Mamy pary młodej – 6 wskazówek, w co powinny ubrać się na ślub

To ekscytujące, kiedy Twój syn lub córka bierze ślub. Z tymi wszystkimi emocjami wiążą się także zadania i obowiązki związane z Twoją osobą na weselu. To, co ubierzesz, powinno emanować wdziękiem i elegancją, a jednocześnie być odpowiednie do Twojej roli w tym wyjątkowym dniu.
Mamy pary młodej – 6 wskazówek, w co powinny ubrać się na ślub

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Mamy pary młodej to szczegól ni goście weselni. Twoja rola jako matki jest wielkim zaszczytem. W pewnym sensie również jesteś gwiazdą tego wielkiego dnia. Chociaż przywilejem jest być w stanie uczestniczyć w takim wydarzeniu, spoczywa na Tobie też kilka obowiązków.

Jednym z nich jest wybranie eleganckiego i odpowiedniego stroju. Jeśli nie masz pojęcia, w co na tę doniosłą okazję powinny się ubrać mamy pary młodej, przeczytaj nasze porady.

Mamy pary młodej – Twoja rola

Mamy pary młodej odgrywają centralną rolę podczas uroczystości weselnej. Rola matek młodej pary jest bardzo ważna.

Zadaniem mamy panny młodej jest towarzyszenie jej w kościele i pozostanie u jej boku, aż rozpocznie się ceremonia. Dotyczy to również matki pana młodego. Są one tam, aby pomóc uspokoić pannę młodą i pana młodego i pomóc we wszystkim, co dotyczy ślubu.

Mamy pary młodej

Matka pana młodego towarzyszy mu również przy ołtarzu. Obie mamy powinny siedzieć w pierwszym rzędzie, aby pokazać, ile znaczą dla pary młodej. Podczas przyjęcia też zajmą miejsce przy stole państwa młodych.

Chociaż jest wiele obowiązków, o których mama panny młodej lub pana młodego powinny pamiętać, jednym z trudniejszych elementów jest wybór stroju w dniu ślubu.

Poniżej omówimy kilka wskazówek, jak się do tego zabrać.

Mamy pary młodej – co założyć na ślub?

1. Nie zakładaj bieli

Biały kolor lub jakikolwiek inny odcień zbliżony do białego jest niedopuszczalny. Jest on zarezerwowany tylko dla panny młodej. Matki panny młodej i pana młodego nie powinny nosić bieli. W zasadzie nikt z gości weselnych nie powinien być ubrany na biało.

co założyć na ślub

Jest tak ponieważ kolor ten jest zarezerwowany dla panny młodej.

To powiedziawszy, pamiętaj, że nie powinnaś także nosić podobnych barw – na przykład beżu, kości słoniowej, złamanej bieli i tym podobne. Jest to wielki dzień dla Twojego dziecka i nie powinnaś próbować jej go zabrać.

2. Nie wybieraj czarnych ubrań

Z drugiej strony, mama pary młodej nie powinna również wybrać czarnego stroju. Jest to kolor kojarzony z pogrzebami i ponurym nastrojem. Przy tej radosnej okazji należy go całkowicie unikać.

W przypadku, gdy mama panny młodej lub pana młodego jest w żałobie, zawsze może zrobić wyjątek w tym dniu i wybrać inny kolor ubrania.

Możesz jednak wciąż nosić coś w ciemniejszych barwach.

3. Sukienka powinna podkreślać suknię panny młodej

Najlepiej jest wybrać sukienkę, która pasuje do stylu przewodniego ślubu. Możesz wybrać model podobny do sukni ślub, ale pamiętaj, by nie nosić niczego, co bardziej przyciąga wzrok. Nie wybieraj również stroju bardziej zdobnego, niż suknia panny młodej.

Suknia na wesele

Matki państwa młodych powinny znać temat przewodni ślubu i wybrać sukienki, które będą dobrze do niego pasować.

Jeśli, na przykład, ślub jest formalny, a suknia ślubna i sukienki druhen są do ziemi, mamy pary młodej także powinny wybrać strój takiej długości.

4. Wybierz prostotę

Ślub dotyczy głównie pana młodego i panny młodej. Powinni oni wyróżniać się pośród wszystkich gości.

Dlatego też najlepiej jest, jeśli mamy pary młodej wybiorą sukienki, które nie są krzykliwe i ograniczą ilość biżuterii i innych strojnych akcesoriów.

5. Styl mamy pary młodej powinien być elegancki i prosty

Idąc za wspomnianą wcześniej wskazówką, sukienka mamy pary młodej powinna być prosta.

Jeśli ślub odbywa się w kościele, strój powinien być skromniejszy i zgodny z tradycjami religijnymi. Niewłaściwa byłaby na przykład suknia z bardzo głębokim dekoltem.

6. Czy muszę nosić woalkę?

W niektórych kulturach i wierzeniach matki państwa młodych noszą woalkę. Jeśli chcesz ją założyć, może ona mieć dowolny kolor. Najpierw najlepiej jednak uzyskaj zgodę panny młodej, czy odpowiada jej Twój wybór. Z drugiej strony, w niektórych tradycjach mamy państwa młodych nie mają żadnych specjalnych woalek i nakryć głowy.

Pamiętaj także, że bycie mamą pana młodego lub panny młodej wiąże się z wieloma obowiązkami. Powinnaś wyglądać elegancko, skromnie i schludnie, wybierając raczej dyskretne kolory. Dzięki temu nie przyćmisz nowożeńców swoją osobą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.