Miłość do samej siebie: 4 nawyki dla każdej kobiety

Miłość do samej siebie: 4 nawyki dla każdej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Kobiety przez wiele wieków pracowały na to, aby uzyskać równiejszą rolę w społeczeństwie. Jednak nadal czeka nas wiele pracy. Z perspektywy jednostki doskonały pierwszy krok stanowi miłość do samej siebie.

Miłość do samej siebie składa się z nawyków, które wspierają głębokie połączenie z własnymi potrzebami i pragnieniami. Takie nawyki są rozwijane poprzez codzienną pracę.

Miłość do samej siebie oznacza świadomość tego, czego chcesz, i gotowość do walki o nie. Żywienie miłości do samej siebie nie jest samolubne. To podstawowa forma szacunku.

Czym jest miłość do samej siebie?

Od wielu wieków w patriarchalnych społeczeństwach kobiety i ich pragnienia znajdowały się na magnesie. Z tego powodu kobiety zaczęły w końcu wierzyć, że bycie “dobrą matką i żoną” oznacza darzenie siebie miłością. Uważały, że znoszenie złego traktowania, cierpienie w ciszy i zaspokajanie innych równa się kochaniu siebie samej.

Na szczęście czasy powoli się zmieniają. W rzeczywistości nadal istnieje duża przepaść między kobietami a mężczyznami jeśli chodzi o równość płci. Jednak w sferze osobistej każda kobieta może wspierać zmianę kochając siebie i stawiając na pierwszym miejscu swoje marzenia oraz pragnienia.

Takie nawyki związane z miłością do samej siebie wzmacniają każdą kobietę. Zaliczamy do nich pozwolenie sobie na marzenia oraz ich osiąganie, posiadanie naturalnego i zdrowego ciała, jak również zostawanie w domu lub wychodzenie kiedy chcesz.

Krótko mówiąc, chodzi w nich o naukę zanurzenia się we własne pragnienia i uczucia, wiedzę o tym, co jest dla Ciebie zdrowe a co nie oraz ustanawianie granic, aby upewnić się, że Twoje życie sprawia Ci maksymalną satysfakcję.

4 nawyki związane z miłością do samej siebie, które wzmacniają Twoją osobowość

Aby wieść pełne i szczęśliwe życie, musisz dodać do swojej codziennej rutyny poniższe nawyki związane z miłością do samej siebie:

Słuchaj samej siebie

Takie stwierdzenie może wydawać się oczywiste, ale na przestrzeni historii kobiety były warunkowane przez opinie społeczne, które odciskają na nich znaczące piętno.

Przytulająca się kobieta
Podążaj za swoimi marzeniami, aby osiągnąć cele, które postawisz sobie jako kobieta.

Większość kultur uznawało kobiety za dobra handlowe lub gospodynie, które muszą zajmować się domem. Wychowywanie dzieci, zarówno swoich własnych, jak i cudzych, było uznawane za zajęcie kobiece.

Nie było im łatwo wywalczyć sobie nawet podstawowe prawa, a w wielu krajach kobiety nadal ich nie posiadają. Jednak na Zachodzie kobieta może z relatywną swobodą wybrać styl życia, jaki chce prowadzić.

Jednak używamy słowa “relatywną”, ponieważ jeśli kobieta nie chce mieć dzieci lub męża, to często będzie oceniana przez część społeczeństwa, a nawet jej własną rodzinę.

Właśnie dlatego słuchanie własnych pragnień to najważniejszy nawyk związany z miłością do samej siebie. Powinnaś zrozumieć swoje pragnienia bez względu na to, czy chodzi o wybór własnej kariery, partnera, czy tego, co nosisz.

Jak powiedziała Simone de Beauvoir : “Kobietą się nie rodzi, kobietą się staje”. W Twoim życiu nie ma rzeczy niezmiennych. Ty jesteś Twoim życiem.

Może Cię również zainteresować: Brak wierności: czy każdy z nas postrzega to inaczej?

Miłość do samej siebie: Mów sobie “tak”

To oczywiste, że nawyki związane z miłością do samej siebie są ze sobą mocno powiązane. Zaakceptowanie samej siebie, ze wszystkimi swoimi wadami, to najpiękniejsza rzecz, którą kobieta może zrobić dla samej siebie.

Obraz uśmiechniętej, posłusznej, matczynej i uległej dziewicy może pozostać odbity w starych posągach i obrazach. Nikt nie może definiować tego, co oznacza być kobietą ani porównywać jednej kobiety z drugą.

Pozwól sobie odczuwać szczęście

Wiele kobiet pozostaje w nieszczęśliwych związkach i nie orientuje się, że stają przed otwartymi drzwiami, które pozwalają im podejść. Dystansowanie się od cierpienia jest o wiele trudniejsze dla kobiet niż dla mężczyzn. Mężczyźni już od momentu narodzin są uczeni wolności i niezależności.

Szczęśliwa kobieta podczas zachodu słońca
Nie pozwól, aby ktokolwiek odebrał Ci szczęście. Ciesz się swoim życiem jak tylko chcesz.

Zdając sobie z tego sprawę oraz wiedząc, że dla patriarchatu kobieta nie musi być szczęśliwa, trudno jest pozostać niewzruszoną. Musisz wykonać niezbędne kroki prowadzące do zdobycia poczucia własnej wartości, zarówno w związku z partnerem, jaki i w przyjaźniach, pracy czy rodzinie.

Tylko od Ciebie zależy, czy zaczniesz spełniać swoje potrzeby i żyć życie ze swoich marzeń.

Może Cię również zainteresować: Silna kobieta – co powinieneś o niej wiedzieć

Miłość do siebie: Pracuj nad sobą

Zawsze warto mieć ambitne plany, w każdym tego słowa znaczeniu, również w zakresie osobistym. Musisz pracować nad sobą i swoimi zainteresowaniami, marzeniami, wykazać się wytrzymałością i żyć z pasją.

Powinnaś pracować nad nawiązywaniem nowych przyjaźni i rozwijaniem się w każdy sposób, który daje Ci spełnienie. Nie oznacza to, że z dnia na dzień musisz dokonać ogromnych zmian. Słowo “praca” zakłada posiadanie cierpliwości i poświęcenia.

Praca nad samą sobą zakłada stawianie sobie celów i narażanie siebie na ryzyko. Dzięki temu możesz stworzyć dla siebie życie, który jest zawsze w rozkwicie, szczęśliwe i zapewnia spełnienie.

Miłość do samej siebie to nasionko, które sadzimy, aby w przyszłości zyskać szczęście. Tam, gdzie jest miłość, jest i szczęście. Tam, gdzie są nawyki, jest i nadzieja.

Krótko mówiąc, gdy zdasz sobie sprawę z tego, że zasługujesz na miłość i zaczniesz koncentrować się na samej sobie, postawisz pierwszy krok na drodze do spełnienie swoich pragnień. Kilka prostych nawyków związanych z miłością do samej siebie wystarczy, aby przynieść Ci wszystko inne.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.