Przyjemność z seksu - sposoby, aby ją zwiększyć

Jeśli chodzi o seks oraz intymność, należy pamiętać, że przyjemność nie płynie jedynie z samego zbliżenia. Ogromne znaczenie ma również gra wstępna oraz ogólny nastrój kochanków.
Przyjemność z seksu - sposoby, aby ją zwiększyć

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2023

Przyjemność z seksu to coś, co chce osiągnąć każda para kochanków. Okazuje się jednak, że rutyna w łóżku i wkradająca się monotonia nie ułatwiają zadania. Czasami całkowicie odbierają one partnerom przyjemność z seksu.

Aby to zmienić, konieczne jest poszukiwanie innowacji, eksperymentowanie, zachowywanie otwartości umysłu i swobodna komunikacja z partnerem. Dzięki temu zdołamy wypróbować nowe pozycje, innowacyjne pomysły i sposoby na to, by zwiększyć odczuwaną przyjemność z seksu.

Zwiększyć przyjemność z seksu u niego

Na sam początek musimy zaznaczyć pewną ważną kwestię. Otóż – wbrew powszechnemu przekonaniu – obszar ciała dostarczający mężczyźnie największej przyjemności to nie tylko penis.

Bardzo często, z powodu erekcji wydaje się, że przyjemność z seksu skupia się u mężczyzny jedynie w tym męskim organie. Okazuje się jednak, że to nieprawda, męskie ciało jest zdolne do zaznawania rozkoszy na jeszcze wiele innych sposobów.

Ważne jest “rozgrzanie” mężczyzny i przygotowanie rozmaitych części jego ciała do zbliżenia. Można tego dokonać poprzez stymulację rozmaitych obszarów, dzięki czemu zwiększy się erekcja oraz podniecenie u mężczyzny. Jeżeli się to uda, przyjemność z seksu u pana będzie jeszcze większa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Markiz de Sade – o seksualności

Proces, zabawy i pieszczoty

Można zacząć od ust i uszu. Usta są pierwszym punktem, w którym zaczyna się wszystko: pierwszy namiętny pocałunek, dotyk języka drugiej osoby, ślina, ciepło. Elementy te stają się fundamentem dla podniecenia. Możesz eksperymentować bawiąc się ustami partnera, lekko je gryząc, liżąc i tak dalej.

Uszy również są wrażliwą częścią ciała mężczyzny. Są w nich zawarte liczne zakończenia nerwowe o wysokiej wrażliwości na stymulację. Można pieścić tył uszu opuszkami palców, przejechać językiem po płatku ucha… Nawet szepty do ucha wypowiedziane z bardzo bliska mogą być dla mężczyzny podniecające.

Rozmaite obszary męskiego ciała

Istnieją również inne obszary męskiego ciała, które są doskonałym miejscem do pieszczot. Jednym z nich jest szyja. Pamiętaj jednak, żeby nie zrobić partnerowi malinki, ponieważ w pewnych sytuacjach może ona być bardzo kompromitująca.

Kolejnym ciekawym punktem męskiego ciała może być klatka piersiowa. Choć może nie sprawia takiego wrażenia, odpowiednio pieszczona, wywołuje u mężczyzny podniecenie. Erogenną strefą męskiego ciała mogą być też sutki.

Seks i Przyjemność z seksu

Jeśli chodzi o penisa, miejscem, w którym koncentruje się mnóstwo zakończeń nerwowych jest żołądź. Można pieścić go językiem, złożyć dłoń w pierścień a drugą pieścić prącie. Liczba pomysłów jest nieskończona.

Interesującym obszarem męskiego ciała mogącym przynieść przyjemność z seksu są niewątpliwie jądra. Jeżeli są stymulowane w odpowiedni sposób, mogą dać wiele rozkoszy. Możesz też skupić się na wewnętrznej stronie pośladków.

Zwiększyć przyjemność z seksu u niej

Jeśli chodzi o seksualność kobiet, bardzo cenią one fakt, że mężczyzna chce zapewnić im rozkosz i przyjemność podczas zbliżenia, nawet jeśli nie ma w tym wiele kreatywności. Ważne, żeby partner podczas stymulowania kobiety wykazał się całym mnóstwem cierpliwości i wytrwałości – to cecha szczególnie ceniona u pań.

Kobiety kochają też pocałunki, zwłaszcza podczas seksu, ponieważ zapewniają one uczucie bliskości i intymności. Zdecydowanie zwiększa to przyjemność z seksu u pań.

Łechtaczka i inne strefy erogenne

Oprócz łechtaczki, należy stymulować również inne strefy erogenne u kobiety. Zwiększy to przyjemność z seksu. Piersi i okolice intymne nie są jedynymi miejscami, które warto pieścić. Warto spróbować skupić się na szyi, ramionach, dłoniach, plecach, udach, łydkach czy brzuchu.

Łechtaczka jest w seksie bardzo ważna. Jeżeli jest ona stymulowana w odpowiedni sposób, kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm. W przeciwnym jednak razie – nie. Należy jednak pamiętać, że jest ona szczególnie wrażliwa, dlatego wiele kobiet nie jest w stanie znieść bezpośredniej jej stymulacji bez uprzedniej “rozgrzewki”.

Seks Przyjemność z seksu

Aby pieścić ten obszar kobiecego ciała we właściwy sposób, najpierw warto skupić się na okolicach łechtaczki, ale niej bezpośrednio. W miarę zwiększania się poziomu podniecenia, można stopniowo zbliżać się do centrum.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Strefy erogenne – zaskakujące odkrycia naukowe

Przygotowanie do zbliżenia na bazie wyobraźni

Nie chodzi o to, żeby od razu przejść do współżycia. Należy dać sobie wystarczającą ilość czasu na pieszczoty rozmaitych stref erogennych kobiety. W taki sposób podnieci się ona i odpowiednio nawilży, przygotowując się do penetracji.

Ogromne znaczenie w zbliżeniu odgrywa wyobraźnia. Jest ona w stanie zmienić akt miłosny w chwilę wyjątkową i niepowtarzalną. Dzięki temu zbliżenie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Aby dodać współżyciu nieco pikanterii, można użyć zapachowych świeczek, owoców, lodu, można wybrać się do jacuzzi, wejść do kąpieli pełnej piany, zrobić masaż, wykorzystać zabawki erotyczne, lustra, przebrania… Opcji jest bez końca.

Warto również wiedzieć, że stymulacja łechtaczki jest łatwiejsza w pozycjach, w których kobieta siedzi na mężczyźnie. Dzięki temu jest jej też łatwiej osiągnąć orgazm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz też artykuł: Kobiece sutki – Jak je stymulować? Kilka wskazówek

Seks oralny – sposób na przyjemność z seksu

Choć nie wszystkie kobiety lubią seks oralny, jest to ciekawa opcja. Najlepiej jednak w tej kwestii skonsultować się z partnerką, aby ustalić, co sądzi i jak się czuje z taką perspektywą. W tym momencie również należy zaznaczyć wrażliwość łechtaczki oraz znaczenie delikatności podczas zbliżenia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.