Znajdowanie swojej drugiej połówki - wskazówki

Istnieje wiele witryn i portali internetowych, które prezentują ludziom porady pozwalające im odnaleźć bratnią duszę. Ale czy naprawdę są one odpowiedzią na wszystkie problemy?
Znajdowanie swojej drugiej połówki - wskazówki

Ostatnia aktualizacja: 11 września, 2022

Nie ma stuprocentowo skutecznej metody, która wykona za Ciebie znajdowanie swojej drugiej połówki. Nie ma dokładnej procedury, która wskazywałaby Ci, jakie powinieneś wykonać w tym celu poszczególne kroki (i ich odpowiednią kolejność).

Z tego też powodu znajdowanie swojej drugiej połówki dla wielu osób może być naprawdę trudnym zadaniem. A nawet z pozoru wydawać się czymś zupełnie niemożliwym do zrealizowania.

Oznacza to ogólnie rzecz biorąc, że istnieje dla Ciebie mnóstwo opcji do wyboru. Ponieważ Internet jest jednym z najczęściej odwiedzanych zasobów wiedzy na świecie, coraz więcej witryn internetowych zawiera popularne wskazówki i porady, których celem jest znajdowanie swojej drugiej połówki.

A przynajmniej próby udzielenia Ci pomocy w tym jakby nie spojrzeć, dość trudnym zadaniu.

Oto kilka najlepszych wskazówek, które mogą Ci ułatwić poszukiwania partnera. Przekonasz się, że każda z nich jest nastawiona na spontaniczność i prostotę w sposobie myślenia i postępowania. Co więcej, wiele z tych porad promuje także rozwój własnej intuicji i opieranie się na jej osądach.

Zapraszamy zatem do lektury!

Rady ułatwiające znajdowanie swojej drugiej połówki

Aby udoskonalić swoje wrodzone zdolności w różnych dziedzinach, czasami musisz zapytać także innych ludzi o ich własne doświadczenia. Dzięki temu będziesz w stanie jeszcze lepiej analizować nowe sytuacje i wyciągać trafniejsze wnioski.

Jeśli rozpocząłeś już znajdowanie swojej drugiej połówki, to szybko zauważysz, że wiele osób, do których się zwracasz z prośbą o poradę lub jeśli po prostu chcesz się wyżalić, ma swoich partnerów lub partnerki.

Może ci ludzie są albo w związku małżeńskim, albo żyją ze swoimi ukochanymi w związku nieformalnym… I ta stabilność, którą możesz w ten sposób zaobserwować jest dla Ciebie tak atrakcyjna, że zastanawiasz się, jak oni to zrobili.

Para z sercem

Znajdowanie swojej drugiej połówki nie jest zadaniem trywialnym. Ale nie ma też co popadać w przesadę. Nie jest to bowiem także coś niemożliwego, jako że mnóstwo ludzi w naszym otoczeniu żyje w mniej lub bardziej udanych związkach.

Aby znaleźć dla siebie wymarzoną miłość, spróbuj postępować zgodnie z zamieszczonymi przez nas poniżej wskazówkami:

Poproś o rady znajomych, którzy mają partnerów lub partnerki

Oprócz tego, że rozmowa z przyjacielem pomoże Ci zrzucić ciężar z duszy, to jeszcze w jej trakcie może pojawić się pomysł poznania przez Ciebie kogoś nowego poprzez krąg znajomych Twoich i Twojego przyjaciela.

Sama metoda jest niezwykle prosta w użyciu. Po prostu postaraj się oprzeć znajdowanie swojej drugiej połówki na kręgach znajomych i ich społeczności. Pozwoli Ci to znacznie łatwiej wchodzić w interakcje z nowymi ludźmi i spróbować szczęścia w ten sposób.

To idealny scenariusz do stworzenia wielu nowych okazji oraz sprawdzenia swoich oczekiwań w praktyce.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to łatwe zadanie. Przygotuj się więc na wiele rozczarowań i poszukiwań.

Spotkanie znajomych

Wykonanie pierwszego kroku może być bardzo kłopotliwe. W wielu wypadkach Twoje ruchy i zachowania może krępować zwykła nieśmiałość. Ponadto fakt, że trzeba przyznać przed kimś innym, że czegoś chcesz, może być kłopotliwy.

Innymi słowy, gdy chcesz towarzystwa oraz uczucia innej osoby i będziesz chciał ujawnić tę potrzebę, poczujesz się bezbronny. To może sprawić, że Twoje nerwy i emocje będą grały przeciwko Tobie.

Nie powinieneś się jednak martwić, jest to zupełnie naturalne zjawisko. Ważne jest jednak to, aby pamiętać, że powinieneś być zawsze sobą, starać się dobrze bawić i nie idealizować potencjalnych scenariuszy, jakie się przed Tobą pojawiają. Nie ma potrzeby zmuszania się do różnych rzeczy, których nie akceptujesz.

I pamiętaj o najważniejszej kwestii. Znajdowanie swojej drugiej połówki to zadanie bardzo skomplikowane i składające się z wielu elementów. Nie musisz koniecznie odnieść sukcesu już za pierwszym razem. Właściwie praktycznie nigdy się to nie zdarza od razu.

Wykorzystaj każdą nadarzającą się okazję

Jednym z największych błędów, które ludzie nagminnie popełniają, jest próba desperackiego odnalezienia swej swoją bratniej duszy na każdym rogu i w każdej napotkanej osobie.

Owszem, nie musisz w tym celu wybierać się na drugi koniec świata. Ale z drugiej nie powinieneś też na siłę doszukiwać się czegoś w każdej osobie z Twojego otoczenia. Kluczem do sukcesu jest właściwe wyważenie swojego postępowania.

Co oznacza zatem stwierdzenie “wykorzystanie każdej nadarzającej się okazji”? Odpowiedź na to pytanie jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Polega to po prostu na braku sztywnego sposobu myślenia, który warunkuje okoliczności, w których może znajdować się Twój potencjalny partner lub partnerka.

Spotkanie towarzyskie

Nie powinieneś skupiać się na określonych miejscach, momentach, czy też okazjach. Znalezienie swojej drugiej połówki może nastąpić wszędzie i kiedykolwiek. Możliwości są nieskończone. Nie rób niczego na siłę, ale też nie pomijaj i nie lekceważ sytuacji, które mają szanse powodzenia.

Z drugiej jednak strony wykorzystywanie szans oznacza także czerpanie z nich radości, niezależnie od tego, czy znajdziesz w końcu partnera czy też nie. Bo znajdowanie swojej drugiej połówki oznacza, że musisz dać sobie szansę na życie pełnią życia.

Zsynchronizuj swój umysł i swoje serce w jedną całość

Zanim wyruszysz w podróż, której celem jest znajdowanie swojej drugiej połówki, powinieneś znaleźć się w pełnej harmonii z samym sobą. Dlaczego jest to aż tak ważne?

To proste. Taka postawa pozwala łatwiej przyciągnąć szczęście i pozytywne rzeczy do swojego życia. Osoba, która nie czuje się dobrze z samym sobą, będzie miała trudności ze znalezieniem partnera lub partnerki.

Ponadto, gdy w Twoim życiu zaistnieje harmonia i dobra samoświadomość, będziesz wiedział dokładnie, jakich cech szukasz w innej osobie. A to z kolei pomoże Ci zwiększyć szanse na końcowy sukces. Innymi słowy, kiedy wiesz dokładnie, czego chcesz, możesz sprawniej i mocniej poczuć tę “chemię” z osobą, która ma wszystkie poszukiwane przez Ciebie cechy i zalety.

Przytulająca się para

Niektórzy ludzie zalecają notowanie pożądanych cech u swojego partnera lub partnerki. Rzecz jasna powinieneś wypisać także i te, których nie uważasz za właściwe. Jest to sposób na zorganizowanie swoich myśli i odnalezienie jasności we własnym rozumowaniu.

Powinieneś jednak mieć na uwadze to, że nie jest to obowiązkowe ćwiczenie, a jedynie jedno z pomocnych narzędzi.

Co więcej, wizualizacja taka jest bardzo ważna w niektórych wypadkach. Może Ci ona ułatwić znajdowanie swojej drugiej połówki. Wynika to z tego, że wyobrażenie sobie trzymania za rękę osoby, którą naprawdę chcesz znaleźć, pomaga Ci utrzymać nadzieję. I na dodatek motywuje Cię do kontynuowania swoich poszukiwań.

Pamiętaj o uśmiechu!

Osoba, która dobrze się czuje, będzie mogła często się uśmiechać. Uśmiech jest zawsze miły i przyjazny. Nie lekceważ potęgi szczerego śmiechu. W końcu nigdy nie wiadomo, kto zakocha się w tym miłym i ujmującym uśmiechu.

Uśmiech

Uśmiech może być bowiem pierwszym krokiem do rozpoczęcia rozmowy z fascynującą osobą, na końcu której może czekać znalezienie swojej drugiej połówki. I to nawet nie Ty będziesz musiał ten pierwszy krok wykonać.

Prowadź bujne życie towarzyskie, nie zamykaj się w czterech ścianach

Nie przegap szansy na zapisanie się na warsztaty ogrodnicze, teatralne, cukiernicze, rozpoczęcie uprawiania sportu, pójścia na siłownię lub do akademii tańca.

Pamiętaj, że Twoje możliwości są nieskończone i po prostu musisz dać sobie możliwość aktywnego uczestniczenia w tym, co lubisz. A przy okazji będziesz otaczać się ludźmi, którzy mają podobne upodobania.

Rozmowa

Gdy będziesz się udzielać towarzysko, stworzysz sobie nowe doświadczenia. Być może poznasz nowych znajomych. Być może nawet znajdowanie swojej drugiej połówki zakończy się wtedy sukcesem. Pamiętaj więc, aby pod tym względem starać się nie być biernym, ponieważ rzeczy nie spadają z nieba prosto pod Twoje stopy.

Musisz być konsekwentny. Jeśli chcesz znaleźć dla siebie partnera lub partnerkę, musisz działać, a nie po prostu siedzieć bezczynnie.

Określ dla siebie realistyczne cele i marzenia

Kto nie chciałby umówić się na randkę z gwiazdą filmową lub sławnym artystą – muzykiem? Ale zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to mało prawdopodobne.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to znaleźć rzeczywistych ludzi, którzy Ci najbardziej odpowiadają i są dla Ciebie w ten, czy w inny sposób dostępni. Aby znaleźć miłość swojego życia, musisz mieć czysty umysł i stąpać mocno po ziemi.

Wypróbuj internetowe serwisy randkowe

W Internecie Istnieje kilka platform randkowych, a oferowane przez nie możliwości rezultaty są całkiem satysfakcjonujące. Oczywiście, jedną z głównych zasad we wszystkim, co dotyczy jakichkolwiek relacji online, jest uważanie na kłamstwa i przerysowania.

Niestety nie wszyscy ludzie są szczerzy. Większość z nich tworzy różnego rodzaju fałszywe maski, dzięki którym mogą łatwiej wchodzić w interakcje z innymi ludźmi. Wydaje im się wtedy,  że i tak znajdują schronienie za ekranami swoich komputerów, czy też telefonów.

Korzystanie z serwisów randkowych

Aby dobrze wykorzystać platformę randkową i nawiązać za jej pośrednictwem jakąś znajomość lub nawet przyjaźń, stwórz dla siebie uczciwy profil z aktualnym zdjęciem. Nie powinieneś w tym miejscu kłamać na temat swojego wieku, wzrostu, wagi ani żadnego innego aspektu ogólnego wyglądu.

Pamiętaj, że i tak podczas spotkania twarzą w twarz wszystkie niedopowiedzenia lub oszustwa natychmiast wyjdą na jaw.

Jeśli nie jesteś uczciwą osobą, w jaki sposób spodziewasz się znaleźć uczciwą, dobrą i prawdziwą partnerkę lub partnera?

Z drugiej jednak strony, jeśli zgodziłeś się spotkać na żywo z kimś, kogo poznałeś online, postaraj się to zrobić w możliwie zatłoczonym miejscu. Może to być na przykład centrum handlowe, park lub restauracja. Jest to jeden ze sposobów zapewnienia sobie własnego bezpieczeństwa, a także poczucia pewności u tej drugiej osoby.

Nie zostawaj w domu

W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w filmach lub serialach telewizyjnych, miłość nie zapuka do Twoich drzwi. Szczególnie, jeśli nie zrobisz niczego, aby ją odnaleźć.

Ponadto tak zwana “miłość od pierwszego wejrzenia” naprawdę rzadko się zdarza w normalnym życiu. A zwłaszcza jeśli utkniesz w domu, nic nie robiąc, Twoje szanse na znalezienie swojej drugiej połówki staną się mocno ograniczone.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Valdez Medina, J. L., Colín, B. G., Maya Martínez, M. U., Montes de Oca, Y. P. A., Arratia López Fuentes, N. I. G., & Torres Muñoz, M. A. (2013). Las Causas Que Llevan A La Infidelidad: Un Análisis Por Sexo. Acta de Investigación Psicológica. https://doi.org/10.1016/S2007-4719(13)70966-9
  • Perles, F., San Martín, J., Canto, J., & Moreno, P. (2011). Inteligencia emocional, celos, tendencia al abuso y estrategias de resolución de conflicto en la pareja. Escritos de Psicología / Psychological Writings. https://doi.org/10.5231/psy.writ.2011.0605
  • Martínez-Álvarez, J. L., Fuertes-Martín, A., Orgaz-Baz, B., Vicario-Molina, I., & González-Ortega, E. (2014). Vínculos afectivos en la infancia y calidad en las relaciones de pareja de jóvenes adultos: El efecto mediador del apego actual. Anales de Psicologia. https://doi.org/10.6018/analesps.30.1.135051
  • Comte-Sponville, A. (2015). El amor. Ni El Sexo Ni La Muerte. https://doi.org/10.1021/la1039442
  • Benedetti, M. (1999). El amor, las mujeres y la vida. El Amor, Las Mujeres Y La Vida. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.