Błędy w ubieraniu - poznaj 7 najczęściej popełnianych

W tym artykule pomożemy Ci uświadomić sobie błędy, które popełniamy podczas ubierania się i pokażemy, jak ich od teraz unikać. Nie przegap tych wskazówek!
Błędy w ubieraniu - poznaj 7 najczęściej popełnianych

Napisany przez Maite Córdova Vena

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Błędy w ubieraniu możemy popełniać bardzo często i niestety w żaden sposób nie poprawią one naszego wizerunku. Dlatego musimy zwracać na nie uwagę i unikać ich za wszelką cenę. I nie, nie chodzi o to, by stać się ofiarą mody! Chodzi raczej o to, by przestrzegać złotej zasady, która sprawdza się we wszystkim: równowagi i harmonii.

Ogólnie rzecz biorąc, najczęstsze błędy w ubieraniu są bezpośrednio związane z nieświadomością naszego własnego ciała. Na szczęście, jest na to rozwiązanie. Musimy pozwolić sobie na chwilę przed lustrem i dokładnie ocenić wygląd naszego ciała.

Przyjrzyj się sobie i zdecyduj, co lubisz u siebie najbardziej, aby nauczyć się uwydatniać Twoje atuty. Z drugiej strony, trzeba będzie stosować sztukę ukrywania tego, co nam się nie podoba, i nauczyć się z tym żyć.

W dalszej części artykułu opowiemy Ci, jakie błędy w ubieraniu popełniamy najczęściej i co zrobić, aby ich unikać. A jaka jest sztuczka, aby doskonale to opanować? Po prostu zwracaj uwagę na pewne szczegóły i nie zaniedbuj ich nawet wtedy, gdy się bardzo spieszysz. Właśnie pośpiech jest najgorszym doradcą.

4 błędy w ubieraniu, które popełniamy najczęściej

1. Zbyt krytyczne spojrzenie na samą siebie

Jest to pierwszy i najczęstszy ze wszystkich błędów. Zawsze mamy tendencję do bycia zbyt krytycznymi wobec nas samych i “karzemy” się w taki czy inny sposób. Na przykład za to, że nie mamy takiej figury, jak jakaś modelka, sława czy celebrytka. Potwierdza się tutaj słynne przysłowie: każdy z nas jest dla siebie najsurowszym sędzią.

Ten sabotaż, którego same dokonujemy, bezpośrednio przekłada się na błędy w ubieraniu. Krytyczne nastawienie wobec samej siebie może dość do takiego poziomu, że trudno będzie o jakiekolwiek konstruktywne działanie. Zamiast tego wypełnimy umysł negatywnymi odczuciami, które nam w niczym nie pomogą.

Aby nie popaść w taki stan, bardzo ważne jest, aby sposobem ubierania się wzmocnić to, co w sobie lubimy. Jeśli nadal tego nie wiemy, musimy dać sobie szansę, aby się dowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. A potem musimy tylko pozwolić, żeby wszystko potoczyło się swoim rytmem. Po jakimś czasie błędy w ubieraniu będziesz eliminować prawie automatycznie.

Modne okulary słoneczne.

Budowanie pozytywnego obrazu samej siebie, który będzie zgodny z rzeczywistością, nie jest zadaniem, które wypełnia się za pierwszym razem. Nie jest to również droga w linii prostej, ale zdecydowanie warto ją przejść, aby móc się cieszyć dobrym samopoczuciem i promieniować szczęściem.

2. Poleganie na opinii innych bardziej niż na swojej własnej

Te dwa błędy w ubieraniu są ze sobą ściśle powiązane. Gdy patrzysz na siebie krytycznie, masz również tendencję do nadawania większego autorytetu opinii innych niż swoim własnym. Ale uważaj! Inna rzecz, aby całkowicie poddać się krytyce innych, a inna w ogóle nie dopuścić do siebie jakichkolwiek uwag. Nie należy popadać w skrajności.

Musisz wiedzieć, jak wyznaczać zdrowe granice, przyjmować konstruktywną krytykę i nauczyć się analizować ją w taki sposób, aby móc wprowadzić poprawki, które sama uważasz za konieczne.

Ważne jest, aby nie podważać naszej własnej opinii ze względu na to, że inni nie podzielają naszego poglądu na temat tego, jak wyglądamy. To Ty musisz ocenić swoje błędy w ubieraniu. W końcu najważniejsze jest, żebyś Ty była zadowolona z siebie.

3. Poddawanie się każdemu trendowi

Bycie ofiarą mody to kolejny błąd, który często popełniamy w czasie ubierania się. Czasami myślimy, że aby uzyskać aprobatę innych, musimy być bardzo, bardzo na czasie z aktualnymi trendami.

Z tego powodu wypaczamy filtr wyboru trendów i nie wybieramy się do tego, co naprawdę jest dla nas korzystne. Poza tym mamy tendencję do przesadnego podążania za modą. W konsekwencji, wcale nie wyglądamy jak wybiegu, wręcz przeciwnie: popełniamy poważne błędy w ubieraniu.

Buty na zbyt wysokich koturnach.

Aby nie popaść w taką skrajność, bardzo ważne jest, aby nauczyć się odpuścić sobie niektóre trendy, ponieważ nie wszystkie są dla nas stworzone. Musisz wiedzieć, jak rozróżniać to, co poprawia Twój wygląd i sprawia, że czujesz się dobrze, od tego, co Cię szpeci. Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to proces prób i błędów, w którym cierpliwość ma wielkie znaczenie.

4. Zbytnie oszczędzanie ubrań, które powinnaś nosić

Nie zaleca się odkładania tylko na “specjalne okazje” tych ubrań i akcesoriów, które sprawiają, że wyglądamy i czujemy się wspaniale. Najczęściej prawda jest taka, że czas mija, a my w końcu nigdy nie wkładamy tego, co lubimy najbardziej. Naucz się ubierać dla samej siebie, bądź szczęśliwa zakładając swoją ulubioną sukienkę kiedy tylko masz na to ochotę, a nie tylko na specjalne okazje.

Inne typowe błędy w ubieraniu, których należy unikać

  • Noszenie nieodpowiedniego rozmiaru.
  • Nadmiar kolorów, wydruków i akcesoriów.
  • Nadużywanie zmysłowych ubrań i dodatków.

W końcu wszystko polega na zachowaniu równowagi i cieszeniu się modą, a nie na byciu jej niewolnikami. Z drugiej strony, nie wolno nam zapominać, że na wszystko jest odpowiedni moment. Niektóre z nas są bardziej odważne, inne odnoszą się do ubioru z większą rezerwą i tak dalej. Najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo z samą sobą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.