Przyspiesz przemianę materii tymi produktami!

· Czerwiec 2, 2015

Gdy osoba ma wolną przemianę materii, jest bardzo prawdopodobne, że łatwiej dojdzie u niej do przyrostu masy ciała, ponieważ to do niej należy decyzja o tym, ile kalorii trafi do jej organizmu. Dlatego też tak ważne jest, aby szukać sposobów, które przyspieszą naszą przemianę materii.

W tym celu, można uciekać się do różnych taktyk, które są bardzo skuteczne, takich jak odpowiednio długi odpoczynek, częste ćwiczenia, a także umiejętność stosowania zdrowej diety z udziałem produktów, które zasadniczo przyspieszą przemianę materii.

Jak przyspieszyć naszą przemianę materii? Porady

Kiedy twój metabolizm jest bardzo wolny, Twój organizm zużywa mniej energii niż mu jej dostarczasz, co prowadzi do odkładania się w nim tłuszczu, innymi słowy, do nadwagi. Aby utrzymać równowagę, upewnij się, że Twoja przemiana materii zaczyna pracować szybciej stosując dietę opartą na składnikach, które mają podobne właściwości. Oto niektóre z nich.

Papryka

Ze względu na dużą zawartość kapsaicyny, papryka jest idealnym środkiem do przyspieszania przemiany materii, w znacznej mierze przyczyniając się do poprawy wykorzystania lub spalania kalorii oraz skutecznie zmniejszając ilość tłuszczu. Dzięki niej poczujesz się mniej głodna między posiłkami.

Kawa i zielona herbata

2#:przemianę-materii.jpg

Według specjalistów, spożywanie czterech filiżanek kawy lub herbaty w ciągu dnia może znacząco przyspieszyć metabolizm. Dzieje się tak dzięki dużej ilości zawartych w nich przeciwutleniaczy, które przynoszą zauważalne efekty u tych, którzy spożywają je każdego dnia.

Karczochy

Karczochy zawierają składnik zwany inuliną, będący węglowodanem odpowiedzialnym za kontrolowanie ilości greliny, którą wytwarza organizm. Grelina jest hormonem odpowiedzialnym za uczucie głodu lub sytości. Jeśli nie czujesz się głodny, Twoje ciało będzie spalać więcej kalorii.

Imbir

3#:przemianę-materii.jpg

Ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy, a także innych ważnych dla organizmu substancji, imbir posiada właściwości przyspieszające metabolizm i dające wrażenie sytości, które sprawia, że nie czujesz potrzeby, aby co minutę sięgać po przekąskę. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz schudnąć i utrzymać wagę pod kontrolą.

Orzechy włoskie i ryby

Orzechy włoskie i ryby są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3, które pomagają obniżyć poziom leptyny. Wykazano, że gdy poziom tego hormonu jest niższy, zwiększa się szybkość przemiany materii, a co za tym idzie – szybciej spalasz kalorie.

Gruszki i jabłka

4#:przemianę-materii.jpg

Owoce te wykazują zdolność przyspieszania przemiany materii i spalania tłuszczu, co pozwala Ci uzyskać zdrową wagę. Nie wahaj się włączyć te przysmaki do swojej diety na stałe, zwłaszcza jeśli naprawdę zależy Ci na tym, by dbać o swoją wagę i zdrowie.