Ząbek czosnku na czczo – zdrowie gwarantowane!

Czosnek posiada silne właściwości odtruwające nasz organizm oraz naturalnie pomaga regulować apetyt. Co więcej, zapobiega występowaniu zgagi, poprawia krążenie krwi oraz wspomaga pracę całego układu sercowo-naczyniowego.
Ząbek czosnku na czczo – zdrowie gwarantowane!

Ostatnia aktualizacja: 26 listopada, 2019

Nikt z nas nie przepada za intensywnym zapachem czosnku. Nie jest to jednak wystarczający powód, by wyłączyć tę aromatyczną roślinę z naszej codziennej diety. Wręcz przeciwnie, regularne spożywanie ząbków czosnku na pusty żołądek dostarcza naszemu organizmowi niezliczonych korzyści, pomagając tym samym zapobiec rozwojowi wielu chorób i infekcji.

Ponadto czosnek jest niezwykle cenioną przyprawą w najlepszych kuchniach świata. Doskonale podkreśla smak wielu potraw, dodaje niepowtarzalnego aromatu daniom jednogarnkowym oraz pikantności rozmaitym sosom i sałatkom.

Nie ma co ukrywać, smak czosnku jest mocny i pikantny. W połączeniu ze swoim intensywnym aromatem, rzadko kiedy stanowi podstawę naszej naszej codziennej diety. A to wielki błąd! Roślina ta jest jednym z ulubionych dodatków kulinarnych najlepszych kucharzy świata i wielu gospodyń domowych.

Aromat czosnku jest nie do zastąpienia.

Ale my dziś nie chcemy mówić o jego aromacie, lecz o cudownych właściwościach, jakich roślina ta dostarcza naszemu organizmowi. Warto uświadomić sobie, że czosnek jest jednym z najsilniejszych naturalnych lekarstw i pomaga uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych.

Od kiedy znane są zdrowotne właściwości czosnku?

Czosnek oryginalnie pochodzi z Azji Środkowej, gdzie jest wykorzystywany w medycynie naturalnej od trzech tysiącleci przed Chrystusem. Jego cudowne właściwości od starożytności znano również w Indiach i Egipcie.

Jak widać, czosnek jest cennym elementem diety i medycyny naturalnej od wielu tysięcy lat.

Posiekany czosnek

Informacje o cudownym działaniu tego warzywa przekazywano tradycyjnie z pokolenia na pokolenie. W czasach nowożytnych naukowcy i specjaliści w dziedzinie zdrowia potwierdzili te ludowe przekonania na temat ząbków czosnku.

Jesteśmy przekonani, że jak tylko dowiesz się, jak czosnek wpływa na nasz organizm, już nie będziesz więcej krzywić się na sam dźwięk jego nazwy. Wręcz przeciwnie – zaczniesz stopniowo włączać go do swoich potraw i już wkrótce nie będziesz mogła się bez niego obejść.

Jakie choroby można zwalczyć za pomocą czosnku?

Najnowsze badania naukowe wykazały, że regularne spożywanie czosnku w surowej postaci skutecznie usuwa bakterie i wszelkiego rodzaju szkodliwe mikroorganizmy z naszego organizmu. Takie właściwości zamieniają go w silny naturalny antybiotyk.

Ta intensywnie pachnąca roślina pomaga również zwalczać nadciśnienie tętnicze krwi, reumatoidalne zapalenie stawów, biegunkę, wywołane przez pasożyty skurcze żołądka. Co więcej, naturalnie wzmacnia układ nerwowy i łagodzi zmęczenie oraz pomaga w leczeniu chorób na tle nerwowym.

Świeże ząbki czosnku

Kolejną niekwestionowaną zaletą czosnku są jego właściwości stymulujące apetyt. Skutecznie pozwala on nam uniknąć podjadania między posiłkami oraz zapobiega dostarczaniu organizmowi nadmiernej dawki kalorii.

Co więcej, to aromatyczne warzywo stoi na straży prawidłowego trawienia. Łagodzi i całkowicie likwiduje zgagę, usprawnia przepływ krwi przez żyły i tętnice, wspomaga prawidłową pracę serca. Stanowi również naturalną ochronę dla wątroby i pęcherzyka żółciowego, sprawiając, że funkcjonują prawidłowo i zdrowo.

Dlaczego warto jeść czosnek na czczo?

Regularne spożywanie czosnku na pusty żołądek stanowi doskonały sposób na skuteczne i naturalne odtrucie organizmu.

Warzywo to usuwa i zabija wszelkiego rodzaju bakterie i inne szkodliwe mikroorganizmy, usuwa toksyny oraz szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza żyły i tętnice z odkładających się na ich ścianach złogów cholesterolu i trójglicerydów.

Dzięki regularnemu zjadaniu ząbka czosnku każdego dnia jesteśmy w stanie skutecznie ochronić nasz organizm przed rozwojem wielu chorób i infekcji. Zalicza się tu nawet bardzo poważne dolegliwości, takie jak nowotwory, cukrzyca, problemy na tle nerwowym, stany depresyjne itp.

Aby w pełni wykorzystać wachlarz niesamowitych korzyści, jakie oferuje nam czosnek, należy spożywać go w surowej postaci. Pamiętajmy, że w wyniku obróbki termicznej warzywo to traci wiele ze swoich niesamowitych właściwości leczniczych i zdrowotnych.

Z początku najprawdopodobniej smak surowego czosnku nie będzie Cię zachwycał. Możesz nawet uznać, że jest on dla Ciebie zbyt ostry. Nie należy jednak się poddawać.

Osoby, które regularnie zjadają ząbek tego aromatycznego warzywa, bardzo szybko przyzwyczajają się do jego charakterystycznego smaku i zapachu. Jest on wynikiem sporej zawartości siarki.

Czosnek a bliskie kontakty z ludźmi

Jesteśmy przekonani, że kiedy tylko poznasz i przeanalizujesz korzyści, jakich czosnek dostarcza ludzkiemu organizmowi, jego zapach i smak przestaną budzić w Tobie odrazę. Samo warzywo stanie się natomiast jednym z podstawowych elementów Twojej codziennej diety.

Pamiętaj, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Specjaliści w dziedzinie zdrowia i zdrowego żywienia zalecają spożywanie dwóch ząbków czosnku dziennie. Jeden na czczo, a drugi wieczorem, do kolacji. Po kilku dniach przyzwyczaisz się do tego nowego nawyku i już nie będziesz go chciała nigdy porzucić!

Zioła i główka i ząbki czosnku

Pewnie zadajesz sobie pytanie: „Ale jak jeść czosnek z rana, kiedy muszę iść do pracy i mieć ciągły kontakt werbalny z innymi ludźmi? Przecież będzie czuć czosnkiem.”

Jednym z wygodnych rozwiązań jest zastąpienie naturalnego czosnku specjalnymi drażetkami, które można nabyć w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.

Jeśli jednak zdecydujesz się na „prawdziwe” ząbki czosnku, po ich spożyciu wypij szklankę wody z dodatkiem soku z cytryny lub przez chwilę żuj kilka liści mięty.

Rozwiązań na usunięcie nieprzyjemnego zapachu jest wiele. Nie masz już zatem wymówki, by omijać ten jeden z najsilniejszych naturalnych leków, jakim jest czosnek.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.