Najlepsze jesienne zajęcia na świeżym powietrzu

Najlepsze jesienne zajęcia na świeżym powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Jesienią spadają temperatury. Mimo tego istnieją jesienne zajęcia na świeżym powietrzu, które pozwolą Ci cieszyć się tą porą roku.

Pory roku się zmieniają i trzeba przystosować się do ich wymogów. Jesienne zajęcia na świeżym powietrzu pozwolą Ci rozkoszować się urokami tej pory roku.

Zabraliśmy kilka różnych pomysłów, które pomogą Ci przyjemnie spędzić czas samodzielnie lub z całą rodziną.

Doskonałe jesienne zajęcia na świeżym powietrzu

1. Wizyta w rezerwacie przyrody

Jesień jest pełna przepięknych widoków, które stanowią doskonałe tło dla zajęć na świeżym powietrzu. Poza tym temperatury stają się łagodniejsze i bardziej ożywcze.

Rodzina na jesiennym spacerze
Zawsze miło jest rozkoszować się naturą na jesieni.

Nic dziwnego, że jedno z najlepszych zajęć na świeżym powietrzu to wędrówka po parkach przyrody. Jeżeli masz zamiar udać się do parku z dziećmi, powinnaś przygotować kilka zabaw, które urozmaicą ten czas.

  • Młodszym dzieciom z pewnością spodoba się zbieranie liści, które opadły z drzew oraz organizowanie ich według ich kolorów.
  • Większe dzieci mogą również zabrać liście do domu, aby stworzyć z nich piękne dekoracje.
  • Zamiast liści możecie również zbierać leżące na ziemi gałązki.
  • Kolejny pomysł to słynna zabawa w kółko i krzyżyk, podczas której zastąpisz X i O gałązkami i szyszkami.

2. Rękodzieło artystyczne z dziećmi

Jesień to nie tylko wspaniałe widoki, ale również przepiękna feeria barw. Wykorzystaj te kolory i postaw tej jesieni na artystyczne zabawy całą rodziną.

Chłopiec z nożyczkami
Kolory typowe dla jesieni idealnie sprawdzą się podczas tworzenia różnych dzieł.
  • Możesz stworzyć przepiękny wieniec z szyszek i liści, którym udekorujesz drzwi wejściowe do domu.
  • Możesz zachęcić swoje dziecko do zaangażowania się w projekt. Pomóż mu łączyć ze sobą kawałki za pomocą długiego sznurka.
  • Kiedy już skończycie całą linię, zwiąż dwa końce, aby stworzyć wieniec.
  • Możecie również zrobić jesienne maski z wykorzystaniem liści. Uformuj maski z kawałka kartonu, a następnie udekoruj je liśćmi. Aby dodać więcej kolorów, możesz pomalować je farbami lub brokatem.

Być może zainteresuje Cię również: Co robić w deszczowy dzień – domowe aktywności

3. Cukierek albo psikus

Halloween to święto obchodzone na jesieni w różnych częściach świata. Podczas niego dzieci przebierają się za różne postacie i odwiedzają domy, aby zbierać cukierki.

Rodzinne Halloween
Stworzenie wspaniałego kostiumu na Halloween to świetne zajęcie dla całej rodziny.
  • Z pewnością będziecie się doskonale bawić tworząc własnoręcznie kostium. Dzieci bardzo lubią takie zabawy. Poza tym mogą same wybrać przebrania, które chcą stworzyć.
  • Najlepiej byłoby, gdybyście wykorzystali śmieci lub materiały z recyklingu, z których wykonacie oryginalny kostium na Halloween.

Sporty, które sprawdzą się na jesieni

Jesień zapewnia również mnóstwo opcji dla miłośników sportu. Podczas tej pory roku najczęściej uprawia się jazdę na rowerze lub jogę na świeżym powietrzu. Jednak istnieją również inne możliwości.

1. Piesze wycieczki

To najpopularniejszy sport jesienny, ponieważ umożliwia rozkoszowanie się scenerią. Nadejście tej pory roku i jej orzeźwiające temperatury sprawia, że podróże stają się przyjemne.

Rodzinny spacer - jesienne zajęcia na świeżym powietrzu
Możecie wybrać się całą rodziną na wycieczkę.

Osoby, które wolą szybsze tempo, mogą zastąpić wędrówkę joggingiem. Jesień to doskonała pora roku na uprawianie biegów długodystansowych. Między innymi dlatego, że organizm nie musi zmagać się z wysokimi temperaturami.

2. Jazda na rowerze

Przejażdżki rowerem to jedna z najlepszych jesiennych aktywności na świeżym powietrzu. Podobnie jak w przypadku pieszych wędrówek, tak i tutaj największą zaletę stanowią widoki.

3. Joga na świeżym powietrzu

Oddychanie odgrywa kluczową rolę w jodze. Doświadczenia płynące z jogi staną się kompletne, jeśli będzie uprawiana na świeżym powietrzu.

Kobiety uprawiające jogę - jesienne zajęcia na świeżym powietrzu

Jesienny krajobraz zapewnia spokój niezbędny do uprawiania jogi.Jedna z zalet tego sportu to fakt, że do jego uprawiania nie potrzeba wielu materiałów ani logistyki. Musisz jedynie znaleźć wygodne miejsce.

4. Jazda na rolkach

Chociaż rolki są mniej popularne od rowerów, to stanowią doskonały wybór na jesień. Możesz z nich korzystać podczas wizyt w parkach, aby szybciej przemierzać długie trasy.

Jazda na rolkach pomaga opracowywać nogi i poprawia krążenie krwi. Wymaga równowagi i koordynacji. Poza tym doskonale sprawdza się podczas spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

5. Snorkeling

To dość niespotykane, ale bardzo atrakcyjne zajęcie na jesień. Chociaż temperatura powietrza spada, to woda w niektórych morzach i jeziorach pozostaje ciepła. Dlatego też jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj ją, aby nurkować..

Nurkowie
Jesienią możesz obserwować zmiany zachodzące pod wodą.

Snorkeling na jesieni umożliwia przyglądanie się zmianom zachodzącym w naturze, które są widoczne również pod wodą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.