Płatki owsiane na śniadanie - same korzyści!

Płatki owsiane na śniadanie - same korzyści!

Ostatnia aktualizacja: 05 lutego, 2016

Niejednokrotnie pisaliśmy już o wspaniałych właściwościach oferowanych przez płatki owsiane. Dzisiaj wyjaśnimy Ci, dlaczego powinny one być częścią śniadania całej Twojej rodziny.

Wiele osób jada płatki owsiane na kolację, starając się w ten sposób zgubić zbędne kilogramy. W tym przypadku, staraj się, żeby ten ostatni posiłek w ciagu dnia był jak najbardziej zrównoważony, bez zbędnych kalorii. Polecamy Ci raczej inne produkty. Płatki owsiane są idealna opcją, ale na śniadanie.

Chcesz wiedzieć dlaczego?

1. Płatki owsiane najlepszym źródłem energii

Uważa się, że są one jednym z najlepszych produktów jakie istnieją. Jeżeli spędzasz wiele godzin poza domem lub wykonywany zawód zmusza Cię do ogromnego wysiłku fizycznego lub umysłowego – płatki owsiane na śniadanie są właśnie dla Ciebie.

Oprócz tego, płatki owsiane są źródłem witaminy B, zawierają też wapń, fosfor, żelazo, magnez, miedź, potas, sód, błonnik… To ogromny zastrzyk energii każdego ranka.

Warto wiedzieć, że pomagają też kontrolować poziom stresu, co jest niezwykle przydatne podczas borykania się z codziennymi problemami.

2. Płatki owsiane – działanie oczyszczające organizm

Płatki owsiane z truskawkami

Rozpocząć dzień od oczyszczenia organizmu, to naprawdę świetny pomysł. Oczyszczanie pomoże ci oczyścić toksyny z jelit i zmniejszy obecność tłuszczu w tętnicach, skutecznie chroniąc Cię przed miażdżycą.

Mało tego! Płatki owsiane to skuteczny sposób na nadciśnienie i podwyższony poziom cholesterolu. Usprawniają też pracę wątroby. Wystarczy jedna filiżanka, a rezultaty są gwarantowane!

3. Poziom cukru zawsze pod kontrolą

Żywność a cukrzyca

Nie ma nic lepszego. Odpowiednio kontrolowany poziom cukru, który jest pozostałością po niektórych produktach spożywczych, pomoże Ci uniknąć problemów takich jak cukrzyca.

4. Sprawnie funkcjonujący umysł

Zdrowy mózg

Studiujesz? Pracujesz pod wpływem dużej presji? Chcesz poprawić zdolność koncentracji? Przestań się wahać – przygotuj sobie śniadanie, w którym nie zabraknie płatków owsianych. Dzięki nim Twój mózg będzie dużo bardziej aktywny.

  • Płatki owsiane są niezwykle bogate w krzem, niezbędny do pracy naszego umysłu.
  • Zawarte w nich węglowodany dostarczają energii niezbędnej do myślenia. Wiedziałaś, że mózg zużywa nawet 20% dziennej dawki energetycznej?
  • Witamina B1 usprawnia krążenie krwi i poprawia pamięć.
  • Fosfor, z kolei, jest przydatny zwłaszcza Twoim dzieciom. Dzięki niemu ich umysł będzie rósł zdrowy i silny, a przy okazji wpłynie to korzystnie na centralny układ nerwowy.

5. A co z ciężarem ciała?

Odchudzanie

Marzysz o tym, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów? W takim razie zaczynaj dzień od solidnej porcji płatków owsianych. Oprócz tego, że są bardzo smaczne, płatki owsiane są doskonałym sprzymierzeńcem Twojej sylwetki. Jak wpływają na naszą wagę:

  • Zawierają niewielką ilość kalorii – dostarczają przede wszystkim ogromną dawkę minerałów i witamin oraz aminokwasów, które zadbają o zdrowie Twojej wątroby. Dzięki temu śniadaniu wyjdziesz z domu najedzona i pełna energii.
  • Płatki owsiane są produktem niezwykle sycącym.
  • Duża zawartość błonnika sprawi, że unikniesz dolegliwości takich jak zaparcia, a – przy okazji – odpowiednio oczyścisz organizm.
  • Są świetnym diuretykiem. Ich moczopędne działanie pomoże Ci pozbyć się nadmiaru toksyn i uniemożliwi zatrzymywanie się płynów.
  • Jako, że płatki owsiane kontrolują poziom cukru we krwi, hamują odkładanie się tłuszczu, a tym samym obniżają poziom cholesterolu.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.