Ujędrnianie skóry twarzy za pomocą kawy - jak to zrobić?

Maseczki do twarzy wykonane na bazie kawy doskonale sprawdzają się w oczyszczaniu oraz w eliminowaniu worów pod oczami i opuchlizny będącej efektem na przykład nieprzespanej nocy.
Ujędrnianie skóry twarzy za pomocą kawy - jak to zrobić?
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Ujędrnianie skóry twarzy to ważny element pielęgnacji i troski o urodę. Możemy do tego wykorzystać kawę.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że kawa to produkt ceniony na całym świecie. Minął już etap, kiedy to lekarze zalecali nam wyeliminowanie jej z naszej diety. Dziś powszechnie wiadomo, że kawa może być dla nas źródłem licznych korzyści.

Niezależnie od tego jednak, czy lubisz pić kawę, czy też nie, możesz ją skutecznie wykorzystać do wykonywania licznych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak na przykład ujędrnianie skóry twarzy.

Ujędrnianie skóry twarzy za pomocą kawy? – Tak, to działa!

Okazuje się bowiem, że aplikowanie pewnych produktów bezpośrednio na skórę może być bardzo korzystne dla zdrowia skóry oraz dla naszej urody. Naturalne substancje mają bowiem okazję działać bezpośrednio na tkanki, wspomagając ich regenerację, bez konieczności angażowania układu trawiennego.

Jest to znacznie szybsze, a poza tym oszczędza nam skutków ubocznych. Co więcej, nie wymaga inwestowania dużych sum. Być może jednak zastanawiasz się, w jaki sposób można wykorzystać do tego kawę.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci, co czyni kawę wielkim sprzymierzeńcem naszej urody i zdrowia naszej skóry. Czy masz ochotę się dowiedzieć?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również artykuł: Domowe maseczki, które odświeżą skórę twarzy

Dlaczego warto sięgać po maseczki z kawy

 • Pierwszym z czynników, jakie warto wziąć pod uwagę jest fakt, że zawierają one całe mnóstwo przeciwutleniaczy. To z kolei pomaga nam zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się tkanek.

Kawa zatem może pomóc nam zatrzymać pojawianie się wczesnych objawów starzenia się oraz zmarszczek. Dzięki temu nasza skóra będzie młoda i promienna.

Peeling kawowy w szklanym słoiku
 • Co więcej, kofeina pobudza krążenie. Dobre krążenie krwi z kolei jest czynnikiem niezbędnym aby uniknąć opuchlizny, worów oraz cieni pod oczami.

Sama kawa jednak nie wystarczy, jeśli nie towarzyszą jej zdrowe nawyki życiowe oraz odpowiednio zbilansowana dieta.

 • Co więcej, tekstura fusów kawy czyni z nich niezwykły środek złuszczający. Skutecznie otwiera pory skórne, dzięki czemu wszystkie składniki odżywcze z jeszcze większą łatwością przenikają do głębszych warstw skórnych. Jest dzięki temu gładka i promienna.

Ujędrnianie skóry twarzy – 2 maseczki z kawy

1. Maseczka z kawy i z miodu

W procesie, jakim jest ujędrnianie skóry twarzy za pomocą kawy, uwzględnimy również miód, ponieważ jest to produkt o naturalnie lepkiej konsystencji. Dzięki temu doskonale wchłania zanieczyszczenia zatykające nasze pory skórne.

Co więcej, miód wykazuje właściwości antybakteryjne i zapobiega namnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Z tego oraz wielu innych powodów stanowi doskonałe uzupełnienie maseczek do twarzy.

Fusy od kawy na ujędrnianie skóry twarzy

Składniki

Przygotowanie i sposób zastosowania

 • Zmieszaj w pojemniku kawę z miodem. Mieszaj aż do uzyskania jednolitej pasty.
 • Następnie zaaplikuj maseczkę na twarz, wykonując przy tym okrężne ruchy – dzięki temu będzie ona również środkiem złuszczającym martwe komórki naskórka. Aby nie doprowadzić do podrażnienia, nie wykonuj zbyt silnego nacisku.
 • Pozostaw na twarzy na około 20 minut, dzięki czemu cenne składniki maseczki wchłoną się i zadziałają na skórę.
 • Po upływie tego czasu zmyj maseczkę zimną wodą.

2. Maseczka z kawy i jogurtu naturalnego na ujędrnianie skóry twarzy

Jednym z wielu cennych składników, jakie zawiera jogurt naturalny jest kwas mlekowy. Doskonale radzi sobie on z martwymi komórkami naskórka, eliminując je i pobudzając odnowę komórkową.

Co więcej, dodają skórze blasku właściwego zdrowej i świeżej cerze. Jak gdyby tego było mało, jogurt naturalny zawiera cynk – element idealny wręcz w zwalczaniu plam na skórze, będących efektem działania promieni słonecznych.

Jest to nam potrzebne nawet, jeśli nie chodzimy często na plażę i nie mamy dużego kontaktu ze słońcem. Zanieczyszczenia powietrza i zmiany klimatyczne sprawiają bowiem, że dociera do nas coraz więcej szkodliwego promieniowania UVA.

Miska jogurtu naturalnego

Jogurt naturalny to produkt będący również silnym naturalnym antybiotykiem. Skutecznie eliminuje mikroorganizmy, które szkodzą skórze.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Kawa – 7 niezwykłych korzyści

Składniki

Jeżeli potrzebujesz więcej remedium, trzymaj się proporcji.

Przygotowanie i sposób zastosowania

 • Zmieszaj ze sobą oba składniki, aby uzyskać jednolitą konsystencję maseczki.
 • Następnie wykonaj masaż twarzy okrężnymi ruchami, dzięki czemu skóra dokładnie się oczyści.
 • Pozostaw maseczkę ma około 15 minut – aby dogłębnie działała na skórę.
 • Na koniec, oczyść twarz i zmyj maseczkę zimną wodą.

Najlepiej byłoby stosować maseczkę dwa razy w tygodniu – stworzy to skórze optymalne warunki do regeneracji.

Już po krótkim czasie zauważysz pozytywne rezultaty proponowanych przez nas kuracji. Wielką korzyścią jest to, że nie zawierają one żadnych substancji chemicznych, które mogłyby podrażniać skórę. Upewnij się jednak, że nie masz alergii na żaden składnik maseczki.

Dbanie o skórę twarzy i zapewnianie jej odpowiedniej pielęgnacji jest bardzo ważne i to nie tylko w kontekście fizycznym. Zdrowa, lśniąca skóra umacnia naszą pewność siebie i wyższe poczucie własnej wartości.

Czy Ty też masz ochotę widzieć piękną i zdrową skórę za każdym razem, kiedy spoglądasz w lustro?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Herman, Andrzej & Herman, A.P.. (2013). Caffeine’s Mechanisms of Action and Its Cosmetic Use. Skin Pharmacology and Physiology. 26. 8-14. 10.1159/000343174.
 • Ribeiro, Helena & Marto, Joana & Raposo, Sara & Agapito, Maria & Isaac, Vera & G. Chiari, Bruna & Lisboa, Pedro & Paiva, Alexandre & Barreiros, Susana & Simões, Pedro. (2013). From coffee industry waste materials to skin-friendly products with improved skin fat levels. European Journal of Lipid Science and Technology. 115. 10.1002/ejlt.201200239.
 • Zamora, A., Pastoriza, S., Rufián-Henares, J. Revalorization of coffee by-products. Prebiotic, antimicrobial and antioxidant properties. LWT – Food Science and Technology 61 (2015) 12e18. [Online] Avaiable at: https://www.silae.it/files/LWT%201-s2_0-S0023643814007348-main.pdf


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.