Zielone Napoje: Doskonałe na Spalanie Tłuszczu

Dzięki naszym przepisom przygotujesz niezwykle smaczne i zdrowe zielone napoje, które nie tylko dostarczą Ci wielu witamin i składników odżywczych, lecz także pomogą spalić zbędną tkankę tłuszczową.
Zielone Napoje: Doskonałe na Spalanie Tłuszczu
Elisa Morales Lupayante

Napisane i zweryfikowane przez pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zielone napoje zaleca się przede wszystkim w celu detoksykacji organizmu i spalania tłuszczu, ponieważ zawierają wysoką zawartość witamin i minerałów.

Przedstawiamy Ci kilka sprawdzonych przepisów na zielone napoje, które ze względu na swoje właściwości są bardzo skuteczne w spalaniu tłuszczu, a zatem zalecane każdemu, kto chce w naturalny sposób schudnąć, bez uciekania się do zabiegów inwazyjnych lub takich, które w jakikolwiek sposób narażają zdrowie.

Wszystkie zielone napoje mają właściwości oczyszczające, nie należy zatem spożywać ich zbyt często. Spożywaj regularnie, ale zachowaj umiar.

Zielone napoje na spalanie zbędnego tłuszczu

Napój z kiwi, szpinaku i sałaty

zielone napoje z kiwi

Dzięki połączeniu tych trzech produktów można otrzymać smaczny i zdrowy sok z dużą zawartością błonnika, chlorofilu i przeciwutleniaczy. Właściwości moczopędne tych owoców pomagają spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto, ten wspaniały napój łagodzi problemy trawienne i doskonale sprawdza się w usuwaniu stresu.

Sposób przygotowania:

W celu przygotowania tego soku obierz i umyj kiwi, pięć liści szpinaku oraz trzy liście sałaty. Następnie dodaj do nich łyżkę czystego miodu. Wszystkie składniki umieść w blenderze wraz ze szklanką wrzącej wody. Blenduj tak długo, aż składniki dobrze wymieszają się ze sobą, a następnie odcedź napój.

Picie tego napoju zaleca się co najmniej trzy razy w tygodniu, najlepiej w godzinach porannych.

Napój z gruszki, selera, ananasa, grejpfruta i miodu

zielone napoje z ananasem

Gdy połączysz wszystkie składniki ze sobą, otrzymasz napój z dużą zawartością składników odżywczych mających wspaniałe właściwości dla całego organizmu. Napój zawiera sporą ilość błonnika, który pomaga skutecznie wyeliminować tłuszcz i toksyny. Ponadto, jest to także doskonały i w pełni naturalny środek moczopędny.

Sposób przygotowania:

Koktajl przygotujesz łatwo i szybko. Wymieszaj ze sobą połowę gruszki, dwie łodygi selera, sok z dwóch grejpfrutów, plasterek ananasa i łyżkę miodu. To wszystko.

Pij go na czczo pięć dni po rząd. Odstaw na tydzień, a następnie powtórz czynność. Jeżeli zauważysz, że Twój organizm trawi go z łatwością, kontynuuj jego spożywanie. Jeżeli z jakiegoś powodu sok spowoduje problemy trawienne, pij go raz w tygodniu. Efekty będą zauważalne.

Zielone Napoje Odchudzające

zielone napoje na odchudzanie

Opisany sok przyspiesza spalanie tłuszczu. Najlepiej spożywać go w godzinach porannych przez minimum dziesięć dni, a potem zrobić przerwę i odstawić go na kolejne dziesięć dni. Sok zawiera ogromne ilości witamin C i B6, a ponadto jest bogatym źródłem błonnika, kwasu foliowego, kwasów Omega-3, fitoskładników odżywczych i antyoksydantów.

Sposób przygotowania:

Aby przygotować ten sok, dobrze umyj łodygę selera, siedem liści szpinaku i pół szklanki startej pietruszki. Następnie dodaj obrane jabłko w plasterkach, sok z cytryny i pół ogórka. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj i spożywaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Pamiętaj, że w trakcie spożywania zielonych napojów mogą wystąpić niepożądane reakcje. Jeśli tak się stanie, przestań je pić, ponieważ każdy organizm inaczej reaguje na ten sposób leczenia, również w przypadku całkowicie naturalnych produktów diety.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Sujarwo, W., Keim, A. P., Savo, V., Guarrera, P. M., & Caneva, G. (2015). Ethnobotanical study of Loloh: Traditional herbal drinks from Bali (Indonesia). Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2015.03.079
  • Pawar, R. S., Krynitsky, A. J., & Rader, J. I. (2013). Sweeteners from plants-with emphasis on Stevia rebaudiana (Bertoni) and Siraitia grosvenorii (Swingle). Analytical and Bioanalytical Chemistry. https://doi.org/10.1007/s00216-012-6693-0
  • Reinli, K., & Block, G. (1996). Phytoestrogen content of foods – A compendium of literature values. Nutrition and Cancer. https://doi.org/10.1080/01635589609514470

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.