Czerwona nić i jej legenda

· Czerwiec 10, 2016
Pojawienie się czerwonej nici oznacza ten moment w Twoim życiu, który na zawsze zmieni Twój sposób patrzenia na miłość.

Czerwona nić to starożytny mit, według którego nie ma żadnego znaczenia, w jakiego rodzaju związku tkwimy, ani też odległość dzieląca dwie kochające się osoby. Będą one zawsze ze sobą związane, choć może się zdarzyć, że dopiero pod koniec swojej drogi.

Ta czerwona nić po prostu symbolizuje przeznaczenie, jej cechą szczególną jest to, że nigdy nie może zostać zerwana, bez względu na rozwój wydarzeń.

Dlaczego mam zatem słuchać serca? – Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli” – Paulo Coelho, “Alchemik”

Nie ma żadnego znaczenia czas, jakiego będziesz potrzebować do spotkania swojej drugiej połówki, ani też czas spędzony w samotności. Nawet jeśli mieszkacie w różnych stronach świata, ta symboliczna czerwona nić jest w stanie rozciągnąć się tak, że Wasze serca będą zawsze dzięki niej połączone.

Czerwona nić jest z Tobą od momentu narodzin i podąża za Tobą przez całe Twoje życie. Mówi się, że księżyc wyłania się co wieczór, aby osobiście ujrzeć każde nowo narodzone dziecko i połączyć ze sobą dwie nowe dusze specjalną nitką, która zostaje owiązana wokół palca każdego z dzieci.

Zadecyduje ona o Twojej przyszłości i poprowadzi Twoją duszę przez życie tak, że nigdy nie zabłądzisz, nawet na krańcach świata.

Kochankowie

Zgodnie ze słowami legendy:

Dawno, dawno temu do jednego z młodych następców cesarskiego tronu dotarły wieści o potężnej czarownicy, która mieszkała w jednej z prowincji jego cesarstwa. Dysponowała ona umiejętnością podglądania czerwonej nici losu, więc cesarz wysłał jej nakaz przybycia na swój dwór.

Gdy czarownica przybyła na miejsce, cesarz rozkazał jej spojrzeć na drugi koniec swojej czerwonej nici, aby dowiedzieć się, kogo los przeznaczył mu na żonę. Wiedźma zgodziła się spełnić jego prośbę i rozpoczęła śledzenie nici.

Czerwona nić doprowadziła czarownicę do targowiska, na którym biedna kobieta z dzieckiem w ramionach sprzedawała swoje wyroby. Wiedźma zatrzymała się przed tą wieśniaczką i poprosiła ją, by wstała.

Potem przywołała młodego cesarza i rzekła: „W tym miejscu Twoja czerwona nić kończy bieg.” Słysząc te słowa cesarz się wściekł myśląc, że wiedźma zadrwiła sobie z niego i odepchnął wieśniaczkę, wskutek czego upadła ona na ziemię wciąż trzymając dziecko w ramionach.

Miłość i zaufanie

Upadek spowodował zranienie dziecka w czoło, od tego momentu miało ono w tym miejscu bliznę już do końca życia.

Cesarz rozkazał swoim strażnikom zatrzymać wiedźmę i następnie zdecydował o ścięciu jej głowy.

Wiele lat później nadszedł dla cesarza odpowiedni moment na zawarcie małżeństwa, a jego dwór zalecał mu poślubienie córki jednego z najpotężniejszych generałów w całym cesarstwie. Cesarz wyraził zgodę i wkrótce nadszedł moment ślubu.

W tym właśnie dniu władca po raz pierwsze ujrzał twarz swojej przyszłej żony. Kiedy przybyła na ceremonię, ubrana była w białą suknię i welon zakrywający całkowicie jej twarz. Gdy cesarz go uniósł, ujrzał, że jej piękna twarz była naznaczona niezwykłą blizną na czole.

Serca i strzały

Ta legenda jest tak dobrze znana wśród kultury świata zachodniego, że nawet dzisiaj nie jest rzadkością ujrzenie na ulicach milionów ludzi noszących kawałek czerwonego sznurka przewiązany przez nadgarstek.

Jeśli natomiast chodzi o dokładne pochodzenie opisanej historii, to nie jest jasne, czy powstała ona w Chinach, czy też w Japonii.

Ale legenda ta wywodzi się bezpośrednio z odkrycia polegającego na tym, że tętnica łokciowa łączy Twój mały palec u dłoni z Twoim sercem, stanowiąc metaforyczne źródło życia i symbolizując tę część Twojej duszy, która niesie ze sobą zdolność do kochania.

Inne źródła natomiast odnoszą się do środkowego palca dłoni, zazwyczaj są one mocniej osadzone w tradycji świata zachodniego.

Czerwona nić może oznaczać miłość między matką a ojcem, bratem i siostrą, czy też dwojgiem przyjaciół lub partnerów – ma ona jednak jedno zasadnicze znaczenie: poznanie i kochanie drugiej osoby.

Czerwona nić, a wielkie miłości Twojego życia

Mówi się, że w całym swoim życiu możesz mieć dwie wielkie miłości: jedna z nich dotyczy osoby, z którą się zwiążesz lub będziesz chciał żyć wiecznie; osoby, która może stać się matką lub ojcem Twoich dzieci… po prostu jest to ktoś, z kim będziesz chciał spędzić resztę swojego życia.

Ale mówi się także, że istnieje także druga wielka miłość, do osoby, którą zawsze stracisz. Do kogoś, z kim jesteś związany (związana) niewidzialną nicią już od momentu narodzin, tak mocno, że chemia panująca pomiędzy Wami będzie stanowiła przeszkodę uniemożliwiającą dotarcie do szczęśliwego finału.

Pewnego dnia ostatecznie zrezygnujesz z kolejnych starań… i zaczniesz szukać tego drugiego kogoś, kogo w końcu spotkasz. Ale miej świadomość tego, że nigdy nie będziesz w stanie spędzić każdej kolejnej nocy bez tęsknoty za dotykiem, pocałunkiem, czy choćby szansą na jeszcze jedną rozmowę z tą pierwszą osobą.

Miłość

Wiesz, o kim mówię, bo gdy czytasz te słowa, jego lub jej imię natychmiast przebiegło Ci przez myśl. Być może już dawno pozostawiłeś(-aś) tego kogoś za sobą, próbując zapomnieć o swoim cierpieniu i odnaleźć spokój (który w końcu nadejdzie), ale nie będzie ani jednego dnia, w którym ta osoba ponownie nie pojawi się w Twojej pamięci.

Czasami wydaje się po prostu, że walka z kimś, kogo naprawdę kochasz zabiera Ci więcej energii, niż bycie z kimś, o kogo po prostu dbasz.
– Paulo Coelho

Od czasu do czasu oba opisywane rodzaje miłości kumulują się w tej samej osobie. Ale zazwyczaj występują jednak oddzielnie, w sposób ciągły generując u Ciebie jakąś formę żalu lub braku spełnienia.

Oba rodzaje miłości są niezbędne do życia jako takiego, tak więc należy być po prostu wdzięcznym losowi za możliwość przeżywania tak głębokich uczuć.

Ta hipotetyczna czerwona nić nie może być sterowana własną wolą lub świadomością. Nawet Twoja własna ignorancja nie jest w stanie jej zerwać, bo choć może być ona niewidoczna dla Ciebie, to nadal kieruje wieloma krokami i decyzjami, jakie podejmujesz w trakcie całego życia.

Czerwona nitka

„Czerwona nić miłości” symbolizuje także okresy przed i po Twoim życiu, jest więc czymś, co potrafi na zawsze zmienić Twoją egzystencję i koncepcję samej miłości pojmowaną przez Ciebie.
Czasami zbiegi okoliczności są tak silne, że nie da się uwierzyć w wyłącznie czysty przypadek.

Serce każdego człowieka na tej planecie przeplata się w jakiś sposób z drugą osobą w odwiecznej miłości. Możesz także spotkać określenia takie, jak bratnie dusze, czy też duchy o tym samym miejscu przeznaczenia… każde z nich dotyczy tak naprawdę tego samego zagadnienia.