Negatywna energia - Obroń się przed nią!

Konflikty w rodzinie mogą wypełnić dom negatywną energią. Aby się jej pozbyć, wpuść do mieszkania świeże powietrze i promienie słoneczne.
Negatywna energia - Obroń się przed nią!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Negatywna energia i emocje powinny być trzymane z dala od naszego domu, pracy czy szkoły, ponieważ ich obecność obniża samopoczucie, uniemożliwia pracę, odpoczynek i realizację planów.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by negatywna energia nie wpływała na Twój stan emocjonalny. Pozbądź się jej sukcesywnie ze swojego życia!

Czym jest negatywna energia?

Negatywna energia to złe wibracje wpływające szkodliwie na Twój stan emocjonalny, duchowy, fizyczny i psychiczny. Co więcej, zaburzają one Twój spokój, pogłębiają stres, wpędzają w depresję oraz wywołują problemy z koncentracją.

Negatywna energia – jak się przed nią bronić?

Negatywna energia wpływa na Twoje codzienne życie i pogarsza jego jakość. Dlatego też należy stanowczo się z nią skonfrontować i zwalczyć ją raz na zawsze!

Istnieje wiele sposobów, jak pozbyć się złych wibracji ze swojego domu czy pracy, aby w rezultacie zachować pozytywne nastawienie i ograniczyć stres. Oto kilka porad:

Zadowolona kobieta wyciąga ręce do góry
 • Pozbądź się lęków. Bardzo często negatywna energia bierze się z lęków, niepewności i złych myśli, które zaczynają rządzić naszym życiem. Należy zidentyfikować źródła strachu i stawić im czoła, aby poczuć się w pełni wolnym i bezpiecznym.
 • Myśl pozytywnie! Być może nie zawsze masz na to siłę i ochotę, jednak musisz wiedzieć, że pozytywne myślenie to klucz do zwalczania złych wibracji. Co więcej, pozytywne nastawienie do świata to zapewnienia sobie komfortu psychicznego.
 • Naucz się radzić sobie z gorszymi momentami i zawsze staraj się zauważać pozytywne strony każdej sytuacji. Dzięki temu negatywne emocje przestaną Ci zagrażać.
 • Noś ze sobą ząbek czosnku. Czosnek będzie Twoim amuletem, który ochroni Cię przed zazdrością innych osób i negatywnymi emocjami. Owiń go kawałkiem materiału i noś go zawsze przy sobie, w torebce lub portfelu.
 • Miej także zawsze pod ręką olejek tymiankowy. Zaaplikuj kroplę olejku za uszami oraz na nadgarstkach, aby utrzymać złą energię z dala od siebie.
 • Noś przy sobie gałązkę ruty. Mówi się, że ruta posiada zdolność odganiania złej energii, zapobiegając tym samym nieprzewidzianym wydarzeniom i wpływom innych ludzi. Warto umieścić też kilka gałązek lub liści tej rośliny w miejscu pracy.

Pozbądź się złej energii z domu

Jeśli w rodzinie pojawiają się kłótnie, na przykład pomiędzy partnerami albo rodzeństwem, dom wypełnia się negatywną energią. Staje się wówczas szkodliwym środowiskiem dla wszystkich mieszkańców.

Zanim do tego dojdzie, warto w porę wprowadzić do domu pewne zmiany, które pozwolą zneutralizować potencjalne źródła złych wibracji. Oto kilka z nich:

Jasny i przetronny salon, do którego negatywna energia nie ma wstępu
 • Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów. Bez wątpienia zbędne graty negatywnie wpływają na energię Twojego domu. Zadbaj o dobrą organizację i ,,świeży” wystrój każdego wnętrza. Być może pomocne okażą Ci się zasady Feng shui.
 • Otwieraj drzwi i okna. Wpuszczając do środka świeże powietrze oczyszczasz dom ze złej energii. Tak samo działa również wpuszczanie do środka promieni słonecznych.
 • Wykorzystaj wpływ kadzidełek. Od zamierzchłych czasów ludzie wykorzystywali kadzidełka do odganiania złej energii i odświeżania atmosfery w swoich domach.
 • Wypróbuj wodę z solą. Połączenie tych dwóch składników jest idealne do oczyszczenia domu i zmienienia środowiska, w którym przebywasz na co dzień.
Aromaterapia - świeczka, sole i olejek
 • Aromaterapia. Olejki eteryczne umieszczane w różnych miejscach mieszkania sprawią, że wszyscy członkowie rodziny będą czuć się w nim swobodnie i będą mogli się zrelaksować. Jednakże nie przesadzaj z intensywnością zapachów, gdyż nie wszystkim mogą one przypaść do gustu.

Inne sposoby na pozbycie się negatywnej energii z mieszkania

 • Zadbaj o roślinność. Rośliny domowe nie tylko oczyszczają powietrze, ale także zapraszają do domu pozytywną energię. Ponadto skutecznie odganiają złe wibracje, a także pomagają rozładować wszelkie napięcia.
 • Sprzątaj regularnie. Kurz, brud i śmieci sprawiają, że atmosfera w domu gwałtownie się pogarsza, a wraz z nią samopoczucie poszczególnych mieszkańców. Utrzymywanie porządku w domu jest kluczowe, by wszyscy czuli się w nim dobrze i mieli siłę do walki z negatywnymi emocjami.
 • Warto rozmawiać. Na koniec nie możemy zapomnieć o tym, jak ważna w relacjach z innymi ludźmi jest umiejętność rozmowy i komunikacji. Aby żyć razem w zgodzie, bez wątpienia trzeba umieć ze sobą rozmawiać i wspólnie rozwiązywać konflikty.
 • Dzielenie się ze sobą swoimi przemyśleniami i uczuciami wzmacnia więzy rodzinne. Ponadto jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymywanie negatywnej energii poza swoim domem.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.