłuszcze w balsamie pomogą także zyskać trochę na wielkości w tym rejonie.

Wybieraj jak najbardziej naturalne kremy, bogate w olejki eteryczne i oleje roślinne (migdały, awokado, argania, jojoba).

Aplikuj na skórę wykonując okrężne ruchy pięścią lub pestkami awokado. Możesz także poddawać się wertykalnemu masażowi, od stóp aż po talię. Rób to każdego dnia, zwłaszcza po ćwiczeniach i kąpieli.

6. Bańki push up

Technika, dzięki której w naturalny sposób możesz powiększyć i ukształtować swoje pośladki. Wszystko czego potrzebujesz, to tzw. bańki push up – kupisz je w Internecie lub w salonach z masażem.

Bańki push up zrobione są z plastiku i mają kształt, który pozwala masować każdą część Twojego ciała, by poprawić obieg krwi w danym miejscu.

Jeśli będziesz je używać regularnie, to w połączeniu z nawilżaniem i masażem, po jakimś czasie zobaczysz, jak dzięki skórze masz jędrniejsze pośladki. To także świetny sposób na redukcję cellulitu.

Wykonuj okrężne masaże, używając bańki push up, po wcześniejszym nałożeniu na skórę oleju. Ułatwi to ich przesuwanie się. Nie trzymaj ich bez ruchu w jednym miejscu, ponieważ mogą spowodować krzepnięcie krwi.