Woda rodzynkowa na oczyszczenie wątroby

Woda rodzynkowa na oczyszczenie wątroby
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Słyszałaś kiedyś o czymś takim, jak woda rodzynkowa? To niesamowicie skuteczny sposób na poprawę stanu zdrowia wątroby. Na naszej stronie możesz znaleźć wiele sposobów na detoksykację organizmu. Dzisiaj opowiemy Ci o wspaniałym remedium, jakim jest woda rodzynkowa.

Woda rodzynkowa to sekretny napój, który pomaga stymulować procesy biochemiczne zachodzące w wątrobie, pomagając jej lepiej oczyszczać krew. Te zbawienne właściwości są związane przede wszystkim z obecnością winogron.

Woda rodzynkowa spożywana przez 4 dni, przyspiesza przemianę materii i dostarcza większe ilości energii.

1. Woda rodzynkowa i jej właściwości

Lekarze bardzo często zalecają jedzenie rodzynek rano, wspomagając w ten sposób pracę serca, redukując cholesterol i unikając zaparć.

Oprócz tego, rodzynki są naturalnym źródłem witamin i minerałów. Ich właściwości są szczególnie korzystne wówczas, kiedy to pijemy samą wodę z zamoczonych rodzynek.  W ten sposób unikamy nadmiaru cukru i otrzymujemy naturalny preparat leczniczy na wątrobę.

rodzynki.jpg

Naturalne źródło antyoksydantów

Warto pamiętać, że rodzynki są jednym z najlepszych naturalnych źródeł, jeżeli chodzi o antyoksydanty. Trzeba zawsze mieć na uwadze, że rodzynki to nic innego jak wysuszone winogrona – owoce niezwykle bogate w bioflawonoidy, odpowiedzialne za ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami i wzmacniające naszą odporność.

Rodzynki, jak i woda w której są zamoczone, są naturalnym lekarstwem na wiele chorób serca i wątroby. Nie zapominajmy o tym.

Pomaga nam oczyścić organizm i wyeliminować toksyny

Jak już dobrze wiesz, zarówno wątroba, jak i nerki są organami niezbędnymi do oczyszczania krwi. Eliminują metale ciężkie i toksyny, które – w przeciwnym razie – są przyczyną wielu chorób. Jednakże, w wielu przypadkach, wspomniane organy – ze względu na nieodpowiednią dietę lub nadmiar tłuszczu – mogą nie spełniać swoich funkcji.

Woda rodzynkowa pijana przez 4 dni z rzędu, co najmniej raz na miesiąc, pomoże Twojej wątrobie wykonać wszystkie podstawowe procesy detoksykacyjne. Będzie Twoim sprzymierzeńcem w okresach, podczas których czujesz się ciężka i nabrzmiała, a Twój metabolizm zaczyna szwankować.

Poprawia przemianę materii

Woda rodzynkowa to prosty sposób nie tylko na oczyszczenie krwi i stymulację funkcji wątrobowych, ale też na przyspieszenie przemiany materii. Wspomaga produkcję soków żołądkowych, żywność jest dużo lepiej trawiona i łatwiej absorbujemy nutrienty.

Wszystkie te zalety odczujesz już po 2 dniach picia wody.

Woda rodzynkowa – jak ją przygotować?

Woda z rodzynkami

Składniki

 • 2 szklanki wody (400 ml).
 • 150 g rodzynek.

Sposób przygotowania

 • Przede wszystkim, zalecamy Ci odpowiednio dobrać rodzynki. Zapomnij o tych najbardziej błyszczących – ten blask nie jest naturalny. Jest efektem sztucznych związków, które mają na celu podnieść ich atrakcyjność.
 • Szukaj takich, które będą miały ciemny, bardziej naturalny kolor. Nie powinny być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Najlepiej kupować je w zamkniętym hermetycznie opakowaniu i bez zanieczyszczeń.
 • Najpierw odpowiednio myjemy 150 g rodzynek.
Kobieta pijąca wodę z rodzynkami
 • Podgrzewamy dwie szklanki wody. Kiedy zacznie wrzeć, dodajemy umyte rodzynki i gotujemy całość na wolnym ogniu przez jakieś 20 minut. To bardzo łatwe. Teraz wystarczy odstawić preparat i odczekać mniej więcej 12 godzin.
 • Następnego ranka wystarczy, że odcedzisz wodę i trochę ją podgrzejesz. Jest przepyszna i ma lecznicze działanie. Możesz pić ją letnią lub gorącą – tak jak wolisz. Pamiętaj tylko, że ta woda powinna być spożywana zawsze na czczo, zaraz po przebudzeniu. Potem odczekaj 30 – 35 minut i możesz  zjeść śniadanie.
 • Najlepiej, żebyś przygotowała tę wodę po południu. W ten sposób będzie gotowa następnego ranka.
 • Woda rodzynkowa przynosi najlepsze rezultaty pijana 4 dni z rzędu. Wybieraj ciemne rodzynki. Te, które nie przeszły przez żaden niebezpieczny dla Twojego zdrowia proces chemiczny. Kupuj je w sklepach z żywnością ekologiczną – będziesz miała pewność, że nie zawierają pestycydów.
 • Wystarczy, że zastosujesz tę terapię raz w miesiącu. Nie ma żadnych skutków ubocznych, a najważniejsze, że unikamy cukru, którym rodzynki są przepełnione. Jeżeli starasz się zachować zdrową, niskotłuszczową dietę, woda rodzynkowa jest dla Ciebie świetnym sprzymierzeńcem. Zawsze będziesz cieszyć się zdrową, w pełni działającą wątrobą.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Doreste, P. (2011). Pasas de uva. Alimentos Argentinos.
 • Flórez, J. M. O., & Mendez, J. (2003). Guía de plantas y productos medicinales (Vol. 7). Siglo Del Hombre Editores SA.
 • Siedentopp, U. (2008). Nutrición: la uva. Revista Internacional de Acupuntura2(1), 42-45.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.