Najbardziej ekscytujące i przyjemne pozycje seksualne

Czy wiesz, jakie pozycje seksualne dostarczają najwięcej radości i przyjemności? W tym artykule przyjrzymy się najlepszym opcjom.
Najbardziej ekscytujące i przyjemne pozycje seksualne
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 09 maja, 2023

Czym byłby seks, jaki znamy, jeśli stosowalibyśmy zawsze te same pozycje seksualne? Z pewnością byłaby to bardzo monotonna czynność. Na szczęście tak nie jest. W rzeczywistości, uroku seksu w większości tkwi w możliwościach zmian i przyjemności, jaką za sobą pociągają.

Przyjemność idzie w parze z kreatywnością i zaangażowaniem włożonym w kontakty intymne. Na tym polega znaczenie różnych pozycji seksualnych: promują one przyjemność poprzez wzbudzanie pożądania i pasji. Innymi słowy: urozmaicają punkt kulminacyjny.

Oczywiście kluczowe znaczenie ma komunikacja między kochankami. Ważne jest, aby wiedzieć, które pozycje seksualne najbardziej przemawiają do drugiej osoby, które z nich oboje lubicie i tak dalej. W tym sensie, aby osiągnąć niezapomniane orgazmy, trzeba odważyć się o tym mówić. Warto porzucić tabu i poznać się nawzajem. Poza tym szczera rozmowa może dodać trochę pieprzu waszym stosunkom w sypialni.

Nowe pozycje seksualne – po co eksperymentować?

Seks jest wspaniałym źródłem dobrego samopoczucia. Na różne sposoby przyczynia się do naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Na przykład pomaga się zrelaksować i pozbyć stresu, ułatwia zasypianie i poprawia nastrój. Jednak, gdy stosunki seksualne stają się rutynowe i monotonne, zainteresowanie może wygasnąć. Dlatego próbowanie nowych i różnych pozycji seksualnych jest świetnym bodźcem.

W związku z tym jednym z głównych odniesień jest Kamasutra, starożytny tekst hinduski, o którym wszyscy słyszeliśmy i który stanowi prawdziwą encyklopedię seksu. Spośród wielu „sztuk” czy postaw seksualnych proponowanych w Kamasutrze musimy wybrać te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom jako pary.

Na przykład, jeśli chcecie osiągnąć kobiecy orgazm, ważne będzie zajęcie się stymulacją łechtaczki. Wręcz przeciwnie, jeśli szukacie bardziej psychologicznego pobudzenia, możecie wypróbować bardziej impulsywne opcje. W tym przypadku proponujemy Ci zestawienie prostych pozycji, które będą bardzo przyjemne dla obu stron.

8 pozycji seksualnych, które dają więcej przyjemności

Chociaż prawdą jest, że każda para jest inna, istnieje kilka pozycji seksualnych, które dają bardzo intensywne odczucia intymne u wielu osób. W jaki sposób? Poprzez erotykę rozpalają płomień namiętności.

1. Kwiat lotosu

Postura de loto

Kwiat lotosu jest idealny dla tych kochanków, którzy chcą utrzymywać kontakt wzrokowy przez długi czas, a jednocześnie prowadzić wolny i zsynchronizowany stosunek. Niewątpliwie jest to zarówno pikantna, jak i romantyczna pozycja. Rytm wyznacza kobieta, co może być bardzo ekscytujące dla obojga.

2. Pozycje seksualne: nogi na ramionach

Ta pozycja jest zaprojektowana tak, aby cieszyć się głęboką penetracją. W zależności od kondycji i częstotliwości rytmu, jaki mają kochankowie, pozycja, w której nogi partnerki są na ramionach partnera, bardzo łatwo zapewni orgazm.

3. Na krawędzi łóżka

Ta bardzo przyjemna pozycja seksualna jest wykonywana bardzo często przez kochanków. Wiąże się bowiem z bardzo namiętnym przeżyciem i intensywnym doświadczeniem. Jak sama nazwa wskazuje, para powinna się ustawić na krawędzi łóżka. Tutaj, siedzący mężczyzna będzie zapewniał wsparcie, a kobieta poprowadzi rytm penetracji.

4. Na łyżeczkę

Pozycja seksualna łyżki

Ta pozycja ewidentnie sprzyja nie tylko ogromnej namiętności, ale też wzmacnia romantyczny nastrój. Aby móc wykonywać słynną pozycję łyżki, obie strony powinny znajdować się na łóżku lub na wygodnej powierzchni.

Kochankowie uważają tę pozycję za bardzo zabawną dla obu stron. Ta pozycja jest idealna, aby zapewnić kobiecie przyjemność (nawet dla kobiet w ciąży), ponieważ intensyfikuje doznania w łechtaczce. Ciesz się nią ze swoim partnerem!

Możesz również przeczytać ten artykuł: Poranny seks – najwięcej korzyści

5. Pozycje seksualne: zbliżenie techniką dopasowania

Jest to wariant klasycznej pozycji misjonarskiej, która pozwala na intensywną stymulację łechtaczki. Dzięki temu, według kilku badań znacznie wyższy odsetek kobiet osiąga orgazm w tej pozycji.

Aby wykonać tę pozycję, należy zacząć od pozycji misjonarskiej, ale mężczyzna ustawia się nieco wyżej (z klatką piersiową na wysokości ramion partnerki). Dodatkowo ruchy muszą być wahadłowe, w górę i w dół, aby górna część penisa mogła stymulować łechtaczkę.

6. Pozycja podniesiona, przy ścianie

Pozycje seksualne

Para wykorzystuje ścianę jako punkt podparcia, aby uprawiać seks „w powietrzu”. Oczywiście wymaga to, aby mężczyzna był na tyle silny, aby utrzymać partnerkę podczas wykonywania penetracji. Doświadczenie jest bardzo przyjemne, ponieważ mężczyzna czuje, że panuje nad sytuacją i otoczeniem. Może to być bardzo podniecające i ekscytujące dla obojga.

7. „Na czworakach” lub „na pieska”

Chociaż jest to jedna z najbardziej znanych i często praktykowanych pozycji seksualnych, nie przestaje być ekscytująca i przyjemna (zwłaszcza dla kobiet). Jest oczywiście inspirowana kopulacją zwierząt i tworzy pewną atmosferę dominacji-poddania, która wprowadza bardzo interesujący element. Dzięki stylowi na pieska orgazmy są praktycznie gwarantowane.

Kobieta musi oprzeć się na kolanach i położyć ręce na podłodze i podeprzeć się, jakby była „na czworakach”. Mężczyzna penetruje kobietę trzymając ją w pasie. Może też delikatnie klepać ją lub pieścić po pośladkach. Bardziej intensywni kochankowie lubią trzymać kobietę za włosy (bez ciągnięcia), aby jeszcze bardziej ją podniecić.

Może się okazać, że warto przeczytać ten artykuł: Znaczenie gry wstępnej lub zabaw przed seksem

8. Pozycje seksualne: Odwrócona kowbojka

To jedna z najprzyjemniejszych pozycji seksualnych, szczególnie dla osób bardzo ceniących bodźce wizualne. W tej pozycji mężczyzna leży na plecach z wyciągniętymi nogami, a partnerka siada mu okrakiem na biodrach, twarzą do jego stóp. Opierając się na kolanach, może kontrolować ruchy.

Jako dodatkowa sugestia, zalecamy uwzględnienie pozycji jogi o nazwie „krowa” i „kot”, ponieważ sprzyjają one zarówno wizualnej, jak i fizycznej przyjemności pary.

Te pozycje seksualne pozwolą Wam odkrywać przyjemność zarówno w zdrowy jak i erotyczny sposób. Pamiętaj, że najważniejsze jest utrzymanie dobrej komunikacji z partnerem przed przystąpieniem do rzeczy. Myśl raczej o orgazmach partnera, a przyczynisz się do wspaniałego doświadczenia obojga.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Vatsyayana, M. (2011). Kama sutra. Nova Fronteira.
  • Eichel, E. W., De Simone Eichel, J., & Kule, S. (1988). The technique of coital alignment and its relation to female orgasmic response and simultaneous orgasm. Journal of Sex & Marital Therapy14(2), 129-141.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.