Miłość - nie powinna chcieć Cię zmienić

Jeżeli naprawdę mnie szanujesz i chcesz, żebym była szczęśliwa, to nie pozwól, by Twoja miłość mnie zmieniła, ale raczej kochaj mnie taką, jaką jestem.
Miłość - nie powinna chcieć Cię zmienić

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeżeli naprawdę mnie szanujesz i chcesz, żebym była szczęśliwa, to nie pozwól, by Twoja miłość mnie zmieniła, ale raczej kochaj mnie taką, jaką jestem.

W wielu związkach ludzie nieświadomie próbują “zmienić” osobę, którą kochają.  Jest to bardziej widoczne w romantycznych związkach, w których zazwyczaj zawsze znajduje się ktoś próbujący zmienić osobę ze względu na miłość.

Czy kiedykolwiek dałaś sobie chwilę, żeby zastanowić się nad faktem, że ta osoba chce być kochana taką jaką jest, a nie taką jaką Ty chciałabyś, żeby była?

 Kochaj mnie taką jaką jestem, z moimi wszystkimi wadami i zaletami

Nikt nie jest idealny i rzadko się zdarza spotkać kogoś, kto idealnie pasuje do swojego partnera w każdej sytuacji. Każda z nas jest jedyna w swoim rodzaju i to jest właśnie coś niepowtarzalnego.

  • Nie powinnaś zmieniać się dla kogoś innego – możesz to zrobić jedynie dla siebie. Zawsze o tym pamiętaj, bo to coś, co łatwo można zapomnieć.

Jeśli ktoś oczekuje od Ciebie, że się zmieni, to ta osoba w rzeczywistości nie nie docenia tego, kim jesteś. A co jeśli się nie zmienisz? Rzeczy zaczną się źle układać i związek się rozpadnie, miłość się skończy.

Dlatego, jeśli w pewnym momencie poczujesz się jak czyjaś marionetka, w końcu zdasz sobie sprawę, że jesteś bardzo nieszczęśliwa.

  • Ludzie, którzy chcą dzielić swoje życie z Tobą, powinni zaakceptować Cię taką jaką jesteś, nie próbować Cię zmieniać.

Jeżeli pozwolisz, żeby miłość Cię zmieniła, przestaniesz być sobą i staniesz się zupełnie kimś innym.

dwa oblicza miłości

Zawsze twierdzimy, że ludzie powinni kochać Ciebie taką jaka jesteś.

Kiedy ktoś próbuje Cię zmienić i Ty mu na to pozwolisz, dzieje się tak ponieważ nie jesteś pewna siebie i myślisz, że rzeczy lepiej się ułożą jeżeli będziesz podążać za czyimiś radami.

Kłopot w tym, że to nie rozwiąże Twoich problemów.Może Wasza dwójka nie powinna być razem. Prawdopodobnie pożądanie i miłość jakie do siebie czujecie są efektem tego, że jesteście dwójką zupełnie innych ludzi.

Może macie inne problemy, których nie chcesz dodatkowo pogorszyć, dlatego kamuflujesz je próbą zmiany. To kolejna zła decyzja.

Kochaj mnie mocniej, kochaj mnie lepiej

Na świecie spotyka się toksycznych ludzi, którzy manipulują innymi, aby zrobili to, czego chcą.

To zdarza się również w wielu związkach i pojawia się kiedy ktoś inny próbuje Cię zmienić. Ta osoba może szczerze chcieć z Tobą być, zapewne Ty też tego chcesz. Ale nie tędy droga. Bo nie akceptuje Cię taką jaką jesteś.

miłość

Ludzie mają w zwyczaju poświęcać prawie wszystko dla związku, aby nie brać winy na siebie, że być może nie zrobili wszystkiego co w ich mocy, aby ocalić związek. Nie chcą, żeby on się skończył tylko dlatego, że sami nie próbowali się zmienić.

Ale jeżeli tak robisz, to zmiany, które wprowadzasz nie są pozytywne – wręcz odwrotnie.

Czasami, ludzie nie znają różnicy pomiędzy ilością a jakością w życiu. Lepiej być z kimś, kogo kochasz dużo lepiej, niż z kimś, kogo po prostu kochasz bardzo.

Nie zadowalaj się czymkolwiek – zasługujesz na kogoś, kto kocha Cię lepiej.

Jeśli masz niską samoocenę lub cierpisz z powodu braku pewności siebie, prawdopodobnie zmienisz siebie jeśli ktoś będzie od Ciebie tego oczekiwać.

  • Spróbuj się skoncentrować, a będziesz szczęśliwsza – to nie Twoja wina, że związek gorzknieje. Nic nie może być dalsze od prawdy.

Jak możesz mieć szczęśliwy związek jeśli sama jesteś nieszczęśliwa?

Nigdy nie będziesz czuła się komfortowo, jeżeli zmienisz się pod wpływem czyichś potrzeb. Powinnaś jedynie się zmieniać dla własnych korzyści, a nie po to, by zaspokajać potrzeby innej osoby, która może próbować Tobą manipulować.

Tak, istnieje wiele przypadków, gdzie manipulacja ma miejsce, a jest ledwie zauważalna.

  • Strzeż się tego rodzaju toksycznego związku, który może trzymać Cię z dala od dostrzegania rzeczy takimi, jakie są naprawdę.
    Szczęście w miłości

Miłość zaślepia nas wszystkich i powoduje, że chcemy się zmienić tak, aby nasz partner  dostrzegał naszą walkę o utrzymanie związku, dokładając wszelkich starań, żeby zapewnić, że wszystko idzie dobrze.

  • Oczywiście musisz ciężko pracować, ale nie idź tak daleko, żeby Cię to kosztowało utratą Twojego wnętrza, tego kim jesteś.

Następnym razem kiedy ktoś poprosi, żebyś się zmieniła, odpowiedz: “Kochaj mnie taką jaką jestem, ponieważ się nie zmienię.”

  • Twój partner powinien akceptować to, kim jesteś, a jeśli nie, to nie warto być razem. Ten test nie jest tylko próbą jego miłości, ale i jej niezawodności.

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Förster, J., Özelsel, A., & Epstude, K. (2010). How love and lust change people’s perception of relationship partners. Journal of Experimental Social Psychology, 46(2), 237-246.
  • House, R. (1996). Love, intimacy and therapeutic change. Self & Society, 24(1), 21-26.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.