Piosenki na wesele - 30 najlepszych utworów

Piosenki na wesele powinny być wybierane sumiennie, tak aby każda chwila miała specjalny nastrój, z którym panna młoda i pan młody będą kojarzyć każde wspomnienie tego wyjątkowego dnia.
Piosenki na wesele - 30 najlepszych utworów
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2022

Piosenki na wesele są bardzo osobiste i ich wybór zależy od gustów i romantycznej historii każdej pary. Wiele z tych par, które podejmują decyzję o małżeństwie, dobrze znają już swoje ulubione utwory.

Ten, przy którym się poznali. Ten, przy którym nastąpił pierwszy pocałunek lub przy którym tańczyli ze sobą po raz pierwszy.

Prawda jest taka, że istnieją różne piosenki ​​na wesele, które mogą dopełnić ceremonii poprzez swoje teksy i bardzo osobiste melodie. Nie mówimy tu jednak o muzyce, którą się puszcza do tańca, ale o tej, która uświetni różne fazy ceremonii.

Piosenki na wesele: 30 tradycyjnych i oryginalnych utworów

1. Piosenki na wesele: ceremonia cywilna

Wybór piosenek, które zabrzmią podczas ceremonii cywilnej, zależy od miejsca, w którym będzie miała miejsce. Niektórzy celebrują swój ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale inni wybierają lokalizację na wolnym powietrzu.

Dlatego też, należy zaplanować i dokładnie skoordynować każdą chwilę i każdy szczegół, ponieważ jest to krótka ceremonia. Na ten moment zazwyczaj wybiera się więc utwory o największym emocjonalnym wpływie na parę młodych.

Ale są też inne klasyczne utwory muzyczne, które zawsze docierają do serca wszystkich uczestników.

Muzyka na wesele

Podczas składania przysięgi małżeńskiej wskazane jest, aby w tle pobrzmiewały delikatne nuty, jakiegoś utworu instrumentalnego. Wśród najbardziej romantycznych piosenek na ceremonię cywilną można wymienić:

 • Cinema Paradiso – Ennio Morricone
 • La vida es bella – Nicola Piovani
 • Imagine – John Lennon
 • Jakakolwiek piosenka zespołu The Piano Guys
 • Love Story – Francis Lai

Natomiast w momencie wyjścia pary po zakończeniu ceremonii, wskazany będzie jakiś nowoczesny i wesoły motyw. Tym minutom szczęścia i świętowania wraz ze wszystkimi powinny towarzyszyć bardziej dynamiczne nuty. Jeśli jest do dyspozycji zespół na żywo, z pewnością będzie umiał rozbudzić entuzjazm wszystkich gości i dostroić się do fontann ryżu, którym obrzucają Państwa Młodych.

2. Muzyka na wejście Panny Młodej w ceremonii religijnej

Wejście panny młodej jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów, nie tylko dla pana młodego, ale dla wszystkich uczestników.

Większość zgadza się, że są to najbardziej ekscytujące minuty każdego ślubu. Od momentu, kiedy wychodzi z samochodu i kiedy stąpa w drodze do ołtarza, wszystkie oczy skierowane są tylko na nią.

Piosenki na wesele

Wszystkie panny młode wydaje się otaczać anielska aureola, kiedy kroczą pewne siebie na spotkanie swojego nowego życia. Nie dziwi więc, że piosenki na ceremonię religijną to te, które swoją siłą potrafią każdemu przyspieszyć tętno.

Dlatego na tę chwilę trzeba wybrać naprawdę znaczące i potężne motywy muzyczne.

 • Ave María – Beyoncé
 • Marsz weselny Wagnera
 • Eine Kleine NachtMusik Mozarta
 • The Swan – Camille Saint Saëns
 • Adagio – Albinoni

Zaproszenie osoby, która zaśpiewa na żywo podczas wejścia panny młodej, z pewnością nada jeszcze większą uroczystość tej chwili.

Jeśli utwór mógłby wykonać sam chór kościelny, Młoda Para zapamięta ten moment na całe życie. W niektórych miejscach można również uzyskać zgodę na wykonanie utworu przez osobę trzecią zaproszoną w tym celu Pannę Młodą i Pana Młodego.

3. Piosenki na wyjście młodej pary z ceremonii religijnej

Wyjście z ceremonii religijnej jest wyjątkowym momentem, ponieważ młodzi po raz pierwszy idą już jako mąż i żona przed Bogiem. Czują się już bardziej zrelaksowani, ponieważ pomyślnie przeszli wszystkie najbardziej oficjalne fazy.

Ponadto wypowiedzieli już sakramentalne „tak” i mogą poświęcić się radości i świętowaniu tej chwili razem ze swoimi bliskimi przyjaciółmi.

Piosenki na wesele przygotowane na wyjście nowożeńców będą się różnić się w zależności od osobowości bohaterów. Znaczenie będzie miał również efekt, jaki chcą wywrzeć na gościach.

 • Por ti volaré – Andrea Bocelli
 • Mi buen amor – Gloria Estefan
 • Hasta mi final – Il Divo
 • Te voy a amar – Axel
 • Oh, happy day – w wykonaniu jakiegoś chóru gospel

4. Piosenki na wesele: wejście młodej pary na przyjęcie

Rodzina i przyjaciele są już w pogotowiu czekając na nową parę małżeńską, aby rozpocząć uroczystość weselną.

Wszyscy czują euforię i są podekscytowani oczekiwaniem na kolejne wejście Państwa Młodych, teraz już sobie zaślubionych. Można tutaj wybrać romantyczne piosenki, muzykę klasyczną lub zabawne tematy, aby mogli wejść w rytmie tańca.

 • Se siente bien – Dragón y Caballero
 • Pinta mi corazón – Fonseca
 • I will always love you – Whitney Houston
 • O sole mío – Eduardo di Capua
 • Si nos dejan – Luis Miguel

5. Piosenki na wesele: pierwszy walc i początek imprezy

Po posiłku i pierwszych toastach para młodych udaje się na środek sali balowej, aby zatańczyć walca i oficjalnie rozpocząć imprezę. To pierwszy taniec, który wykonują razem, jako mąż i żona.

Pierwszy taniec

Początek nowej przygody, która ma trwać całe życie. Kluczowym punktem jest zatem znalezienie odpowiedniego walca, aby przypieczętować ten związek a zarazem piosenki, która rozpocznie imprezę taneczną. Do wyboru mamy:

 • Walc kwiatów Czajkowskiego
 • Walc Amelii ze ścieżki dźwiękowej filmu Amelia
 • Cesarski walc Straussów
 • Błękitny Dunaj Strauss
 • Take this walts Leonarda Cohena

Po tym magicznym spotkaniu wielu gości znajdzie się na parkiecie. To właśnie wtedy DJ wykonuje niespodziewany zwrot piosenki na wesele, i radosny, taneczny rytm wysuwa się na pierwszy plan.

Wśród najpopularniejszych tematów na wesele są między innymi utwory, takich wykonawców jak Shakira, Thalía, Rihanna lub Carlos Vives.

Repertuar zależy od stylu, który wcześniej zdefiniowali Panna Młoda z Panem Młodym, chociaż na każdym weselu nie brakuje klasycznych, znanych tańców. Idealnie jest, jeśli wszyscy uczestnicy dobrze się bawią a muzyka jest na tyle zróżnicowana, aby zadowolić wszystkich gości.

Podsumowując

Piosenki na wesele powinny być doskonale zaplanowane, ponieważ są obecne na wszystkich etapach uroczystości. Nie chodzi tylko o to, żeby myśleć o imprezie tanecznej, ponieważ dźwięk będzie towarzyszył młodym już od pierwszych chwil ceremonii cywilnej.

Ważne jest, aby spersonalizować każdy szczegół tego dnia, aby czuć się komfortowo i zachować miłe wspomnienia.

Klasyczne, romantyczne, aktualne i taneczne piosenki pojawiają się w różnych momentach tego tak długo wyczekiwanego dnia. Dlatego trzeba otworzyć umysł i wybrać wszystkie możliwe style. Da to gwarancję, że żaden gość nie będzie niezadowolony z muzyki, która uświetnia wydarzenie, w którym uczestniczy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.