Obwisłe piersi: poznaj 5 głównych przyczyn utraty jędrności biustu

Czy wiesz, że brak aktywności fizycznej może być jedną z przyczyn obwisłego biustu? Regularna praca nad tym obszarzem jest niezbędna, jeśli chcesz temu zapobiec.
Obwisłe piersi: poznaj 5 głównych przyczyn utraty jędrności biustu

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2019

To jak powinny wyglądać idealne kobiece piersi zależy od aktualnie obowiązującego kanonu piekna, kultury i stereotypów społecznych. Ale bez względu na wszystko, obwisłe piersi nie są marzeniem żadnej kobiety.

Niestety grawitacja jest zjawiskiem, którego nie da się uniknąć. Prędzej czy później, przyciąganie ziemskie odciśnie swoje piętno na kształcie, rozmiarze, ułożeniu i symetrii Twojego biustu.

Te zmiany mogą nastapić w wyniku ciąży, złych nawyków żywieniowych, nagłej utraty wagi lub karmienia piersią.

Nie możesz wygrać walki z czasem, zwłaszcza, jeśli jesteś już po trzydziestce.

Obwisłe piersi są zjawiskiem zupełnie normalnym, kóre pojawia się z upływem lat, ponieważ włókna skórne rozpadają się i nie mają już tej samej elastyczności. Jednym słowem starzejemy się.

Nie martw się jednak. Możesz podjąć konkretne działania, aby zapobiec temu procesowi lub przynajmniej go spowolnić.

Masz obwisłe piersi? Oto nawyki, których należy unikać:

1. Zła dieta

Jeśli Twoja dieta opiera się na tłustych potrawach i nie wykonujesz żadnych regularnych ćwiczeń, nieuchronnie będziesz się zmagać ze zbędnymi kilogramami.

Gdy masz nadwagę, elastyczne włókna pękają i nie są w stanie się zregenerować. Wiotka skóra opada i traci jędrność, ponieważ nie jest uzupełniany poziom kolagenu. Obwisłe piersi są tego rezultatem.

zła dieta a obwisłe piersi

Zarówno elastyna, jak i kolagen są dostarczane przez składniki odżywcze, witaminy i minerały, które wprowadzasz do organizmu wraz z pożywieniem.

Postaraj się, aby do swojej diety dodać następujące produkty:

 • Drób
 • Owoce morza
 • Wątróbka
 • Jaja
 • Płatki owsiane
 • Orzechy
 • Rośliny strączkowe
 • Warzywa

2. Brak aktywności fizycznej

Twoje piersi w 90% składają się z tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że utraca swoją jędrność, jeśli będziesz prowadzić siedzący tryb życia. Musisz ćwiczyć ten obszar, aby zbudować masę mięśniową i zapobiec opadaniu biustu.

Trening wzmacniający jest niezwykle ważny dla tego obszaru Twojego ciała i pomoże Ci odegnać myśli o operacji plastycznej.

Jeśli połączysz ćwiczenia z zabiegami kosmetycznymi zwiększającymi elastyczność skóry, możesz osiągnąć doskonałe rezultaty, zniwelować znaki czasu i grawitacji na Twoich piersiach.

Ale nie zapominaj, że skóra na biuście jest bardzo wrażliwa i aby właściwie o nią dbać, nie wolno zapominać o nawilżaniu i nawadnianiu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Tkliwość piersi: przyczyny i sposoby łagodzenia bólu

 3. Brak ochrony przeciwsłonecznej

Słońce nie zawsze działa na naszą korzyść. Może mieć negatywny wpływ na każdy rodzaj skóry. A jeśli nosisz głębokie dekolty, Twój biust jest narażony na poparzenia słoneczne.

Kobieta na słońcu, obwisłe piersi a brak ochrony przeciwsłonecznej

Nie jest to kwestia estetyczna: ochrona przeciwsłoneczna jest wymogiem, jeśli chcesz zapobiec oznakom starzenia.

Nadmierne eksponowanie się na działanie promieni słonecznych powoduje powstawanie zmarszczek na Twoich piersiach (zwłaszcza przy nagłych, ekstremalnych zmian pogody).

Należy koniecznie pamiętać, aby:

 • Codzienne stosować kremy z filtrem UV.
 • Umiarkowanie wystawiać się na słońce.
 • Jakiekolwiek wątpliwości co do plam na skórze, konsultować z
 • lekarzem i w razie potrzeby natychmiast podjąć leczenie.
 • Nawilżać skórę, stosując balsamy zawierające witaminę A i C.
 • Uzupełnić dietę w marchew, pomidory i owoce.

4. Gorący prysznic

A może czas pomyśleć o chłodnym prysznicu? Większość ludzi kąpie się w gorącej wodzie, nie myśląc o tym, że jest to niekorzystne dla naszego ciała, a zwłaszcza dla naszej skóry.

Wysoka temperatura  sprawia, że tkanki wiotczeją, co zwiększa ryzyko pojawienia się przedwczesnych zmarszczek.

5. Menopauza

Jedną z przyczyn opadania piersi w czasie menopauzy jest utrata estrogenu.

Menopauza powoduje u kobiety zarówo zmiany emocjonalne jak i fizyczne. Dzieje się tak dlatego, że estrogen jest kobiecym hormonem, który kontroluje regulacją cyklu menstrualnego, poziomu cholesterolu i popędu seksualnego.

On także wpływa na pojawianie się plam skórnych i zmarszczek.

obwisłe piersi a menopauza

Niedobór estrogenu powoduje glikację białek, innymi słowy, włókna kolagenowe tracą swoją elastyczność, co odzwierciedla się również na Twoich piersiach.

Przeczytaj również ten ciekawy artykuł: Zwiotczała skóra po odchudzaniu – przywróć jej jędrność

Zalecenia

Po pierwsze, używaj na tym obszarze mleczek oczyszczających, przynajmniej raz w miesiącu.

Wprowadź do swojej diety składniki bogate w witaminę C i podnoszące poziom elestyny, takie jak: pomidory, owoce,  owoce cytrusowe i awokado.

Pamiętaj o nawadnianiu, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Wypijaj conajmniej 8 szklanek wody dziennie i pamiętaj o nawilżaniu skóry. Dobrze się wysypiaj (conajmniej 8 godzin). Pamiętaj, że brak snu prowadzi do przedwczesnego starzenia się.

I staraj się panować nad stresem. Kiedy jesteś pod stresem, Twój organizm wytwarza kortyzol, który podnosi poziom cukru we krwi i przyspiesza starzenie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.