Silna kobieta - co powinieneś o niej wiedzieć

Silna kobieta wie, czego chce od życia i jest gotowa przezwyciężyć wszelkie przeszkody, żeby osiągnąć swój cel. Oto podstawowe wskazówki dla mężczyzn, którzy chcą, by taka kobieta była ich partnerką.
Silna kobieta - co powinieneś o niej wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

W dzisiejszych czasach silna kobieta nie musi już udawać, że jest krucha i bezbronna, jak niegdyś oczekiwało tego od niej społeczeństwo. Liczne seksistowskie przekonania przeszły już do lamusa, a kobiety odnoszą sukcesy na wszystkich możliwych polach.

Niestety, silna kobieta to często nie lada wyzwanie dla mężczyzny, który chciałby być jej partnerem. Niektórych mężczyzn bardzo pociągają silne kobiety, ale innych bardzo onieśmiela ich zachowanie.

To, że niewielu mężczyzn jest gotowych na związek z silną kobietą, nie powinno być zaskoczeniem. Silne kobiety wiedzą czego chcą i są gotowe pokonać wszelkie przeszkody na drodze do swojego celu.

Co więcej, nie mają one tendencji do zbytniego przywiązania emocjonalnego i wiedzą, że potrafią kochać bez poczucia uzależnienia od partnera.

Spotykasz się z silną kobietą lub chcesz ją spotykać w swoim życiu? Przeczytaj o 10 najważniejszych aspektach jej osobowości, a z pewnością lepiej ją zrozumiesz.

1. Silna kobieta jest samowystarczalna

Silna kobieta może cię czasem poprosić o pomoc w jakimś zadaniu lub projekcie, ale zazwyczaj stara się być całkowicie samowystarczalna.

silna kobieta w biurze

Przygotuj się na to, że czasem będzie chciała przejąć kontrolę i pokierować sytuacją według własnego uznania. Jeśli chcesz uniknąć problemów, najlepiej zejdź jej wtedy z drogi.

2. Jest kreatywna

Silna kobieta ma otwarty umysł, liczne pomysły i zawsze poszukuje nowych zadań i wyzwań. Lubi czytać, poświęcać czas na swoje hobby i doświadczać nowych rzeczy, które nadają jej życiu smak.

Pamiętaj, że silna kobieta nie będzie chciała zawsze chodzić do tych samych miejsc albo wiecznie siedzieć w domu.

Taka kobieta potrzebuje elementu nowości w życiu, inaczej będzie się nudzić u twojego boku. Aby wasz związek był udany, również i ty powinieneś być kreatywny.

3. Silna kobieta potrafi rozmawiać

Umiejętność rozmowy jest jedną z najmocniejszych stron silnych kobiet. Nie boją się one stawiać czoła trudnym sytuacjom i nie kryją swoich uczuć.

komunikacja w między partnerami

Wolą otwarcie porozmawiać o problemie, zamiast pozwolić mu urosnąć do rozmiarów, przy których nie da się go już rozwiązać.

Silna kobieta jest bezpośrednia, przygotowana na każdy rodzaj reakcji i lubi rozwiązywać problemy poprzez spokojny i konstruktywny dialog.

4. Potrafi sama o siebie zadbać

To, że kobieta ma silną osobowość nie znaczy, że nie potrzebuje niczyjego towarzystwa ani kogoś, kto się o nią czasem zatroszczy.

W większości przypadków jednak stara się ona udowodnić, że potrafi zadbać o siebie i swoje potrzeby i nie potrzebuje twojej pomocy, jeśli musi podjąć jakąś decyzję.

5. Ma jasno wyznaczone cele

Silna kobieta może się zakochać, ale zawsze wie, czego chce i jaki ma przed sobą cel. Wie, że miłość do samej siebie jest najważniejsza.

kobieta nad jeziorem unosi ręce

Na drodze do osiągnięcia swojego celu i spełnienia największych marzeń jest w stanie pokonać niezliczoną ilość przeszkód. Jeśli spróbujesz powstrzymać ją przed zdobyciem tego, czego chce, postawisz ją przed trudnym wyborem.

Nie zdziw się jednak, jeśli zamiast ciebie wybierze swoje marzenia.

6. Silna kobieta nie zawsze będzie chciała spędzać czas z tobą

Wspólne spędzanie czasu jest ważne i stanowi silną bazę dla związku, jednak silna kobieta potrzebuje również czasu dla samej siebie i dla swoich przyjaciół.

Jeśli będziesz oczekiwał, że poświęci ci każdą wolną chwilę, tylko ją do siebie zniechęcisz. Daj jej nieco przestrzeni i ciesz się czasem dla siebie samego.

7. Silna kobieta chce wiedzieć na czym stoi

W kwestii miłości silne kobiety chcą mieć jasność, nawet jeśli ze szczerości nie wynika dokładnie to, czego oczekują. One muszą wiedzieć, w jakiego rodzaju relację wchodzą, czego mogą oczekiwać i dokąd wspólnie zmierzacie.

para trzyma się za ręce

Nie cierpią kiedy ktokolwiek próbuje bawić się ich uczuciami i zakończą związek, jak tylko zdadzą sobie sprawę, że coś jest nie tak.

8. Widzi, kiedy dzieje się coś złego

Jeśli w związku coś nie działa tak, jak powinno, kobieta o silnym charakterze natychmiast to zauważy i będzie chciała to z tobą omówić.

Posiada ona umiejętność analizy zachowania partnera i natychmiast zauważy nawet najdrobniejsze oznaki niewierności.

9. Boi się, że ktoś ją zrani

Pomimo silnego charakteru i dojrzałego umysłu, silna kobieta będzie się starać zachować dystans, dopóki nie zaufa partnerowi na tyle, żeby poczuć się bezpiecznie.

kobieta i łza na policzku

Pozwoli ci się poznać z różnych stron, ale zachowa swoje najlepsze oblicze aż do momentu, w którym poczuje, że może ci w pełni zaufać.

10. Silna kobieta jest optymistką

Pozytywne podejście do życia to jedna z najważniejszych cech silnych kobiet. Jak tylko ubierzesz w słowa jakąś negatywną myśl, ona od razu podważy jej zasadność.

Jeśli będziesz niepotrzebnie często wracać do tego samego problemu, wywołasz u niej tylko poirytowanie. Silna kobieta uważa, że negatywne podejście do życia jest kompletnie niepotrzebne. Zawsze wyszukuje pozytywy w każdej sytuacji.

Masz w swoim otoczeniu takie kobiety? A może spotykasz się z jedną z nich?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.