Zwiększenie libido, dzięki wykorzystaniu ziół

Rozwiązaniem problemów seksualnych może okazać się wykorzystanie ziół, które powodują zwiększenie libido i wpływają korzystanie na gospodarkę hormonalną.
Zwiększenie libido, dzięki wykorzystaniu ziół
Bernardo Peña

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Bernardo Peña.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Zwiększenie libido, dzięki wykorzystaniu niektórych ziół, może okazać się rozwiązaniem dotychczasowych problemów seksualnych.

Libido to popęd seksualny, zależny od hormonów płciowych, które wywołują reakcję w Twoim systemie nerwowym. Poznaj metody umożliwiające zwiększenie libido w sposób naturalny.

Energia powiązana z aktywnością seksualną nie tylko determinuje poziom pożądania, jaki odczuwasz w stosunku do innej osoby, ale też określa czy czerpiesz przyjemność z aktywności seksualnej.

Pożądanie seksualne jest naturalne, ale w pewnych sytuacjach, takich jak stres w pracy lub niektóre choroby, ten impuls może się obniżyć.

Chociaż prawdą jest, że istnieją leki na tego typu problemy, to warto sięgnąć po niektóre zioła, które naturalnie zwiększą Twoje libido.

Ponieważ są one naturalne, wszelkie efekty uboczne będą nieistotne, a ich korzyści niemal natychmiastowe.

1. Asparagus racemosus

Znana jako shatavari, roślina ta była stosowana w medycynie ajurwedyjskiej przez długi czas w celu poprawy witalności kobiecej i zwiększenia pożądania seksualnego.

Asparagus

Ziele nie daje natychmiastowego efektu, ale gdy będziesz spożywać je regularnie, może zwiększyć Twoje pokłady energii i odżywić narządy rozrodcze.

W dłuższej perspektywie, powoduje zwiększenie libido.

Zgodnie z medycyną ajurwedyjską, kobieta powinna być spokojna, wolna od stresu i stosować dietę bogatą w składniki odżywcze, aby poczuć pożądanie seksualne.

To zioło jest idealne dla kobiet, ponieważ korzystnie wpływa na płód podczas ciąży:

  • Zwiększa produkcję mleka
  • Wzmacnia płód kobiet, które w przeszłości miały aborcję
  • Zwiększa płodność
  • Bilansuje niedobór estrogenów w okresie menopauzy

2. Zwiększenie libido a eurycoma longifolia

Znany jako tongkat ali lub longjack, korzeń drzewa malezyjskiego, który powoduje zwiększenie libido i wpływa na równowagę hormonów.

Kiedy hormony są na normalnym lub optymalnym poziomie, Twoje ciało ma większe predyspozycje do czerpania korzyści z seksu.

Dla mężczyzn, roślina ta może powodować dłuższe erekcje, zwiększając jednocześnie poziom testosteronu.

Kolejną jej zaletą jest także lepsza jakość spermy.

3. Cnidium monnieri

Trzecie zioło, które przyczyni się do zwiększenia Twojego libido, jest pochodzenia chińskiego i od kilkudziesięciu lat stosowane jest w celu poprawy zdrowia reprodukcyjnego i zwiększenia pożądania seksualnego u mężczyzn i kobiet.

Cnidium monnieri

Jej nasiona są wykorzystywane w przypadkach dysfunkcji seksualnych i męskiej impotencji. Rozluźnia żyły i tętnice penisa tak, aby mogły rozszerzać się i poprawia przepływ krwi.

Dla kobiet, zwiększa przepływ krwi do łechtaczki i zwiększa czułość.

4. Zwiększenie libido a żeń-szeń

Żeń-szeń jest doskonałym źródłem energii i lekiem rozszerzającym naczynia, który poprawia jakość erekcji, dzięki zwiększonemu uwalnianiu tlenku azotu i przepływowi krwi.

Jeden z naturalnych związków w żeń-szeniu, znany jako ginsenosides, zwiększa libido, ponieważ jego działanie jest podobne do testosteronu.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rodzaje żeń-szenia działają w ten sam sposób – niektóre mają właściwości uspokajające.

Żeń-szeń stosowany w leczeniu dysfunkcji i zwiększeniu popędu seksualnego to koreański czerwony żeń-szeń. Aby uzyskać wszystkie korzyści, należy spożyć od 0,5 do 3 gramów dziennie.

Możesz sięgnąć po żeń-szeń w formie herbaty. Pamiętaj jednak, że jeśli spożyjesz go w nadmiarze, może  spowodować:

  • Ból głowy
  • Zawroty głowy
  • Zwiększone ciśnienie krwi
  • Wahania nastroju

Jeśli nie przyjmujesz regularnie żeń-szenia, warto zacząć powoli i przyzwyczaić się do jego smaku.

5. Cynamon

Cynamon jest naturalnym afrodyzjakiem, który może pomóc osobom ze zmniejszonym popędem seksualnym. Ta przyprawa poprawi przepływ krwi do jamy brzusznej.

Cynamon

W rezultacie cynamon zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Jedną z najlepszych właściwości cynamonu jest to, że nie ma żadnych skutków ubocznych. Jeśli jednak masz wysokie ciśnienie krwi, najlepiej spożyć go w małych ilościach i najpierw porozmawiać z lekarzem.

Dlaczego ważne jest leczenie problemów z libido?

Popęd płciowy lub libido jest częścią życia każdego z nas, a nie tylko dla celów reprodukcyjnych. Osiągnięcie seksualnego spełnienia jest konieczne do zapewnienia dobrej jakości życia.

Jeśli masz problemy seksualne, zacznij od rozmowy z partnerem. W większości przypadków, pomocne okaże się wprowadzenie niewielkich zmian. Jeśli nie, spróbuj tych ziół, a następnie porozmawiać z lekarzem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.