Anorgazmia – poznaj jej rodzaje i problemy z jakimi borykają się kobiety

· Luty 1, 2018
Kiedy kobieca anorgazmia ma psychologiczne korzenie, ważne jest, aby nauczyć się, jak dać się ponieść emocjom i jeśli to konieczne, uzyskać terapię, która pomoże rozbić otaczające Cię mury.

Anorgazmia jest zaburzeniem, które dotyka wielu kobiet, uniemożliwiając im osiągnięcie orgazmu. Na szczęście istnieją rozwiązania dla tego problemu, ale najpierw musimy lepiej poznać jego naturę.

Problemy z osiąganiem orgazmu najczęściej mają podłoże psychologiczne i właśnie na tym skupimy się w tym artykule.

Po pierwsze, traumatyczne doświadczenie seksualne z przeszłości, brak wiedzy i doświadczenia seksualnego, a nawet stres mogą sprawić, że stosunek zmieni się w nieprzyjeme doznanie.

Kobieca anorgazmia ma kilka typów, o których będziemy dzisiaj mówić. Damy Ci również kilka wskazówek i pomożemy znaleźć rozwiązanie na problemy z zaburzeniami orgazmu.

Nie umiem dać się ponieść emocjom

Co się dzieje jeśli za bardzo próbujemy mieć nad czymś kontrolę? Tym bardziej wymyka nam się z rąk. I właśnie dlatego, mimo że kobieta stara się osiągnąć orgazm, to pragnienie pochodzi z niepewności i strachu przed jego brakiem.

I ten strach często prowadzi do zupełnie odwrotnego skutku i braku orgazmu w rezultacie.

Dodatkowo sytuacja taka zdarza się zwykle u ludzi, którzy są perfekcjonistami i chcą wszystko kontrolować . To niestety pozostawia niewiele miejsca na improwizację i spontaniczność.

anorgazmia, kobieta w koszuli nocnej

 

Problemem kobiet, które cierpią na zaburzenia orgazmu często jest również to, że skupiają się na samym orgazmie i nie czerpią żadnej przyjemności z intymności.

W związku z tym pocałunki, pieszczoty i stymulacja innych obszarów ciała jest zaniedbana, bądź zupełnie pominięta.

Anorgazmia – od czego powinnam zacząć?

Po pierwsze, anorgazmia dotyka wielu kobiet, ponieważ tak naprawdę nie znają swojego ciała. Sek jest często owiany mitami i uprzedzeniami, przez co mogły nie mieć okazji, aby go odkryć i znaleźć w nim przyjemność.

Jak więc poznać swoje ciało? Skąd wiadomo, co sprawia nam przyjemność? Odpowiedź znajduje się w masturbacji. I choć możesz myśleć, że do tanga trzeba dwojga, przez dotykanie samej siebie możesz się wiele nauczyć o własnym ciele.

A jeśli nie wiesz, gdzie się dotykać, aby dać sobie przyjemność, i co daje Ci rozkosz, to jak możesz osiągnąć orgazm w seksie? Jest to praktycznie niemożliwe.

anorgazmia

Możesz wierzyć lub nie, ale w dzisiejszej kulturze, seks nadal stanowi temat tabu. Jest to krzywdzące dla kobiet, ponieważ wiele z nich nie otrzymuje właściwej edukacji na temat swojej seksualności i swojego ciała.

Czy uważasz, że dotykanie się jest w jakimś sensie nieczyste? A może wstydzisz się poprosić o informacje? Przełamywanie pewnych przekonań, wizyta u profesjonalisty i odkrywanie własnego ciała są konieczne, aby położyć kres zaburzeniom orgazmu.

Poza tym jest to jedyny sposób, aby poznać które partie ciała należy stymulować  i co robić, abyś mogła osiągnąć tak pożądany orgazm.

Poddałam się

To jeden z najtrudniejszych przypadków. Anorgazmia często dotyka kobiet, które po prostu zamiotły ten problem pod dywan i poddały się w poszukiwaniach rozwiązania tego problemu.

W tym przypadku kobiety zaprzestają prób osiągnięcia orgazmu. Dodatkowo, może nawet myślą, że to kłamstwo – że orgazm w ogóle nie istnieje.

Frustracja objawia się również poprzez oszukiwanie samej siebie, prowadząc do odrzucenia jakiegokolwiek kontaktu seksualnego, ignorując możliwe impulsy seksualne, które ciało wysyła. W rezultacie przestają w ogóle odczuwać popęd seksualny.

A kiedy kobieta doświadcza problemów z anorgazmią, ponieważ się poddała, nie jest to taka sama sytuacja jak wtedy, gdy czuje się zagubiona lub chce kontrolować sytuację.

W rzeczywistości za tym wszystkim może kryć się trauma z przeszłości, problem w związku, strach, a nawet depresja.

Dlatego ważne jest, aby poprosić o pomoc specjalistę, który może rzucić nieco światła na problem, który stoi za problemami w osiąganiu orgazmu.

Przeczytaj również: życie seksualne – 6 nawyków, które je poprawią!

anorgazmia, para lezy w lozku

Tak naprawdę, kobieca anorgazmia, mająca podłoże psychologiczne, jest możliwa do wyleczenia. Przy odpowiedniej terapii, a w mniej skomplikowanych przypadkach, poprzez uwolnienie się od lęków i stereotypów, można rozwiązać ten problem.

Kobiecy orgazm to nie mit, jednak obsesja na jego punkcie również nie pomoże Ci w osiągnięciu tego, czego pragniesz.

Musisz nauczyć się jak dać się ponieść emocjom, odrzucić lęk i niepewność  i w końcu czerpać prawdziwą przyjemność z seksu.