Toksyny zagrażające naszym dzieciom

· Październik 13, 2015
Pomimo ich potencjalnych skutków ubocznych, powinnimy muszą brać pod uwagę, że szczepionki są niezbędne, jako że w wielu przypadkach to właśnie od nich zależy zdrowie naszych pociech.

Toksyny to trujące substancje, które otaczają człowieka na co dzień i bez przerwy na niego oddziałują. Znajdziemy je w wodzie, powietrzu, żywności, glebie we wszystkich zakątkach naszej planety. Można powiedzieć, że atakują one ludzki organizm ze wszystkich stron i niejednokrotnie te ataki odbijają się na zdrowiu, szczególnie tych najmłodszych. Zanieczyszczenia, które sami produkujemy – pestycydy, środki czyszczące, a nawet niektóre leki i szczepionki okazują się zagrożeniem dla zdrowia naszych dzieci. Czy toksyny mogą być, choć w małym stopniu wyeliminowane? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Wszechobecne toksyny – jak chronić przed nimi najmłodszych?

W dzisiejszym świecie to prawie niemożliwe, aby zapobiec temu, by toksyny nie przedostawały się do naszego ciała. Konsekwencją tego są wszelkiego rodzaju dolegliwości, które nieraz mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta i styl życia mogą doprowadzić do tego, że toksyny w coraz większych ilościach gromadzą się w ciele człowieka i zaczynają oddziaływać na narządy i zaburzać ich prawidłowe funkcjonowanie.

Niestety nasze dzieci również są narażone na działanie tych szkodliwych substancji, które najczęściej do organizmu przedostają się wraz z pożywieniem.

Jednak dziś wiedząc, skąd przychodzi potencjalne zagrożenie i jakie mogą być jego skutki, powinniśmy podjąć wszelkie działania, aby ograniczyć kontakt naszych dzieci z tymi szkodliwymi substancjami.

Dzieci i toksyny

Toksyny z roku na rok stają się coraz większym problemem, a ekspozycja na nie wzrasta w zastraszającym tempie.

Chociaż medycyna z biegiem czasu radzi sobie coraz lepiej z leczeniem problemów zdrowotnych spowodowanych właśnie zatruciami substancjami toksycznymi, z biegiem tego samego czasu wzrasta liczba przypadków zachorowań dzieci, które są narażone na ich działanie.

Choć narazie problem jest ignorowany, toksyny, które każdego dnia oddziałują na nasze pociechy, mogą powodować, od banalnych alergii począwszy, na różnych rodzajach nowotworów skończywszy.

Przeprowadzone badania wykazały, że dzieci mogą mieć problemy w nauce, a nawet cierpieć problemy psychiczne i rozwojowe. Stwierdzono również przypadki autyzmu, chorób układu immunologicznego i inne chorób przewlekłych.

Poznaj toksyny, na których działanie są narażone dzieci każdego dnia

Rtęć z plomb każdego dnia sukcesywnie przedostaje się do organizmu mogąc powodować uszkodzenia układu nerwowego

  • niektóre leki farmakologiczne —

Niejednokrotnie naszym dzieciom są przepisywane leki, które są bardzo toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia. Wśród nich znajdziemy te, które stosowane są przy leczeniu ADHD.

Medykamenty te są pochodnymi amfetaminy i metamfetaminy — popularnych zakazanych środków psychostymulujących. Coraz częściej także dzieciom są przepisywane leki antydepresyjne, które mogą być bardzo niebezpieczne

Toksyny

  1. glutaminian sodu (MSG)

 Związek powszechnie używany w produkcji żywności i środków higieny osobistej

  • niektóre szczepionki

Okazało się, że niektóre szczepienia nie są tak bezpieczne, jak jeszcze 10 lat temu nam się wydawało. Dobrze jest zapoznać się z wszystkimi ich składnikami i dowiedzieć się, jakie skutki uboczne mogą spowodować

  • przetworzona żywność i jedzenie typu fast-food

Dzieci je uwielbiają, a my, by sprawić im choć odrobinę przyjemności, zawsze ulegamy i ją kupujemy. Chociaż kuszą swoim zapachem i smakiem, znajdziemy w nich wiele szkodliwych substancji, które w przyszłości mogą przyczynić się do zachorowań na raka. Oprócz tego prowadzą do otyłości i z perspektywy czasu znacznie obniżają jakość życia

Jedzenie fast food

  • produkty chemiczne używane do prania 

Są niezbędne w momencie czyszczenia odzieży, ręczników, pościeli jednak pamiętajmy, że w ich składzie również znajdują się związki, które mogą wpłynąć na zdrowie naszych dzieci

  • szampony i produkty do pielęgnacji ciała

Być może nigdy nie zainteresował Cię skład Twoich kosmetyków, których używasz na co dzień. Zalecane jest dokładne poznanie składów produktów, których używamy my i nasze pociechy i zorientowanie się, które ewentualnie mogą okazać się szkodliwe.

Zawsze lepiej decydować się na kupno produktów naturalnych

  • środki czystości

Wszystkie detergenty, mydła i środki czyszczące zawierają toksyny — szkodliwe substancje, które z pozoru niegroźne mogą bardzo negatywnie wpłynąć na organizm.

Wdychanie ich i wprowadzanie do układu pokarmowego wraz z jedzeniem może mieć opłakane w skutkach konsekwencje. Zachowaj ostrożność i dopilnuj, by nigdy nie znajdowały się w miejscach gdzie bawią się dzieci

  • zanieczyszczenia środowiska

Dzisiaj na wysokie stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jesteśmy narażeni wszyscy. Toksyny, które znajdują się w spalinach samochodowych, dymach z fabryk i zakładów, dymie papierosowym, codziennie oddziałują na środowisko, nas wszystkich i na tych najmłodszych również

Papierosy

  • napoje orzeźwiające i gazowane — dzieci przepadają za ich słodkim smakiem i uważają je za świetny sposób na ugaszenie pragnienia. W rzeczywistości produkty te zawierają duże ilości kwasu fosforowego, który wpływa na zdrowie zębów i kości naszych pociech