Prawdziwi przyjaciele – jak ich odnaleźć

Prawdziwi przyjaciele są w stanie zrobić dla nas rzeczy, których nikt inny by nigdy nie zrobił. Bardzo ważne jest, żeby umieć rozpoznać zachowania, jakie robi prawdziwy przyjaciel, nie tylko w celu ich docenienia, ale również ich odwzajemnienia.
Prawdziwi przyjaciele – jak ich odnaleźć

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Prawdziwi przyjaciele… Mówi się, że można policzyć ich na palcach jednej ręki. Są to osoby, które zawszę będą stały po naszej stronie, będą nas w stanie wysłuchać i są zdolne wydobyć z nas to, co najlepsze. Są na naszej ekskluzywnej liście przyjaciół. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jak można poznać prawdziwą przyjaźń i kim są prawdziwi przyjaciele.

Prawdziwi przyjaciele – co oni robią?

Niektórzy z nas nie mają problemów z rozpoznaniem kto jest ich prawdziwym przyjacielem, a kto jest po ich stronie tylko i wyłącznie dla jakichś korzyści, lub ukrytych powodów. Prawdziwi przyjaciele robią dla nas rzeczy, których inni by nigdy nie zrobili. Wysilają się bezinteresownie. Dlatego są tak cenni w naszym życiu. Podobnie my – gdy jesteśmy takimi przyjaciółmi – stajemy się dla kogoś skarbem.

Jeżeli masz po swojej stronie garstkę ludzi, którzy robią dla Ciebie poniższe rzeczy, to możesz się uważać za bardzo szczęśliwą osobę! Masz skarb! Dlatego koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przeanalizuj osoby z Twojego otoczenia.

1. Zwiększają Twoją pewność siebie

W momentach, gdy czujesz się przybity, prawdziwi przyjaciele pomagają Ci upuścić złe emocje ze środka. Możesz z nimi krzyczeć, płakać i rozmawiać całymi godzinami. Dlatego właśnie czujesz się w ich towarzystwie tak dobrze.

Wysłuchają Cię. Na koniec zawsze będą w stanie podkreślić Twoje umiejętności i wszystkie pozytywne aspekty, co w konsekwencji sprawi, że poczujesz się dużo lepiej. Dobry przyjaciel zawsze będzie szukać okazji, by podnieść Twoją pewność siebie i nastrój. Nawet w najcięższych chwilach.

2. Zawsze Cię wspierają

Niezależnie od Twoich decyzji, prawdziwi przyjaciele zawsze będą obok Ciebie. Niezależnie od tego, jaką drogę dla siebie wybierzesz. Nawet w przypadku gdy się z tym nie zgadzają. Oddają Ci swoje wsparcie w postaci wiadomości, wspólnego popołudnia, przytulenia, lubi jakiegoś małego gestu…

3. Słuchają tego, co mówisz w 100%

Jest to kolejna charakterystyczna cecha, jaką wykazują prawdziwi przyjaciele. Kiedy mówimy, że „słuchają Cię” to mamy na myśli, że skupiają swoją uwagę na każdym słowie, jakie wypowiadasz. Nawet gdy się powtarzasz, jesteś pesymistycznie nastawiony, nabuzowany radością lub przepełniony smutkiem.

Prawdziwi przyjaciele potrafią spędzić całe godziny przy Tobie (nawet po drugiej stronie telefonu) i słuchać Twojego narzekania, obrażania kogoś, śmiechu, opowieści z dużą ilością szczegółów itp. Słuchają aktywnie.

4. Sprawiają, że czujesz się swobodnie

Kiedy przebywasz z dobrym przyjacielem, to nigdy nie musisz udawać bycia kimś, kim tak naprawdę nie jesteś. Nie musisz niczego udawać, aby im w jakiś sposób zaimponować. W ich towarzystwie możesz sobie pozwolić na mówienie tego, co ślina przyniesie Ci na język. Możesz się zdobyć na pokazanie kim naprawdę jesteś i czujesz się z nimi bardzo swobodnie, tak jak w domu – bez ubierania jakichkolwiek masek.

5. Prawdziwi przyjaciele zawsze udzielą Ci pomocy

W momencie, gdy stajesz przed podjęciem jakiejś trudnej decyzji i nie jesteś co do niej całkowicie przekonany, to prawdopodobnie powinieneś zadzwonić do swojego przyjaciela i wysłuchać tego, co on ma do powiedzenia na dany temat. W przypadkach, gdy chcesz zrobić coś, na co nie jesteś gotowy, również szukasz pomocy w tej specjalnej dla Ciebie osobie.

Prawdziwi przyjaciele zawsze dają nam cenne opinie, które pochodzą z ich punktu widzenia całej sytuacji. Zawsze użyczają nam swoich uszu do słuchania, ramion do przytulania, ich rąk i nóg kiedykolwiek ich potrzebujemy. Pomagają nam odnaleźć siebie w momentach, gdy czujemy się zagubieni. Jeżeli nasze życie w jakiś sposób się nie układa zbyt dobrze, to oni zawsze są dla nas „skałą”, w której szukamy oparcia.

6. Zawsze znajdą dla Ciebie czas

Prawdziwi przyjaciele nie szukają nigdy wymówek, jeżeli chodzi o wspólne spędzanie czasu lub rozmowy, bo zawsze pragną spędzać go z nami. Prawdą jest, że każdy z nas ma swoje własne obowiązki, pracę i rzeczy do zrobienia: ale prawdziwego przyjaciela poznasz po tym, że zawsze znajdzie dla Ciebie czas bez względu na zaistniałą sytuację.

Niektóre przykłady zachowania najlepszego przyjaciela:

  • „Mam 15 minut na kawę z Tobą pomiędzy pracą a zajęciami”.
  • „Jestem umówiony do lekarza. Jak już wyjdę to wpadnę na chwilkę powiedzieć cześć”.
  • „Nie planuj niczego na czwartek, idziemy razem na miasto coś zjeść”.

Jeżeli ktoś wykazuje zachowania przeciwne: jest zawsze czymś zajęty, często anuluje wspólne plany i sprawia wrażenie niemożliwego do dotarcia, to może oznaczać, że nie jest to osoba zainteresowana przyjaźnią z Tobą. Nie zawsze oznacza to coś złego, bo osoba ta może przechodzić po prostu ciężki okres. Aczkolwiek zazwyczaj oznacza to, że nie możesz tej osoby uważać za najlepszego przyjaciela.

7. Zawsze mówią Ci prawdę

Bardzo ważne jest to, aby otaczać się ludźmi, którzy są szczerzy i prawdziwi. A to dlatego, że nie przynosi Ci żadnych korzyści słuchanie od ludzi dokładnie tego, czego oczekujesz od nich usłyszeć. Jeżeli sukienka na Tobie nie leży najlepiej, to prawdziwy przyjaciel nie zawaha się tego powiedzieć wprost. Podobnie w przypadku gdy myślą, że nasz chłopak lub dziewczyna nie pasuje do nas, nie będą siedzieć cicho.

W przypadku gdy uważają, że podejmujesz złą decyzję, będą pierwszymi, od których to usłyszysz. Będą szczerzy, nawet jeśli Ci to nie odpowiada.

Szczerość jest niesłychanie istotna w każdym związku (przyjaźni, partnerstwie, w pracy). Jest to spowodowane tym, że zawsze warto otaczać się przyjaciółmi, którzy będą Ci mówić prawdę, nawet w przypadkach, gdy jest to prawda, która boli.

8. Prawdziwi przyjaciele zawsze Cię szanują

Prawdziwy przyjaciel nigdy nie będzie starał się Ciebie do niego przykuć łańcuchem, abyś zawsze był po jego stronie.

Potrafi zrozumieć to, że masz inne rzeczy na głowie i innych ludzi, z którymi potrzebujesz spędzać swój czas wolny. Potrafi również zrozumieć i uszanować chwile, gdy chcesz być pozostawiony w samotności, niezależnie od przyczyny. Szacunek jest bardzo istotnym elementem przyjaźni. Dlatego trzeba go kultywować obopólnie.

9. Potrafi Ci wybaczać

Prawdziwy przyjaciel rozumie fakt, że jesteś tylko człowiekiem i popełniasz błędy. Dlatego właśnie w chwilach gdy żałujesz, że coś powiedziałeś lub zrobiłeś i okazujesz skruchę to przyjaciel nigdy nie będzie miał żadnych problemów w wybaczaniu.

Prawdziwa przyjaźń zawiera w sobie wybaczanie popełnianych błędów. Ważne jest też traktowanie waszych dobrych relacji i wspólnego czasu jako coś o najwyższym stopniu priorytetu.

10. Sprawiają, że stajesz się lepszym człowiekiem

Jeżeli chcesz mieć w swoim życiu prawdziwych przyjaciół, którzy będą Ci się ofiarowywać to musisz sam się nauczyć „dawania”. Nigdy nie możesz oczekiwać tylko czerpania korzyści jeśli sam nie jesteś w stanie oddać się komuś. Przyjaźń nie działa, jeśli tylko jedna strona jest zaangażowana. Dlatego obie osoby muszą być odpowiedzialne za rozwój i pielęgnację emocjonalnych więzi. Dotyczy to każdego typu relacji międzyludzkiej: partnerstwa, rodziny, pracy itp.

W przypadku gdy chcesz mieć u boku prawdziwego przyjaciela to musisz na to zapracować. Oznacza to, że nie zawsze będziesz tym który mówi. Czasem musisz być stroną, która słucha. Musisz wykazywać się szacunkiem i szczerością. Pomagać drugiej stronie stawać się lepszą osobą. Dlatego właśnie musisz być zawsze po ich stronie i być gotowym do oferowania swojego punktu widzenia.

Czy potrafisz zrobić dla swoich przyjaciół wszystko to o czym wspomnieliśmy w tym artykule? Jeśli tak to bez wątpienia staniesz się dla nich kimś komu mogą ufać. Zawsze będą chcieli spędzać z Tobą czas. Naprawdę warto.

To może Cię zainteresować ...
Tran – 5 zalet zdrowotnych oleju z ryby
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Tran – 5 zalet zdrowotnych oleju z ryby

W ostatnich kilku latach tran zyskiwał coraz większe zainteresowanie społeczne. Główną przyczyną zwiększonego popytu na tran jest kwas Omega 3!


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.