6 pozycji, aby uprawiać seks na stojąco

Uprawianie seksu na stojąco to sposób na wyjście z normalnej rutyny seksualnej i odkrywanie różnych obszarów domu, przeżywanie fantazji i cieszenie się nowymi przyjemnymi doświadczeniami.
6 pozycji, aby uprawiać seks na stojąco
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 08 maja, 2023

Seks na stojąco to bardzo zabawna i pełna namiętności praktyka, która jest wspaniałym urozmaiceniem dla wielu par. To doskonała wymówka, aby wyrwać się z rutyny seksu w łóżku i puścić cugle swoich namiętności w różnych częściach domu. Jednym z takich przykładów jest opieranie się o ścianę lub kolumnę.

Możliwe jest również uprawianie seksu na stojąco bez opierania się o cokolwiek, co jest prawdziwym wyzwaniem dla Twojej równowagi!

Adrenalina, która uwalnia się, kiedy uprawiasz seks na stojąco, może sprawić, że zbliżenie będzie naprawdę podniecające dla was obojga. Dlaczego nie wykorzystać tego przypływu energii, aby przeżyć to ekscytujące doświadczenie?

Niektóre pozycje, aby mieć świetny seks na stojąco

1. Przy ścianie

Para musi stanąć naprzeciw siebie, a mężczyzna pomoże partnerce „zawiesić się” na jego torsie. Kiedy ją uniesie, powinna mocno obejmować go nogami, podczas gdy on delikatnie przesuwa ją pod ścianą. W ten sposób może zachować równowagę i łatwiej rozpocząć penetrację.

Niezależnie od tego, czy jest to główna ściana sypialni, ściana prysznicowa, czy też inne miejsce w domu, wiele par uważa tę pozycję za bardzo ekscytującą. Dzięki ruchowi w przód i w tył, kiedy kobieta wisi w ramionach mężczyzny, mogą w tej pozycji osiągnąć naprawdę głęboką penetrację. Dodatkową zaletą jest to, że mogą zmieniać się w przejmowaniu prowadzenia w rytmie ruchów frykcyjnych.

Odmianą tej pozycji jest po prostu wykonanie jej bez opierania się o ścianę lub inną powierzchnię.

2. Odmiana pozycji pieska na stojąco

Wiele par twierdzi, że styl na pieska jest jedną z ich ulubionych pozycji. To bardzo ekscytujące i nie wymaga od kobiety zbytniego wysiłku. I oczywiście penetracja może mieć miejsce zarówno przez pochwę, jak i odbyt.

Jeśli chodzi o kontrolowanie rytmu, każdy z was może to zrobić. Jednak ten, kto zdecyduje się przejąć inicjatywę, będzie miał całkowitą swobodę, aby dać drugiemu maksimum przyjemności. Ta pozycja może być również ćwiczona na stojąco. W tym celu mężczyzna staje za kobietą, podczas gdy ona napina tułów, nie dotykając rękami podłogi. W ten sposób dziewczyna zamiast być „na czworakach” stoi, pochylona do przodu.

Dowiedz się więcej tutaj: 6 najbardziej podniecających pozycji

3. Stopy na podłodze

Mężczyzna stoi za kobietą, by móc ją penetrować, jednocześnie pieszcząc ją rękami po różnych częściach jej ciała. Kontakt skóra do skóry w tej pozycji naprawdę podnieca ich obojga. A najlepsze jest to, że twoje ręce są zawsze wolne, aby jeszcze bardziej się nawzajem stymulować. Kobieta może również cofnąć głowę, aby partner mógł ją pocałować w szyję.

Dla mężczyzn prawdopodobnie największą zaletą jest to, że mogą łatwiej kontrolować wytrysk.

4. Taczka

Ci, którzy mają dobrze rozwinięta elastyczność, mogą spróbować tej pozycji. Wymaga również dobrej dozy równowagi.

Kobieta powinna ustawić się tak, jakby zamierzała wykonywać postawę jogi o nazwie Sirsasana, czyli coś w rodzaju stania na głowie. Ale zamiast opierać się na własnych ramionach, może oprzeć nogi na ramionach partnera (który powinien stać przed nią).

W zależności od wzrostu mężczyzna powinien trochę zgiąć własne nogi, aby rozpocząć penetrację. Ruchy będą krótkie, ale mogą być bardzo intensywne i przyjemne.

5. „Linoskoczek”

Jest to kolejna pozycja, w której można uprawiać seks na stojąco, która wymaga pewnych umiejętności fizycznych i dobrej wytrwałości, aby spróbować ją udoskonalić. Mężczyzna stoi prosto i trzyma swoją partnerkę prostopadle do siebie, trzymając ją plecami do siebie. Jedną nogę kładzie na podłodze, a drugą utrzyma w powietrzu, balansując podczas penetracji.

Warto wspomnieć, że w tej pozycji penetracja może być waginalna lub analna, w zależności od upodobań pary.

Przeczytaj o innych pozycjach seksualnych tutaj: Pięć pozycji seksualnych, które kobiety kochają najbardziej

6. Gość

Inną z najlepszych pozycji do uprawiania seksu na stojąco jest „gość”. Polega on po prostu na zwróceniu się do siebie w pozycji stojącej, wstaniu i zbliżeniu się do siebie, aż wasze genitalia się zetkną. Być może jedno z Was będzie musiało trochę zgiąć nogi, aby uzyskać maksymalny komfort, ale to wszystko. Ta pozycja jest bardzo prosta, ale może stworzyć naprawdę namiętne spotkanie.

Seks na stojąco: nie chodzi tylko o penetrację

Zgadza się, seks na stojąco to nie tylko penetracja, ponieważ możliwe jest również ćwiczenie innych czynności, takich jak wspólna masturbacja, masturbacja partnera, a nawet seks oralny. Jeśli kobieta robi to mężczyźnie, może to zrobić lekko pochylając się lub klęcząc, a nawet siedząc na krześle, podczas gdy on stoi.

I w ten sam sposób, jeśli mężczyzna robi to kobiecie, może również uklęknąć przed nią. Inną opcją jest skłonienie dziewczyny do pochylenia się, oparcie o coś, a następnie stymulowanie jej językiem od tyłu. Może również używać palców do stymulacji jej sromu lub odbytu.

Czy odważysz się uprawiać seks na stojąco?

Uprawianie seksu na stojąco to doświadczenie, które może być bardzo przyjemne dla was obojga. Tak więc, róbcie to za drzwiami, w łazience, w kuchni, w salonie lub gdziekolwiek, gdzie oboje możecie mieć trochę prywatności. Dlaczego nie wyjść z rutyny łóżka i spróbować kochać się w nowych miejscach. Zróbcie to, czego nigdy wcześniej nie próbowaliście!

To może Cię zainteresować ...
Znaczenie gry wstępnej lub zabaw przed seksem
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Znaczenie gry wstępnej lub zabaw przed seksem

Gra wstępna może pomóc Ci cieszyć się znacznie bardziej satysfakcjonującymi spotkaniami seksualnymi. Już dziś odkryj znaczenie gry wstępnej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Everett F. Atrévete a seducir. Barcelona, España: Amat Editorial, 2002.
  • Gallotti A. Kama-sutra del sexo oral. Barcelona, España: Ediciones Martínez Roca, 2005.
  • Moyano N, Sierra J. Fantasías y pensamientos sexuales: Revisión conceptual y relación con la salud sexual- Revista Puertorriqueña de Psicología. 2014; 25(2): 376 – 393.
  • Navarro Bravoa B, Ros Segura L, Latorre Postigo J, et al.Hábitos, Preferencias y Satisfacción Sexual en Estudiantes Universitarios. Rev Clín Med Fam. 2010; 3(3): 150-157.
  • Potts M, Short R. Historia de la sexualidad. Desde Adán y Eva. Madrid: Cambridge University Press, 2001.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.