Negatywna energia – Obroń się przed nią

· Luty 13, 2016
Konflikty w rodzinie mogą wypełnić dom negatywną energią. Aby się jej pozbyć, wpuść do mieszkania świeże powietrze i promienie słoneczne.

Negatywna energia i emocje powinny być trzymane z dala od naszego domu, pracy czy szkoły, ponieważ ich obecność obniża samopoczucie, uniemożliwia pracę, odpoczynek i realizację planów. Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie z energią, która negatywnie wpływa na Twój stan emocjonalny.

Czym jest negatywna energia?

Negatywna energia to złe wibracje wpływające szkodliwie na Twój stan emocjonalny, duchowy, fizyczny i psychiczny, zaburzające Twój spokój, pogłębiające stres, depresję i problemy z koncentracją.

Negatywna energia – Jak się przed nią bronić?

Aktywność na świeżym powietrzu

Negatywna energia wpływa na Twoje codzienne życie i pogarsza jego jakość, dlatego należy stanowczo się z nią skonfrontować i ją zwalczyć. Istnieje wiele sposobów, jak pozbyć się złych wibracji ze swojego domu czy pracy, a w rezultacie zachować pozytywne nastawienie i ograniczyć stres. Oto kilka porad:

 • Pozbądź się leków: Bardzo często negatywna energia bierze się z lęków, niepewności i złych myśli, które zaczynają rządzić naszym życiem. Należy zidentyfikować źródła tych lęków i stawić im czoła, aby poczuć się w pełni wolnym i bezpiecznym.
 • Myśl pozytywnie: Być może nie zawsze masz na to siłę i ochotę, jednak musisz wiedzieć, że pozytywne myślenie to klucz do zwalczania złych wibracji i zapewnienia sobie komfortu psychicznego.
 • Naucz się radzić sobie z gorszymi momentami i zawsze staraj się zauważać pozytywne strony każdej sytuacji. Dzięki temu negatywne emocje przestaną Ci zagrażać.
 • Noś ze sobą ząbek czosnku: Czosnek będzie Twoim amuletem, który ochroni Cię przed zazdrością innych osób i negatywnymi emocjami. Owiń ząbek czosnku kawałkiem materiału i noś go zawsze przy sobie, w torebce lub portfelu.
 • Miej zawsze pod ręką olejek tymiankowy: Zaaplikuj kroplę olejku za uszami oraz na nadgarstkach, aby utrzymać złą energię z dala od siebie.
 • Noś przy sobie gałązkę ruty: Mówi się, że ruta posiada zdolność odganiania złej energii, zapobiegając tym samym nieprzewidzianym wydarzeniom i wpływom innych ludzi. Warto umieścić kilka gałązek lub liści tej rośliny na swoim miejscu pracy.

Pozbądź się złej energii z domu

Wystrój wnętrza

Jeśli w rodzinie pojawiają się kłótnie, na przykład pomiędzy partnerami albo rodzeństwem, dom wypełnia się negatywną energią i staje się szkodliwym środowiskiem dla swoich mieszkańców. Zanim do tego dojdzie, warto w porę wprowadzić do domu pewne zmiany, które pozwolą zneutralizować potencjalne źródła złych wibracji.

 • Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów: Zbędne przedmioty negatywnie wpływają na energię Twojego domu. Zadbaj o dobrą organizację i ,,świeży” wystrój każdego wnętrza.
 • Otwieraj drzwi i okna: Wpuszczając do środka świeże powietrze oczyszczasz dom ze złej energii. Tak samo działa również wpuszczanie do środka promieni słonecznych.
 • Wykorzystaj wpływ kadzidełek: Od zamierzchłych czasów ludzie wykorzystywali kadzidełka do odganiania złej energii i odświeżania atmosfery w swoich domach.
 • Wypróbuj wodę z solą: Połączenie tych dwóch składników jest idealne do oczyszczenia domu i zmienienia środowiska, w którym przebywasz na co dzień.
Aromaterapia

 • Aromaterapia: Olejki eteryczne umieszczane w różnych miejscach mieszkania sprawią, że wszyscy członkowie rodziny będą czuć się w nim swobodnie i będą mogli się zrelaksować.
 • Zadbaj o roślinność: Rośliny domowe nie tylko oczyszczają powietrze, ale także zapraszają do domu pozytywną energię, jednocześnie odganiając złe wibracje.
 • Sprzątaj regularnie: Kurz, brud i śmieci sprawiają, że atmosfera w domu gwałtownie się pogarsza, a wraz z nią samopoczucie poszczególnych mieszkańców. Utrzymywanie porządku w domu jest kluczowe, by wszyscy czuli się w nim dobrze i mieli siłę do walki z negatywnymi emocjami.
 • Warto rozmawiać: Na koniec nie możemy zapomnieć o tym, jak ważna w relacjach z innymi ludźmi jest umiejętność rozmowy i komunikacji. Aby żyć razem w zgodzie, trzeba umieć ze sobą rozmawiać i wspólnie rozwiązywać konflikty.
 • Dzielenie się ze sobą swoimi przemyśleniami i uczuciami wzmacnia więzy rodzinne i jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymywanie negatywnej energii poza swoim domem.