Nadwaga? Powróć do ćwiczeń i pokonaj ją raz na zawsze

Jeśłi masz nadwagę i usiłujesz schudnąć przy pomocy ćwiczeń, to stawia Cię w mniej korzystnej sytuacji. Jednak przy odrobinie wysiłku możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty.
Nadwaga? Powróć do ćwiczeń i pokonaj ją raz na zawsze
Grecia Morillo

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Grecia Morillo.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Siedzący tryb życia stał się częścią rzeczywistości większości populacji świata. Nadwaga może być spowodowana brakiem czasu, brakiem motywacji, nieodpowiednią dietą lub zwyczajnymi wymówkami, którymi się usprawiedliwiamy.

Prowadząc siedzący tryb życia, ciało zaczyna manifestować swoje niezadowolenie poprzez stan naszego zdrowia. Z tego powodu konieczne jest wykonywanie ćwiczeń co najmniej 3 razy w tygodniu.

Może pytasz się: “czy mogę osiągnąć mój cel, wykonując ćwiczenia, mimo że mam nadwagę”? Oczywiście, że możesz. Tak naprawdę jeśli przestrzegasz zasad prawidłowego odżywiania i regularnych ćwiczeń, zobaczysz efekty szybciej niż Ci się wydaje, nadwaga już nie będzie Twoim problemem.

Nadwaga: dobroczynny wpływ ćwiczeń

  • Umożliwia naturalne odchudzanie
  • Zwiększa siłę fizyczną
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowia psychicznego
  • Walczy z cellulitem
  • Daje ci więcej energii każdego dnia

Jak zacząć ćwiczyć kiedy masz nadwagę

Przestrzegaj zaleceń dietetyka

Tu nie chodzi o to, by udać się do pierwszego lepszego dietetyka. Ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, najlepiej poleconego przez kogoś zaufanego. W ten sposób unikniesz rozczarowań i ryzyka związanego z usługą, która nie przynosi rezultatów.

Nadwaga - centymetr i sałatka

W ten sposób możesz odnowić swoje nawyki żywieniowe. Dietetyk zaleci najlepsze produkty i jadłospis dostosowany do Twojego organizmu i stylu życia. W ten sposób zredukujesz ilość spożywanych kalorii. Ponadto będziesz mieć trochę czasu na ćwiczenia.

Zacznij od wstania z krzesła

Nie musisz od razu startować w maratonie, aby móc powiedzieć, że wykonujesz jakieś ćwiczenia fizyczne. Szczególnie, jeśli dopiero co zaczynasz uprawiać jakiś sport. Na dobry początek, zacznij po prostu wstawać z krzesła. Przespaceruj się po pomieszczeniu kilka razy w ciągu dnia, niezależnie od tego czy jesteś w domu, czy w pracy.

Możesz także podjąć wysiłek, aby zmienić swój styl życia. Na przykład spróbuj zostawić samochód w domu i idź na piechotę. Pamiętaj, że chodzenie co najmniej 15 minut dziennie powoduje różnicę między zasiedziałym ciałem a zdrowym ciałem.

Jeszcze jeden krok, a nadwaga zacznie znikać

W ciągu pierwszych kilku dni od wprowadzenia zmiany może być Ci trudno wytrwać w postanowieniu. Dlaczego? Na początku nie jesteś przyzwyczajona do wykonywania ćwiczeń w ciągu dnia. Jednak gdy już przyzwyczaisz się do regularnego ćwiczenia, możesz postawić sobie większy cel, lub zacząć ćwiczyć pod okiem trenera.

Kobieta wbiega po schodach.

Trener zaproponuje Ci zestawy ćwiczeń dostosowane do Twojej obecnej formy, dzięki czemu możesz usystematyzować swoje treningi.

Znajdź motywację

Nigdy nie możesz mieć zbyt wielu powodów, aby ćwiczyć. Tak więc, utrzymuj swoją motywację i chęć kontynuowania, tak aby czerpać z tego przyjemność, a nie jedynie spieszyć się do osiągnięcia rezultatów.

Znajdź sobie zajęcie, które sprawi, że będziesz odczuwać dumę z tego, ze dbasz o swoje ciało. W końcu nie ma nic lepszego niż skupienie się na celu. Zacznij od wyznaczenia sobie małych celów i systematycznie je zwiększaj. Tylko nie pozwól, aby lenistwo czy brak motywacji stały się wymówką.

I nie ma lepszego powodu, aby zacząć ćwiczyć niż poczucie szczęścia. Regularne ćwiczenia powodują, że ciało wydziela serotoninę, endorfiny i dopaminę, hormony szczęścia i dobrego samopoczucia.

Nie omijaj posiłków

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że omijanie posiłków i nie spożywanie ich o określonych porach, nie pomaga Ci schudnąć. Co więcej, powoduje to zupełnie odwrotny efekt, ponieważ w ten sposób spowalniasz swój metabolizm.

Dieta, a nadwaga

Omijanie posiłków jest stymulantem do stopniowego tracenia masy mięśniowej, a dodatkowo ma niekorzystny wpływ na zdrowie zarówno Twoich kości, jak i całego Twojego ciała.

Nadwaga? Bądź zawsze o krok naprzód

W miarę upływu dni, zaczniesz zauważać że konsekwentnie tracisz kilogramy, a Twoje ciało zbliża się do idealnej wagi.

W tym samym czasie ćwiczenia będą również działać na wzmocnienie masy mięśniowej i poprawę ogólnej kondycji Twojego organizmu. Nie możesz myśleć o robieniu przerw, jedynie dzięki systematyczności, osiągniesz cel, do którego dążysz: zdrowe ciało.

Ważna jest również zmiana strategii ćwiczeń z upływem czasu, ponieważ będziesz potrzebować coraz bardziej intensywnych i zaawansowanych ćwiczeń jeśli chcesz się rozwijać.

Pamiętaj, że nadwaga nie jest przeszkodą, aby zacząć ćwiczyć. Wręcz przeciwnie! Musisz jedynie stąpać twardo po ziemi i uwierzyć w to, że każdy cel jaki sobie wyznaczysz jest osiągalny, jeśli tylko będziesz tego chcieć!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.