Afrodyzjaki dla mężczyzn – 8 propozycji

Wierzcie lub nie ale szparagi pomagają w detoksykacji organizmu i pozbywania się nadmiaru amoniaku, który często powoduje spadek popędu seksualnego u mężczyzn!
Afrodyzjaki dla mężczyzn – 8 propozycji
Elisa Morales Lupayante

Napisane i zweryfikowane przez pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Już od czasów antycznych ludzie stosowali najróżniejsze metody na zwiększenie, zachowanie i poprawę wydolności seksualnej u siebie i swojego partnera. Jedną z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych są afrodyzjaki przeznaczone dla mężczyzn.

W zasadzie to większość znanych kultur i cywilizacji w historii świata wykorzystywały afrodyzjaki przez tysiące lat naszej historii. Głównymi ich źródłami są wybrane zioła i naturalne pożywienie.

Afrodyzjaki działają pobudzająco i pomagają zwiększać pociąg seksualny. Poza tym ludzie wierzą również, że mają działanie leczące seksualne dysfunkcje, które mogą być związane z wiekiem lub wadami biologicznymi.

Afrodyzjaki dla mężczyzn możemy sklasyfikować w dwóch grupach. Podział zależy od tego, w jaki sposób oddziałują na organizm:

 • Pierwsza grupa afrodyzjaków zwiększa męskie libido (popęd seksualny).
 • Druga grupa poprawia zdolność do zwiększania przyjemności ze stosunku seksualnego (zwiększa wytrzymałość i kondycję mężczyzny).

W celu poprawienia swojego życia seksualnego należy włączyć poniższe naturalne afrodyzjaki do naszej codziennej diety. Oto najważniejsze przykłady:

1. Żeń-Szeń

Z pewnością słyszeliście wielokrotnie o tym, że żeń – szeń jest jednym z najbardziej skutecznych afrodyzjaków dla mężczyzn. Jest on bardzo silnym stymulatorem! Jego składniki są bardzo podobne w działaniu do sterydów. Zwiększa libido, jak również poprawia wytrzymałość!

Wyniki badań z 2015 roku pokazały poprawę u ponad 60% badanych, którzy zmagają się z problemami z erekcją. W przypadku grupy stosującej placebo poprawa wystąpiła jedynie u 30%.

żeń-szeń

W jaki sposób stosować żeń – szeń?

 • Aby w pełni wykorzystać zbawienne działanie tego korzenia można go żuć lub zrobić napar w gorącej wodzie.
 • Jednakże najskuteczniej działa on w postaci Koreańskiego żeń – szenia stosując go jako suplement diety.

2. Migdały

Orzechy migdałowca znamy od wieków jako afrodyzjak i symbol płodności.

Migdały są znakomitym źródłem kwasów tłuszczowych, które są zbawienne dla płodności, prawidłowego utrzymania funkcji reprodukcyjnych, produkcji hormonów (w szczególności testosteronu), jak również pobudzania libido.

Orzech ten jest również znany z aromatu, który dla wielu ludzi utożsamiany jest z namiętnością.

Jak stosować migdały?

 • Polecamy wykonać delikatny masaż swojemu kochankowi z użyciem oleju migdałowego. Jest to cudowne i namiętne pobudzenie jego wyobraźni.

3. Szparagi

Przez tysiące lat różne cywilizacje na całym świecie zachwycały się właściwościami szparagów. Były one również wykorzystywane jako afrodyzjaki!

 • Starożytni Grecy odnosili się szparagów za pomocą poezji miłosnej, a Kama Sutra zalecała wypijanie naparu ze szparagów.
 • We Francji panowało przekonanie, że szparagi jedzone trzy razy w ciągu dnia poprzedzającego ślub sprawiają, że mężczyzna będzie cieszył się większym libido w trakcie nocy poślubnej.
szparagi

Szparagi zawierają w swoim składzie kwas asparaginowy, który znany jest z pozbywania się nadwyżek amoniaku w organizmie człowieka. Sytuacja powoduje spadek wydolności fizycznych i ciągłe uczucie zmęczenia.

Jak stosować szparagi?

 • Wytnij 4 centymetry z szypułki szparagów lub wygnij ją, aż pęknie naturalnie.
 • Kiedy stosujesz metodę łamania, upewnij się, że resztki nie zostają zmarnowane.
 • Szparagi można również grillować, gotować, piec i przyrządzać na parze.

4. Awokado

Drzewo awokado było nazywane przez starożytnych Azteków „ahuacuatl”. Słowo to oznacza w ich języku „drzewo płodności”. Spowodowane jest to między innymi tym, że zwisające owoce awokado przypominały męskie jądra.

 • Aztekowie wierzyli, że owoce awokado są świetnym źródłem minerałów i zawierają w sobie antyoksydanty poprawiające potencję.
 • Owoce są również bogate w karoteny, witaminę E, błonnik, witaminę B6 i potas.
 • Witamina E zawarta w awokado wyraźnie poprawia intensywność i jakoś odczuwanego w trakcie seksu orgazmu!

5. Cynamon

Imbir jest niezwykle popularną przyprawą powszechnie wykorzystywaną w gotowaniu i przyprawianiu naszych posiłków. Cynamon posiada również właściwości medyczne, dzięki którym działa na organizm ludzi jako afrodyzjak.

 • Aby w pełni wykorzystać jego dobroczynne właściwości, polecamy przyrządzać sobie napój składający się z mleka sojowego, miodu i właśnie cynamonu.

6. Imbir

Jest bardziej znany jako korzeń, ale tak naprawdę jest to kłącze z rośliny kwiatowej. Ma ostry, ale przyjemny smak i aromat, który ma relaksujący efekt.

 • Imbir poza leczeniem problemów zdrowotnych jest również stosowany jako afrodyzjak zarówno w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej.
 • Ludzie od wieków wierzą, że imbir zwiększa pożądanie, pragnienie, libido i sprawność seksualną. Nawet pisma Konfucjusza, które zostały napisane tysiące lat temu, mówią, że imbir zwiększa sprawność seksualną.

Spożycie imbiru powoduje nagły przypływ ciepła w organizmie, co powoduje przyśpieszenie pracy serca.

Zawiera on również substancje, które pomagają odtruwać organizm i poprawiają krążenie krwi. Zwiększenie przepływu krwi skutkuje poprawieniem erekcji i zwiększeniem wrażliwości penisa.

7. Skuteczne afrodyzjaki – Miód

Miód jest niezwykle znany za sprawą swoich pozytywnych efektów w kontekście doświadczania erotycznych uniesień na najwyższym poziomie. Jest on jednym z najskuteczniejszych naturalnych afrodyzjaków, jakie zna ludzkość.

Wraz z jajkami, owocami, mięsem i orzechami może tworzyć jedne z najlepszych receptur na “pobudzanie popędu seksualnego”. W czasach starożytnych Egipcjanie używali miodu do leczenia impotencji i bezpłodności.

8. Ostrygi

Te pyszne i apetyczne mięczaki są jednym z najdłużej znanych afrodyzjaków w dziejach ludzkości. Rzymianie uważali ostrygi za afrodyzjak już od drugiego wieku naszej ery.

afrodyzjaki

Ostrygi zawierają bardzo dużo cynku, co zwiększa produkcję spermy i podnosi poziom testosteronu. W rezultacie zwiększają męskie libido.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.