Produkty przyspieszające spalanie tłuszczu

Produkty przyspieszające spalanie tłuszczu

Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca, 2015

Wszyscy doskonale wiemy, że pozbycie się nieustannie gromadzącego się tłuszczyku w naszym ciele, wcale nie jest łatwym zadaniem. Istnieją jednak produkty wspomagając spalanie tłuszczu, które – dzięki temu, że przyspieszają metabolizm – dodatkowo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Poniżej przedstawiamy 7 produktów przyspieszających spalanie tłuszczu, dzięki którym skutecznie zapobiegniemy odkładaniu się zbędnych kilogramów.

1. Zielone warzywa liściaste na szybsze spalanie tłuszczu:

Wszelkiego rodzaju warzywa o zielonych liściach, na przykład szpinak czy boćwinka, cudownie wpływają na stan naszego zdrowia, a co więcej, przyspieszają spalanie tłuszczu. Produkty te są bogatym źródłem błonnika oraz składników odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do optymalnego funkcjonowania. Dodatkowo, ich zielone liście zawierają sporą dawkę witaminy C i antyoksydantów, które zapobiegają rozwojowi chorób, w tym nowotworom, zaćmie, zaburzeniom pamięci oraz zawałowi serca.

Niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na to, by liście spożywanych warzyw były świeże i ciemnozielone. Tym samym należy unikać warzyw zwiędniętych i o żółtawym odcieniu liści. Zalecamy przechowywać je w plastikowej torebce w najzimniejszej części lodówki przez maksymalnie pięć dni.

2. Rośliny strączkowe

2#:spalanie-tłuszczu.jpg

Rośliny strączkowe to kolejny produkt skutecznie wspomagający spalanie tłuszczu. Warzywa te są szczególnie cenne dla organizmu – zawierają najwięcej błonnika pokarmowego ze wszystkich typów roślin. Co więcej, ich wielką zaletą jest to, że naturalnie obniżają poziom cukru we krwi. Są również bogatym źródłem potasu i innych ważnych minerałów, które zapobiegają odwodnieniu organizmu, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi i zawału serca.

Rośliny strączkowe od wieków były jednym z podstawowych pokarmów ludzkości. Stąd też, obecnie mamy do dyspozycji wiele gatunków i odmian tego typu roślin, a także możemy je przygotowywać na wiele rozmaitych sposobów. Najbardziej popularne z nich to fasola, soczewica, ciecierzyca, bób i soja.

3. Czosnek i cebula

Zarówno czosnek, jak i cebula, zawierają związki fitochemiczne, które niszczą gromadzące się w naszym organizmie złogi tłuszczu. Ich regularne spożywanie skutecznie wspomaga spalanie tłuszczu. Ponadto, obniżają one poziom cholesterolu we krwi, zwalczają rozmaite wirusy, bakterie i grzyby oraz zapobiegają występowaniu chorób sercowo-naczyniowych, na przykład zawału serca.

4. Chili

3#:spalanie-tłuszczu.jpg

Chili to papryczka, która bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Chociaż nie wszystkim przypada do gustu jest ostry smak, jej umiarkowane spożywanie znacznie przyspiesza metabolizm, a tym samym spalanie tłuszczu. Co więcej, utrzymuje ona optymalny poziom cukru we krwi i  ze względu na wysoką zawartość witaminy C – jest niezwykle skutecznym naturalnym środkiem antyseptycznym.

5. Kurkuma

Kurkuma to bulwa pochodzenia tropikalnego, przypominająca wilec ziemniaczany (popularnie zwany batatem lub słodkim ziemniakiem) czy maniok jadalny. Jej smak jest nieco pikantny, a sama kurkuma znajduje najszersze zastosowanie w kuchni indyjskiej. Produkt ten słynie z ogromnej zawartości beta karotenu oraz antyoksydantów, które opóźniają wywołane przez wolne rodniki starzenie się komórek organizmu. Kurkuma jest również wielkim sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami – skutecznie przyspiesza metabolizm i wspomaga spalanie tłuszczu.

6. Cynamon

4#:spalanie-tłuszczu.jpg

Cynamon to produkt, który posiada bardzo interesujące dla naszego zdrowia właściwości. Niedawno przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania potwierdzają, że dodawanie odrobiny cynamonu do posiłków – przyspiesza 20 razy więcej metabolizm cukru, w porównaniu do potraw bez dodatku cynamonu. Pamiętaj, że nadmiar cukru we krwi jest czynnikiem zwiększającym odkładanie się tłuszczu. Najlepszym sposobem na dostarczenie odpowiedniej dawki tej aromatycznej przyprawy i spalanie tłuszczu jest codzienne wypijanie szklanki herbaty z cynamonem.

7. Cytryna

Cytryna to owoc przyspieszający spalanie tłuszczu – jest ona bowiem produktem, który w wyniku procesów fizjologicznych i metabolicznych – produkuje ciepło. Ściślej mówiąc, oznacza to, że dodawanie cytrusów do szklanki ciepłej wody, znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu z nagromadzonych zapasów. Dlatego też, zalecamy picie cytrynowej herbaty każdego ranka na pusty żołądek. Dodatkowo, ten kwaśny owoc zawiera duże ilości witaminy C, dzięki czemu zapobiega występowaniu chorób dróg oddechowych.