Najlepsze nasiona na odchudzanie

Maj 15, 2015

Diety cud nie istnieją i wszystkie o tym wiemy. Odchudzanie wymaga trochę wysiłku, a przede wszystkim musi się opierać na zbilansowanej diecie, która oprócz spalania tłuszczu, pomoże nam zachować zdrowie. Odchudzanie nie może być efektywne bez udziału błonnika. Dlatego dziś opowiemy jakie nasiona są niezbędne w diecie odchudzającej. Nasiona to małe skarby bogate w składniki, które są bardzo dobre dla naszego zdrowia i nie powinniśmy z nich rezygnować. Na przykład nasiona słonecznika pomagają nam regulować poziom cholesterolu i wchłanianie tłuszczy, ale pamiętajmy, żeby nie spożywać więcej niż zalecana dzienna dawka, którą są dwie łyżki nasion, zawsze bez soli.

Nasiona na odchudzanie

2#waga-idealna-nasiona.jpg

Jedną rzeczą, którą musimy wiedzieć, jest to, że błonnik jest niezbędny w naszej diecie, pomaga nam w dbaniu o ciało, pomaga również regulować funkcje organizmu, przede wszystkim układu pokarmowego oraz pomaga wyeliminować z organizmu niechciane elementy. Błonnik pomaga również w prawidłowym odchudzaniu.

Czy wiedziałaś, że stosowanie diety bogatej w błonnik może również zapewnić ochronę przed cukrzycą? Oraz, że chroni nas również przed chorobami serca? Dieta bogata w błonnik pomaga nam również utrzymać zrównoważony poziom cholesterolu. Musisz też wiedzieć, że nasiona to produkty najbogatsze w błonnik, oprócz tego, że zapewniają nam energię, oferują nam jeszcze niezwykle ważne dla naszej flory bakteryjnej bakterie. A co najważniejsze, nasiona są przepyszne, bo kto nie lubi nasion słonecznika czy pestek dyni?

Jeżeli chodzi o odchudzanie, trzeba wiedzieć, że nasiona są naszym najlepszym sojusznikiem. Pomagają one w spalaniu tłuszczu, przyspieszają przemianę materii, nadają się idealnie jako dodatek do sałatek i koktajli, albo jako przekąska. Zobaczmy więc, które nasiona są najlepsze w odchudzaniu.

1. Nasiona Chia

3#nasiona-chia-w-koktajl-nasiona.jpg

Na pewno słyszałaś o tych nasionach. Nasiona Chia są bardzo bogate zarówno w rozpuszczalny, jak i nierozpuszczalny błonnik. Są idealne, aby przyspieszyć nasz metabolizm oraz, przy ich regularnym spożywaniu, pomagają w powolnym chudnięciu. Ponadto trzeba wiedzieć, że nasiona Chia są idealnym rozwiązaniem na problemy z krążeniem krwi ponieważ zawierają wysoki procent kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które zmniejszają poziom złego cholesterolu i triglicerydów oraz podnoszą poziom dobrego cholesterolu (HDL).

Co musisz zrobić, aby schudnąć za pomocą nasion Chia? To bardzo proste, możesz znaleźć je w sklepach z naturalną żywnością oraz w supermarketach. Wystarczy dodawać dwie lub trzy łyżeczki nasion chia dziennie do Twoich ulubionych sałatek, jogurtów, koktajli, a nawet galaretek.

2. Siemię lniane

4#siemię-lniane-nasiona.jpg
Na pewno słyszałaś o siemieniu lnianym? Pewnie zastanawiasz się dlaczego jest takie popularne? Przede wszystkim dlatego, że posiadają duże ilości błonnika, a do tego są największym naturalnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 oraz dostarczają słabych estrogenów, co sprawia, że siemię lniane uznawane jest za bardzo ważny składnik pożywienia.

Zdaniem ekspertów, spożywanie lnu zapewnia nam dużo więcej błonnika, niż spożywanie jakiegokolwiek innego zboża. Dzięki niemu możemy uniknąć zaparć, obniżamy poziom cholesterolu i dostarczamy do naszego organizmu świetną dawkę kwasów tłuszczowych omega-3, która przewyższa nawet dawkę, którą dostarcza nam jakakolwiek ryba. W jaki więc sposób możemy codziennie spożywać siemię lniane?

Znalezienie siemienia lnianego jest bardzo proste, można je znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Możesz dodawać je do jogurtu, sałatek, koktajli, a do tego jest przepyszne!

3. Nasiona gorczycy

5#nasiona-gorczycy-nasiona.jpg
Nasiona gorczycy są bardzo smaczne, można je stosować jako smaczne przyprawy do mięs, ryb, sałatek. Idealne uzupełnienie dań, która zapewni ci kwasów tłuszczowych omega-3, wapnia, błonnika, żelaza, magnezu, fosforu, niacyny, białka, selenu i cynku. Oprócz tego nasiona gorczycy poprawiają trawienie ponieważ mają właściwości stymulujące produkcję kwasów żołądkowych.

Nasiona gorczycy można znaleźć bez problemu w supermarkecie ponieważ jest to często stosowana w kuchni przyprawa. Można dodawać ich do sałatek, pysznych dań z łososia, indyka lub kurczaka (zawsze chude mięso).

4. Nasiona słonecznika

6#nasiona-słonecznika-nasiona.jpg
Kto nie lubi nasion słonecznika? Są klasyczną przekąską, ale pamiętaj, aby nie jeść ich nigdy z dodatkiem soli. Wiemy, że są wtedy smaczniejsze, ale sól nie pomoże nam w odchudzaniu, a wręcz przeciwnie, spowoduje zatrzymanie płynów w organizmie i wpłynie to negatywnie na nasze nerki. Dlatego też, najlepiej jeśli jak najszybciej zapomnisz o jedzeniu nasion słonecznika z solą.

Dlaczego nasiona słonecznika są dobre na odchudzanie? Ponieważ zapewniają uczucie sytości, przyśpieszają przemianę materii, a do tego są bardzo zdrowe, dzięki zawartości kwasu oleinowego, linolowego, palmitynowego, stearynowego, arachidowego i lecytyny. Wszystkie te kwasy przyczyniają się do obniżenia złego cholesterolu i zwiększenia dobrego. Nie zapominaj też, że nasiona słonecznika są sojusznikiem wątroby.

Błonnik, który zawierają nasiona słonecznika szczególnie pomaga w redukowaniu wchłaniania cholesterolu przez jelita oraz tłuszczy, które nie powinny zostawać w naszym organizmie. Ale uwaga, nie powinniśmy jeść więcej niż małą garstkę nasion dziennie ponieważ przy większej ilości, poziom kalorii będzie bardzo wysoki. Dlatego ważne jest znalezienie równowagi, aby móc dobrze korzystać z ich właściwości, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy. Można je zjadać jako przekąskę, po śniadaniu lub przegryzkę w ciągu dnia.

WIĘCEJ DLA CIEBIE