Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – 6 razy na TAK

Sierpień 18, 2018
Dowiedz się, jakie właściwości zdrowotne ma oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia stosowana jest w kuchniach na całym świecie. Zarówno podczas przygotowywania domowych posiłków, jak i w wykwintnych restauracjach.

Doskonały smak oliwy sprawia, że jest świetnym dodatkiem do wielu potraw. Ale jej zalety zdrowotne również nie są bez znaczenia. Można wręcz powiedzieć, że właściwości prozdrowotne oliwy z oliwek są jednym z głównych powodów, dla których tak chętnie się ją stosuje.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia zawdzięcza swoje szczególne właściwości wielu różnym składnikom, a zwłaszcza wysokiej zawartości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Oprócz tego oliwa jest idealnym źródłem witaminy E oraz zawiera kilka innych korzystnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, takich jak:

  • Kwas oleinowy
  • Kwas palmitynowy
  • Kwas stearynowy
  • Kwas palmitynowy
  • Kwas linolowy

Korzyści, jakie daje oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Po włączeniu oliwy do swojej codziennej diety z pewnością zauważysz jak korzystny wpływ ma na Twój organizm. Wymienione powyżej związki odgrywają w tym zasadniczą rolę.

W dzisiejszym artykule chcemy opisać wszystkie korzyści zdrowotne jakie oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia może zapewnić Twojemu ciału.

Wspomaga kuracje przeciwbólowe

Wiele przypadłości, których objawem jest uciążliwy ból ma związek ze stanami zapalnymi w ciele. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, dzięki czemu włączenie jej do diety chorego może przynieść mu ulgę.

oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Oliwę można również stosować zewnętrznie. Dzięki oleokantalowi zawartemu w naturalnej oliwie okłady lub masowanie bolących miejsc tym olejem daje bardzo dobre rezultaty.

Sprawdź także: Cytrynowe remedium na bóle stawów i skurcze mięśni

Chroni przed rakiem

Zanim opiszemy tę zaletę oliwy, czujemy się w obowiązku zwrócić uwagę, że żadna żywność na świecie całkowicie nie zapobiegnie ani nie wyleczy raka.

Jednak spożycie niektórych pokarmów może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia raka. Tak jest w przypadku oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Według różnych badań, niektóre substancje zawarte w tym oleju, jak kwas oleinowy – zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na raka.

Poza tym, ten kluczowy składnik jest jednym z najlepszych naturalnych przeciwutleniaczy na świecie. W ten sposób pomaga również wyeliminować toksyny z organizmu.

Chroni Twoje ciało

Właściwości, o których już wspominaliśmy działają nie tylko na poziomie komórkowym i pomagają chronić Cię przed rakiem.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia przyczynia się do poprawy ogólnego zdrowia organizmu, szczególnie układu odpornościowego.

Bakterie i inne szkodliwe organizmy komórkowe są atakowane przez składniki zawarte w tym oleju. W ten sposób oliwa z oliwek pomaga je stopniowo eliminować.

Oliwa z oliwek trzymana przez kobietę

Dzięki temu jedzenie oliwy może uchronić Cię przede wieloma chorobami powodowanymi przez wirusy i bakterie.

Zwalcza cholesterol

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ma również właściwości obniżające poziomu złego cholesterolu. Zawarte w niej jednonienasycone kwasy tłuszczowe stymulują pracę układu krążenia, co pomaga wyeliminować zły cholesterol (LDL) i poprawić poziom dobrego cholesterolu (HDL).

Za sprawą tego jedzenie oliwy zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego, a nawet pobudza oddychanie komórkowe, ułatwiając transport tlenu.

Troszczy się o Twoją skórę

Jedną z najbardziej znanych zalet oliwy z oliwek są jej właściwości pielęgnacyjne. Nie jest tajemnicą, że Twoja skóra jest stale narażona na wiele szkodliwych czynników, takich jak zanieczyszczenia i promieniowanie słoneczne.

Powodują one stopniowe pogarszenie stanu skóry. Na szczęście oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ma właściwości pielęgnujące. Zwłaszcza stosowana miejscowo.

Pamiętaj jednak, żeby nigdy nie używać jej jako kremu przeciwsłonecznego, ponieważ osiągniesz odwrotny skutek!

stosowanie oliwy na skórę przez kobietę

Zobacz też: Sucha skóra – 10 domowych produktów nawilżających

Zastosowanie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na skórze nawilża ją i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek naskórka. Oliwa regeneruje również uszkodzoną tkankę.

Zapobiega Alzheimerowi

Choroba Alzheimera może wpływać na sposób myślenia, działania, zachowania i zapamiętywania. Jednak pomimo tego, że Alzheimer najczęściej występuje u osób w starszym wieku, jego rozwój nie ma związku ze starzeniem się jako takim.

Obecnie choroba Alzheimera jest jedną z najczęściej występujących form demencji na świecie. Z upływem czasu jego wpływ na ludzki mózg staje się coraz większy.

Alzheimer jest również znany jako jedna z chorób neurodegeneracyjnych, co oznacza, że można go leczyć, ale nie wyleczyć. Można mu za to zapobiegać.

W tym wypadku oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, według ostatnich badań, również może być w stanie pomóc. Ponieważ jest to naturalny przeciwutleniacz, jej spożycie może pomóc wyeliminować z mózgu toksyny, które powodują chorobę Alzheimera.