Pozycje seksualne - 6 najbardziej podniecających

Urozmaicanie pozycji seksualnych podczas stosunku z partnerem może zwiększyć doznawaną przez nas rozkosz, co więcej dzięki nim zwiększa się prawdopodobieństwo, że oboje partnerów przeżyje orgazm.
Pozycje seksualne - 6 najbardziej podniecających
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2023

Czym byłby seks, gdyby nie różne pozycje seksualne, którymi możemy go urozmaicać? Prawdopodobnie byłby czynnością nużącą i monotonną i ograbioną ze swojego uroku.

Cieszenie się przyjemnością płynącą z seksu oraz kreatywność to dwie dziedziny, które są ze sobą ściśle powiązane. Pozwalają nam one jeszcze bardziej zaangażować się w nasze życie erotyczne – dziedzinę, w której bez cienia wątpliwości pozycje seksualne odgrywają niezwykle istotną rolę.

Są one doskonałą przyprawą wzmagającą podniecenie i namiętność, a do tego pozwalają osiągnąć orgazm.

Należy pamiętać, że w dziedzinie, jaką jest seks, osobiste upodobania zależą od każdej osoby indywidualnie. Dlatego tak ważna jest otwarta i jasna komunikacja między obojgiem kochanków. Pozwoli to osiągnąć niezapomniany orgazm i jeszcze większe spełnienie.

Prawdopodobnie dysponujesz już na ten temat pewną wiedzą. Musisz jednak pamiętać, że poza wszelkimi tabu, które mogłyby zagrodzić Ci drogę do eksperymentowania z pozycjami erotycznymi, istnieją również Twoje własne ograniczenia. Pamiętaj o nich i szanuj je. Dzięki temu seks będzie przyjemny.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Seks za uczucia – bardzo niebezpieczna wymiana

Kolebką najwymyślniejszych pozycji seksualnych mających na celu odczuwanie satysfakcji z uprawiania seksu jest niewątpliwie Azja.

W krajach takich jak Indie, Chiny, Tajlandia czy Filipiny istnieją książki i poradniki opisujące z detalami rozmaite pozycje seksualne. Pobudzają one wyobraźnię i otwierają nam oczy na to, jak wiele opcji mamy do dyspozycji.

Jeżeli należysz do osób interesujących się tym, jakie pozycje seksualne są w stanie dostarczyć Ci więcej zmysłowych doznań i przyjemności, w dzisiejszym artykule zaproponujemy Ci sześć spośród nich. Śmiało możesz wypróbować je z partnerem.

Odkryjesz, że przyjemność ma wiele odcieni.

Pozycje seksualne, które dają najwięcej rozkoszy

1. Kwiat lotosu

Pozycja ta jest idealnym pomysłem dla kochanków, którzy lubią długi, intensywny kontakt wzrokowy. Przede wszystkim pozycja kwiatu lotosu pozwala na stosunek długi i powolny, który można przerywać i wznawiać w swoim rytmie, synchronizując się z partnerem.

Jest to pozycja podniecająca zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety.

Seks - pozycja kwiatu lotosu

Co należy zrobić?

 • Mężczyzna powinien usiąść i rozłożyć nieco nogi, imitując kwiat lotosu.
 • Następnie kobieta siada na górze i obejmuje tułów mężczyzny nogami.
 • To kobieta narzuca rytm i tempo. Bliski kontakt fizyczny, jaki nawiązuje się podczas seksu w tej pozycji umożliwia wyrównanie i zsynchronizowanie oddechu obojga partnerów.

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej? Koniecznie przeczytaj również artykuł: Seks u kobiet – zrelaksowany umysł poniżej pasa

2. Nogi na ramiona

Gdy omawiamy najbardziej podniecające pozycje seksualne, tej nie mogło zabraknąć na naszej liście. Zapewnia ona bardzo głęboką penetrację. Zależnie od warunków, rytmu seksu oraz intensywności stosunku, może znacznie ułatwić osiągnięcie orgazmu.

Co więcej, pozycja ta jest łatwa w wykonaniu.

Co należy zrobić?

 • Kobieta kładzie się na plecach, z lekko uniesioną miednicą.
 • Następnie mężczyzna chwyta łydki kobiety i kładzie je sobie na ramionach.
 • Penetracja przyniesie niezapomnianą rozkosz obojgu partnerom.

Może zechcesz też przeczytać artykuł: Ćwiczenia Kegla na większą przyjemność z seksu

3. Na skraju łóżka

Tego rodzaju pozycje seksualne są doskonałym sposobem na urozmaicenie stosunku. W tym przypadku seks odbywa się na skraju łóżka opierając się o mężczyznę i w ten sposób ustalając rytm penetracji.

Seks

Co należy zrobić?

 • Najpierw mężczyzna układa się blisko brzegu łóżka.
 • Następnie powinien złączyć nogi.
 • Należy pozwolić, żeby kobieta wspięła się na mężczyznę i kontrolowała rytm seksu.

4. Pozycja na łyżeczkę

Jeżeli macie ochotę wypróbować tę pozycję, oboje z partnerem musicie znaleźć się w łóżku lub w innym wygodnym miejscu, na podłożu, które jest w stanie znieść Wasz ciężar.

Pozycja na łyżeczkę jest idealna, aby zwiększyć stymulację łechtaczki i zintensyfikować podniecenie oraz intymność między partnerami.

Co należy zrobić?

 • Oboje partnerów musi położyć się na boku, tworząc razem jakby literę “C”.
 • Gdy już przybiorą tę postawę, mężczyzna chwyta kobietę za talię i penetruje utrzymując pozycję łyżeczki.
 • Rytm będzie się zwiększał w miarę tego, jak oboje kochanków zsynchronizuje swój rytm i zwiększy się podniecenie.
 • Jest to pozycja idealna dla zwiększenia rozkoszy u kobiety oraz zwiększenia intymności między partnerami. Jest dobra również dla kobiet w ciąży.

5. Pozycja uniesiona, przy ścianie

Pozycje seksualne są rozmaite i zależą w pewnej mierze od warunków partnerów. W tym przypadku mężczyzna musi dysponować pewną miarą siły, aby być w stanie podtrzymać kobietę podczas, gdy uprawiają seks.

Co należy zrobić?

 • Stańcie blisko ściany, która będzie Wam służyła za podparcie.
 • Mężczyzna dwiema rękami powinien unieść kobietę na wysokość swojego torsu, podtrzymując ją za pośladki.
 • Gdy już będzie miał w objęciach podnieconą i gotową do stosunku kobietę opartą o ścianę, może przystąpić do penetracji.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Seks oralny – obalamy mity o jego wpływie na zdrowie!

6. Pozycja na pieska

Zapewne omawiając pozycje seksualne temat pozycji “na pieska” nie jest ci wcale obcy i nie stanowi nic nowego. Nie zmienia to jednak faktu, że pozycja ta jest podniecająca i może stać się dla Ciebie źródłem wielkiej rozkoszy (zwłaszcza w przypadku kobiet).

Jeżeli dołączycie do tego z partnerem podział na role i zabawy w “dominującego” i “zdominowaną”, namiętność i orgazm masz gwarantowane.

Seks z przepaską na oczy

Co należy zrobić?

 • Ułożyć się na płaskim podłożu, które jest w stanie wytrzymać ciężar obojga partnerów.
 • Następnie kobieta powinna przybrać pozycję pieska. Kolana i ręce podparte na podłożu.
 • W ramach sugestii, przyjemność wizualna podczas penetracji dla partnera jest jeszcze większa, jeśli kobieta jest w stanie unieść nieco pośladki i zrobić “wklęsłe” plecy.
 • Mężczyzna kładzie ręce na pośladkach kobiety lub na jej talii i zaczyna penetrację.

Jak widzisz, przyjemność ma wiele odcieni. Dlatego nie wahaj się eksperymentować – warto!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Vatsyayana, M. (2011). Kama sutra. Nova Fronteira.
 • Eichel, E. W., De Simone Eichel, J., & Kule, S. (1988). The technique of coital alignment and its relation to female orgasmic response and simultaneous orgasm. Journal of Sex & Marital Therapy14(2), 129-141.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.