Cellulit – wylecz go alkoholem i rozmarynem

· Październik 8, 2016
Chociaż można zakupić już gotowy produkt o właściwościach leczniczych na bazie alkoholu i rozmarynu, to jednak najlepiej jest przygotować go we własnym zakresie w domu, co pozwoli zapewnić jego czystość i najwyższą jakość.

Cellulit jest często występującą dolegliwością występują w momencie, gdy powstaje stan zapalny tkanek miękkich, może też być oznaką problemów z krążeniem krwi lub funkcjonowaniem układu limfatycznego.

Charakteryzuje się powstawaniem niewielkich grudek tłuszczu tuż pod powierzchnią skóry, które wyglądają jak małe dołeczki lub powierzchnia skórki pomarańczy.

Ponad 90% kobiet uskarża się na cellulit, którego pośrednią przyczyną są nieustanne zmiany poziomu hormonów, nadwaga, czy też brak wystarczającej liczby ćwiczeń fizycznych. I choć problem dotyka również mężczyzn, to jednak najbardziej istotny jest on u kobiet, niezależnie od ich wagi ciała.

Jak dotąd nie wykryto bezpośredniej przyczyny mającej wpływ na wygląd miejsc dotkniętych cellulitem, a samo jego leczenie dość jest trudnym zdaniem. Wykazano jednak wielokrotnie, że dalsze stosowanie złych nawyków żywieniowych i stylu życia ma największy wpływ na cellulit oraz jego intensywność.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych i terapii, których celem jest skuteczne zwalczanie tego niepożądanego z punktu widzenia estetyki problemu jakim jest cellulit i zapewnienie jędrności i gładkości skóry.

Największy problem związany z tymi produktami polega na tym, że są one zazwyczaj bardzo kosztowne i przez to trudno dostępne dla wszystkich tych kobiet, które chciałyby z nich korzystać.

Udo i cellulit

Natomiast bez wątpienia dobrą wiadomością będzie to, że dostępne są także środki oparte o w 100% naturalne składniki. Dzięki temu są tanie, a jednocześnie wykazują się doskonałymi wynikami w przypadku regularnego stosowania na cellulit.

Jednym z nich jest popularny środek do stosowania miejscowego wykorzystujący właściwości alkoholu oraz rozmarynu. Jego użycie może znacznie zmniejszyć Twoje problemy związane z obecnością cellulitu.

Dziś zamierzamy zaprezentować Wam zatem właściwości wspomnianego powyżej produktu oraz przedstawić prosty przepis na jego przygotowanie. Pozwoli Wam to wypróbować go w domowym zaciszu.
Przygotuj sobie coś do zrobienia notatek i zapraszamy do czytania!

Środek na cellulit? Dlaczego właśnie ten oparty o alkohol i rozmaryn?

Rozmaryn jest rośliną o niezwykle cennych właściwościach leczniczych, jednym z najlepszych sposobów na ich wykorzystanie jest wchłanianie przez skórę. Efekt ten najłatwiej można uzyskać przygotowując sobie uprzednio nalewkę na bazie alkoholu i rozmarynu.

Zalety tak przyrządzonego produktu obejmują między innymi silne właściwości przeciwzapalne, które poprawiają krążenie krwi, zwalczają zjawisko zatrzymania płynów w organizmie i redukują stany zapalne tkanek.

Nalewka z rozmarynu jest uważana również za naturalny środek tonujący pomagający utrzymać jędrność skóry i zapobiegający powstawaniu zmarszczek oraz zjawisku zwisającej skóry.

Z uwagi na swoje cenne właściwości, kobiety wykorzystywały rozmaryn w swoich domowych zabiegach kosmetycznych już od bardzo dawna. Także i cellulit był celem różnych zastosowań tej pożytecznej rośliny.

Nalewka z rozmarynu

Zanim zdecydujesz się użyć rozmarynu na swoją skórę, musisz być w pełni świadoma tego, że nie jest to żaden cudowny specyfik.

Choć wielokrotnie wykazano już lecznicze właściwości nalewki na bazie rozmarynu oraz liczne korzyści jakie oferuje ona w przypadku, gdy w grę wchodzi cellulit, to jednak nie powinnaś oczekiwać całkowitego zlikwidowania wszystkich miejsc dotkniętych tym schorzeniem, niezależnie od swoich nawyków w życiu codziennym.

Oznacza to, że w celu podjęcia skutecznej walki z tym problemem natury estetycznej, należy przede wszystkim zmienić swoją dietę oraz styl życia. 

Wprowadzić do codziennej rutyny ćwiczenia fizyczne o odpowiednio dobranym natężeniu oraz wdrożyć w życie innych dobrych nawyków, które przyśpieszają procesy spalania tłuszczu.

Receptura środka na cellulit opartego o alkohol i rozmaryn

Z uwagi na swoje liczne zastosowania o charakterze leczniczym i terapeutycznym, nalewka na bazie rozmarynu jest powszechnie dostępna pod różnymi postaciami w aptekach i sklepach ze zdrową, naturalną żywnością.

Ze swej strony polecamy raczej domowe rozwiązanie, jednak w takim przypadku należy upewnić się, że jest ono w 100% ekologiczne i nie zawiera w składzie żadnych niepożądanych związków chemicznych.

Składniki

 • 5 gałązek świeżego rozmarynu, włącznie z liśćmi i kwiatami
 • 3/4 szklanki alkoholu (np. spirytusu) (150 ml)
 • 1 szczelnie zakręcana butelka ze szkła

Sposób przygotowania nalewki

 • Pokrój świeży rozmaryn na małe kawałki i umieść je w szklanej butelce.
 • Dodaj do niej alkoholu etylowego tak, aby całkowicie zakryć kawałki rośliny.
 • Szczelnie zakręć szklaną butelkę i przechowuj ją w ciemnym miejscu przez 15 dni. Możesz wstrząsać jej zawartością co kilka dni.
 • Po upływie wskazanego czasu należy użyć czystej ściereczki i przecedzić nalewkę. Rozmaryn można w tym momencie wyrzucić.
Rozmaryn

Jak użyć tak uzyskany specyfik?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przeprowadzić dokładny peeling skóry wokół miejsca, na które chcesz zastosować nalewkę z rozmarynu. W ten sposób zwiększysz zdolność wchłaniania składników nalewki przez powierzchnię skóry.

 • Po wykonaniu tej czynności dokładnie wysusz dane miejsce, a następne zanurz szmatkę bawełnianą w nalewce z rozmarynu i wcieraj ją w skórę wykonując delikatne, masujące ruchy okrężne.
 • Pamiętaj o tym, aby wykonywać ruchy od dołu w górę. Zacznij od strefy ponad kolanami i przesuwaj się powoli w górę w kierunku ud i bioder.
 • Skoncentruj się na tylnej części każdej z nóg, tuż poniżej pośladków, czyli tam, gdzie najczęściej występuje cellulit.
 • Pozwól nalewce wchłaniać się przez skórę przez około 15 minut, po czym spłucz nogi zimną wodą.
 • Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy następnie nałożyć na skórę krem ujędrniający.
 • Powtórz tę procedurę każdego dnia, skupiając się na miejscach, w których cellulit stał się najbardziej widoczny.

Należy w tym momencie wziąć pod uwagę, że efekty stosowania opisywanej w dzisiejszym artykule nalewki z rozmarynu nie są natychmiastowe, pierwsze oznaki będzie można dostrzec dopiero po jakimś czasie i to tylko wtedy, gdy będziesz konsekwentna.

Staraj się zatem zachować cierpliwość i przestrzegaj wszystkich naszych zaleceń, a wkrótce zauważysz, że zaczyna ona działać na Twój cellulit.

Kupuj wszystkie składniki w lokalnych sklepach z produktami ekologicznymi i przygotuj nalewkę zgodnie z powyższym przepisem w domowym zaciszu. W ten sposób będziesz w stanie uzyskać jak największe korzyści.