Jaki partner jest dla Ciebie najlepszy?

Nasz partner to osoba, której niedoskonałości uzupełniają się Twoimi niedoskonałościami, który spełni nasze potrzeby, to ktoś, kto wypełni braki w Twojej duszy.
Jaki partner jest dla Ciebie najlepszy?

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2015

Niestety nie istnieje żadna magiczna recepta na szczęśliwą miłość. Nikt z nas nie jest w stanie wybrać sobie osoby, w której się zakocha. To po prostu dzieje się… Miłość spada na nas jak grom z jasnego nieba w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Bez względu na to, jak nasz nowy partner zawróci nam w głowie, zawsze warto jednak zachować odrobinę zdrowego rozsądku. Aby wybrać odpowiedniego towarzysza życia, w pierwszej kolejności musisz dobrze poznać samą siebie, dzięki czemu uświadomisz sobie, jaki powinien być idealny partner, przy którym będziesz czuła się szczęśliwa.

Jaki partner może sprawić, że będziesz naprawdę szczęśliwa?

2#:partner.jpg

Aby się tego dowiedzieć, powinnaś kierować się odrobiną logiki i obiektywizmem w ocenach. Pamiętaj, że nie warto spędzić całego życia czekając na “odpowiednią osobę, którą kiedyś sobie wyśniłaś i jest dla Ciebie absolutnym ideałem”. Świat niestety pełen jest ludzi niedoskonałych, którzy jednak łączą się w pary i w oczach swojego partnera nagle stają się idealni, dzięki czemu są w stanie zbudować fundamenty prawdziwego szczęścia.

Jednym słowem, nie chodzi o szukanie ideału, ale o znalezienie kogoś, czyje niedoskonałości harmonijnie uzupełniają się z Twoimi niedoskonałościami. Kogoś, kto zaspokoi Twoje potrzeby i czyje zalety wypełnią braki w Twojej duszy. Łatwo zrozumieć, że każdy z nas dąży do stworzenia szczęśliwego związku oraz do przeżywania przygody swojego życia: budowania fundamentów miłości, a następnie do rozwijania łączącego Was uczucia, by w końcu stworzyć szczególną i niepowtarzalną więź. Jednakże, nie zawsze łatwo jest znaleźć naszą drugą połówkę. Jaki zatem powinien być Twój partner, abyś mogła stworzyć z nim szczęśliwy związek?

1. Jesteś typem introwertycznym?

Mówi się, że najlepszy partner dla osoby o introwertycznej osobowości to introwertyk. Zawsze jednak warto dobrze rozważyć zarówno dobre strony takiego związku, jak i te słabe. Zwykle bywa, że zamknięta w sobie i wstydliwa kobieta czuje się onieśmielona w towarzystwie śmiałego, towarzyskiego, przebojowego i otwartego na świat  ekstrawertyka. Nie ma co ukrywać, nie jest to wygodna dla introwertyczki sytuacja. Najlepiej w takim przypadku postawić na coś pośredniego – niech wybrany przez Ciebie parter nie będzie w 100% ekstrawertyczny, ważne jednak, by był w stanie zniwelować Twoją nieśmiałość. W takim związku będziesz miała szansę, by otworzyć się nieco na innych, jednak przy zachowaniu szacunki i bez skrępowania.

2. Jesteś osobą dynamiczną, niespokojną i ekstrawertyczną?

Chociaż może wydać się to dziwne, najlepszy partner dla osoby o dynamicznej osobowości również powinien być ekstrawertykiem i towarzyszyć jej w szaleńczym trybie życia. Jeśli jesteś kobietą, która lubi przebywać wśród ludzi, często jeździć na wycieczki, wychodzić na kolację, na spotkania z przyjaciółmi i robić tysiąc innych rzeczy, nie stworzysz harmonijnego związku z pasywnym partnerem, który zdecydowanie woli spędzać czas w domowych pieleszach przed telewizorem. W takim związku kłótnie na temat stylu życia mogą stać się elementem dnia codziennego.

3. Brakuje Ci wiary w siebie?

Jeśli masz problemy z podejmowaniem decyzji, częściej wątpisz niż jesteś czegoś pewna, nie masz odwagi angażować się w nowe projekty, boisz się zmian, itp., najlepszym dla Ciebie partnerem okaże się osoba, która potrafi zagwarantować Ci poczucie bezpieczeństwa i wsparcie. Partner dojrzały, pewien siebie (jednak nie do tego stopnia, że dumnie wynosi się ponad innych).

W tym przypadku wskazane jest szukanie partnera wyciszonego, o ojcowskiej osobowości, który lubi zapewniać innym ochronę i wsparcie. Kogoś, kto sprawi, że Twoje lęki staną się mniejsze, zaczniesz coraz bardziej wierzyć w siebie i zwiększysz swoją samoocenę. Krótko mówiąc, najlepszy dla Ciebie partner to osoba dojrzała i poważna.

4. Jesteś impulsywna, samodzielna i lubisz trzymać nad wszystkim kontrolę

Wiele kobiet szuka partnera, ale nie chce czuć się do niego “przywiązane”. Być może wyda Ci się taka postawa niekompatybilna z ideą posiadania partnera i zaangażowania, jednak taki model zaczyna pojawiać się coraz częściej we współczesnym społeczeństwie. Mowa o kobietach, które cenią przede wszystkim życie zawodowe, lubią sprawować kontrolę nad swoim życiem, samodzielnie podejmują decyzje, mają wysokie poczucie własnej wartości.

Jeżeli Twój charakter jest właśnie taki, nie szukaj partnera z takim samym nastawieniem do życia jak Twoje. Taki związek mógłby być bardzo intensywny, ale ulotny i mógłby nie wytrzymać próby czasu. Dwie osobowości, które lubią przejmować kontrolę i są niezwykle samodzielne, zwykle nie potrafią stworzyć harmonijnego związku. Stąd też Twój idealny partner powinien być osobą o spokojnym usposobieniu, rodzinny o niezbyt skomplikowanym charakterze, osobą która będzie Cię wspierała przy podejmowaniu decyzji. Ale przede wszystkim taką, która będzie szanowała dynamikę Twojego życia, aspiracje… Jednym słowem, ktoś o nieskomplikowanej osobowości, nad kim będziesz mogła dominować.

Szukaj partnera, który da Ci szczęście

3#:partner.jpg

Zdajemy sobie sprawę z tego, że to, co opisaliśmy powyżej w rzeczywistości wcale nie jest takie proste. Nierzadko zdarza się, że zakochujemy się w osobach, które kompletnie do nas nie pasują. Nie ma jednak powodów do obaw, bez względu na to, jak bardzo różnicie się od siebie, kieruj się trzema poniższymi wskazówkami:

  • Nawet jeśli Twój partner ma całkowicie przeciwstawną osobowość do Twojej, nie ma się czym przejmować, jeśli wzajemnie darzycie się szacunkiem, partner słucha tego, co mówisz, a także jest w stanie obiektywnie oceniać zarówno Twoje dobre, jak i złe strony.
  • Szukaj partnera, który każdego dnia będzie dawał Ci powody do radości i uśmiechu. Kogoś, kogo widząc każdego ranka, sprawi, że pomyślisz: “Nie potrzebuję niczego więcej, jestem szczęśliwa“.
  • Trzymaj się partnera, który sprawia, że stajesz się lepszą osobą. Najlepszy towarzysz to osoba, z którą łatwo jest żyć i która sprawia, że łatwiej stawić czoła przeciwnościom losu. Optymista, który bez względu na swój charakter, idealnie dopasuje się do Twojej osoby.

Pamiętaj, że zasługujesz na szczęście i cudownego partnera.

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.