Olejek eteryczny – 6 opcji pomocnych w odchudzaniu

· Lipiec 30, 2018
Czy masz za cel zrzucenie kilku kilogramów? Czy Twój metabolizm jest zbyt wolny? Wypróbuj tych olejków eterycznych i sprawdź na sobie, jak bardzo mogą być pomocne w odchudzaniu.

Wierzcie lub nie, ale olejek eteryczny za sprawą swoich właściwości może być niesłychanie pomocny w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Nie istnieje magiczna receptura pomagająca w spaleniu tkanki tłuszczowej w organizmie w krótkim czasie, jednakże regularne stosowanie niektórych olejków eterycznych w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi może wyraźnie przyśpieszać ludzki metabolizm.

Olejki zawierają w swoim składzie bardzo silne antyoksydanty, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. W chwili, gdy są absorbowane przez ciało, zaczynają wykazywać działanie przyśpieszające spalanie tkanki tłuszczowej, jak również zapobiegają powstawaniu niektórych chorób.

Są również idealnym rozwiązaniem do walki ze stanami zapalnymi różnego pochodzenia w tkankach, eliminacją toksyn i nadmiaru płynów, które stanowią dużą przeszkodę w spalaniu tłuszczu.

Mamy na uwadze fakt, że wiele osób jest zainteresowanych przetestowaniem działania olejków eterycznych na samych sobie i właśnie w tym artykule opowiemy Wam o 6 najciekawszych opcjach według nas.

1. Imbirowy olejek eteryczny

Za sprawą składnika aktywnego o nazwie gingerol, imbirowy olejek eteryczny jest jednym z najlepszych naturalnych suplementów promujących utratę masy ciała.

Substancja ta zawiera w sobie wiele witamin i minerałów. Dodatkowo stymuluje aktywność metaboliczną i pobudza układ pokarmowy do lepszego trawienia. Jest również naturalnym diuretykiem, które reguluje retencję wody w organizmie i pomaga łagodzić bóle stawowe.

olejek z imbiru

Jak go stosować?

 • Dodaj 5 do 10 kropli imbirowego olejku eterycznego do Twoich potraw lub napoi.
 • Alternatywnie można dodać taką samą ilość olejku do wrzącej wody i wypijać jako napar.

2. Cynamonowy olejek eteryczny

Cynamonowy olejek eteryczny stał się popularny dzięki jego właściwościom regulowania poziomu cukru we krwi. Ma szerokie zastosowanie u osób chorujących na cukrzycę.

Jednakże w ostatnich latach został również upowszechniany jako element, który wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Wykazuje też właściwości łagodzące uczucie łaknienia.

Zawarte w nim antyoksydanty i kwasy tłuszczowe poprawiają przemianę materii i pomagają organizmowi na lepszą gospodarkę węglowodanami, jako źródłem energii.

olejek z cynamonu

Jak go stosować?

 • Dodawaj 5 – 6 kropli cynamonowego olejku eterycznego do Twojej porannej kawy lub herbaty.
 • Jeżeli lubisz smak cynamonu, to można go również stosować jako dodatek do płatków owsianych i musów owocowych.

3. Cytrynowy olejek eteryczny

Spożywanie cytrynowego olejku eterycznego w odpowiednich ilościach jest bardzo prostym zabiegiem na polepszenie przemiany materii. Szczególnie dobrze działa w momencie, gdy jest przyjmowany w godzinach porannym.

Jest to niezwykle silny przeciwutleniacz, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe i aminokwasy zwiększają poziom naszej energii.

olejek z cytryny

Dodatkowo olejek cytrynowy pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i redukuje chęć jedzenia potraw wysokokalorycznych.

Jak go stosować?

 • Wypijaj 3 do 5 kropli cytrynowego olejku eterycznego w szklance letniej wody lub razem z herbatą.

4. Rozmarynowy olejek eteryczny

Olejek eteryczny rozmarynu wykazuje działanie terapeutyczne w leczeniu stanów niepokoju i stresu.

Oczywiście zwiększa on również szybkość metabolizmu i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej; jednak bardzo często ignorujemy ten niezwykle ważny aspekt – spowolniony metabolizm może stać na przeszkodzie w odchudzaniu.

olejek z rozmarynu

Jak go stosować?

 • Umieść kilka kropelek olejku rozmarynowego na nadgarstku i wetrzyj mocno w skórę, aby uwolnić jego aromat.
 • Jeżeli wolisz, dodaj kilka jego kropli do gorącej wody i wdychaj głęboko przez 5 minut.
 • Noś olejek zawsze przy sobie i stosuj za każdym razem, gdy zaczynasz czuć głód.

5. Miętowy olejek eteryczny

W medycynie alternatywnej miętowy olejek eteryczny znany jest ze swojego działania przeciwzapalnego i poprawiającego funkcjonowanie układu trawiennego. Bardzo skutecznie redukuje wszelkie problemy żołądkowe.

Dodatkowo olejek miętowy jest substancją, która podnosi naszą energię i przyśpiesza przemianę materii. Właśnie z tych względów jest również polecany podczas odchudzania.

Jest nie tylko znakomitym sposobem na powstrzymanie łaknienia, ale także naszym wielkim sojusznikiem w zmniejszaniu opuchlizny i dolegliwości bólowych.

olejek z mięty

Jak go stosować?

 • Wymieszaj 5 do 10 kropli olejku z mięty w szklance ciepłej wody i wypijaj tuż przed Twoim głównym posiłkiem dnia.
 • Alternatywnie można go dodawać do musów owocowych lub naparów.

6. Grejpfrutowy olejek eteryczny

Grejpfrutowy olejek eteryczny zawiera substancje o działaniu przeciwutleniającym i kwasy tłuszczowe, które utrudniają gromadzenie się tkanki tłuszczowej w regionie brzucha.

Jego substancje aktywne przyśpieszają metabolizm i pomagają wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii.

olejek z grejpfruta

Jak go stosować?

 • Wymieszaj 2 – 3 kropelki olejku grejpfrutowego w szklance ciepłej wody i wypijaj codziennie rano na pusty żołądek.
 • Inną możliwością jest dodawanie go do musów owocowych lub deserów.

*Unikaj spożywania olejku grejpfrutowego w zbyt dużych ilościach.

Czy masz za cel zrzucenie kilku kilogramów? Czy Twój metabolizm jest zbyt wolny? Wypróbuj te olejki eteryczne i sprawdź na sobie jak bardzo mogą być pomocne w odchudzaniu.