Jazda na rowerze do pracy zmniejsza stres

23 czerwca, 2019
Każdego dnia zarówno lekarze, jak i media zachęcają do korzystania z transportu publicznego i do regularnych ćwiczeń. Ma to na celu poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z korzyści, jakie niesie za sobą postępowanie według tych zaleceń. Więc na co czekasz? Spróbuj i Ty!

Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi wybiera jazdę na rowerze, jako środek transportu w drodze do pracy. Jazda na rowerze do pracy jest bowiem tanią, zdrową i prostą alternatywą dla innych możliwości.

Osoby, które decydują się zostawić samochód w garażu i poświęcić więcej uwagi codziennym ćwiczeniom, wiele na tym zyskują. Poza tym – to świetny pomysł.

Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele korzyści

Ćwiczenie redukuje stres, lęk i pomaga Twojemu ciału na wiele różnych sposobów. Właściwie, jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne wspomagają Twoje ogólne zdrowie i sprzyjają dobremu samopoczuciu. Jest to więc niezwykle ważne i pomaga zoptymalizować wydajność w niemalże każdym aspekcie Twojego życia, a szczególnie w pracy.

Twój szef i współpracownicy również zauważą postępy w wykonywaniu zadań, które uzyskasz właśnie dzięki lepszej wydajności. Skorzysta na tym również nasze środowisko.

Jazda na rowerze to orzeźwiające doświadczenie, które mimo wysiłku, ostatecznie zwiększa poziom Twojej energii. To oznacza, że wzrasta również produktywność danej osoby.

W tym artykule przyjrzymy się wszystkim niesamowitym zaletom płynącym z jazdy na rowerze w drodze do pracy.

Jazda na rowerze w drodze do pracy – korzyści

Korzyści w punktu widzenia pracownika

 • Jazda na rowerze to jedna z najbardziej kompletnych aktywności fizycznych. Utrzymuje Cię w zdrowiu i dobrej kondycji. Zapobiega również incydentom sercowo-naczyniowym, różnego rodzaju nowotworom i otyłości. Jazda na rowerze jest świetną inicjatywą na rzecz zdrowych nawyków życiowych.
Jazda na rowerze do pracy

 • Aktywność fizyczna zwalcza stres i niepokój. Jazda rowerem pomaga poprawić samopoczucie, jesteś dzięki niej szczęśliwszy i bardziej towarzyski.
 • Miejscy rowerzyści mają lepszą energię do działania w ciągu dnia pracy. Z tego powodu ich poziom wydajności jest zauważalnie lepszy.
 • Jazda rowerem zwalcza też depresję. Jest to relaksująca aktywność, która oprócz wysiłku fizycznego stymuluje również mózg.
 • Przemieszczanie się rowerem to świetny sposób na uniknięcie stania w korku. Zajmujesz mniej miejsca zarówno podczas jazdy na ulicy, jak i później – podczas parkowania.
 • Jest to także kompletne ćwiczenie aerobowe: tonuje, pomaga w uzyskaniu większej elastyczności i stymuluje odporność.
 • Rowery są również środkiem transportu z najmniejszą ilością wypadków na świecie. Oznacza to, że wypadki samochodowe są bardziej powszechne niż rowerowe.

Warto również przeczytać: Zawał serca – 6 najlepszych sportów, aby mu zapobiec

Korzyści ekonomiczne

 • Rowery są najtańszymi i najbardziej praktycznymi pojazdami.
 • Są znacznie tańsze w utrzymaniu w porównaniu z innymi pojazdami. Ponadto, nie potrzebują specjalnego serwisowania, a paliwo to siła Twoich mięśni.
Świnka skarbonka

 • Rowery nie wykorzystują więc benzyny, a co za tym idzie, są przyjazne dla środowiska.
 • Poprzez jazdę rowerem do pracy nie będziesz musiał płacić za parking, paliwo lub transport publiczny. A jeśli zdecydujesz się na parking dla rowerów, zazwyczaj jest to bardziej opłacalne.

Korzyści dla firm

 • Pracownicy cieszą się lepszym stanem psychicznym i emocjonalnym. Z tego powodu firmy mają mniej odchodzących pracowników.
Mężczyzna na rowerze

 • Relacje między pracownikami są znacznie lepsze. Ci, którzy jeżdżą na rowerze, docierają do celu w lepszym nastroju.
 • Jazda na rowerze do pracy poprawia społeczny wizerunek firmy. Świat biznesu społecznego rozpozna jej wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne.

Korzyści dla środowiska

 • Jazda na rowerze nie emituje CO2.
 • Rowery wytwarzają bardzo niewielki hałas.
 • Wykonanie roweru wymaga mniej zasobów naturalnych niż produkcja samochodu.

Nowa polityka w zakresie ruchu drogowego

Jazda na rowerze posiada widoczne korzyści. Pojazd ten bywa więc coraz bardziej uwzględniany w polityce ruchu drogowego i w programach mających na celu redukcję zanieczyszczeń.

Jest to globalny projekt, który już dziś przynosi wiele świetnych rezultatów.

Jazda na rowerze w ruchu ulicznym

Jazda na rowerze redukuje stres i otyłość

Podsumowując, niektóre z najbardziej znanych korzyści z regularnej jazdy na rowerze to:

 1. Redukcja otyłości.
 2. Zmniejszenie poziomu stresu, niepokoju i depresji.

Jest to bardzo ważne w wielu miejscach na świecie, gdzie otyłość i zaburzenia psychiczne są jednym z największych problemów współczesnego społeczeństwa.

Przeczytaj również: Joga – walcz z depresją przy jej pomocy

Każdego dnia zarówno lekarze, jak i media zachęcają do korzystania z transportu publicznego i do regularnych ćwiczeń. Ma to na celu poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z korzyści, jakie niesie za sobą postępowanie według tych zaleceń. Więc na co czekasz? Spróbuj i Ty!