Uczucie w związku - Jak je podsycać?

Nie zapomnij o drobnych szczegółach.Para powinna odkrywać siebie na co dzień, aby związek nie stracił nadziei i nie stał się monotonny.
Uczucie w związku - Jak je podsycać?
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Gorące uczucie jest paliwem, które dodaje nam energii w codziennym życiu, rozświetla nasze poranki oraz rozpala nasze noce – to esencja każdego związku.

A co, jeśli uczucie się wypala? Przeczytaj nasz artykuł, znajdziesz w nim porady, jak na nowo rozpalić iskrę w związku.

Uczucie w związku trzeba pielęgnować każdego dnia

Czy nadal pałasz do swojego partnera gorącym uczuciem i darzycie się wzajemnym zainteresowaniem? We wczesnych etapach związku , bez wątpienia, uczucie jest silne i stabilne, dodaje nam sił i sprawia, że każdy następny dzień spędzony z ukochaną osobą jest niesamowity.

Para na ulicy

Wspólnie marzymy, snujemy plany na przyszłość… Co więcej, partner, z którym jest nam dobrze i świetnie się dogadujemy sprawia, że łatwiej nam sprostać codziennym zadaniom i obowiązkom. Jednym słowem, udany związek sprawia, że optymistycznie patrzymy na świat.

Podtrzymanie uczucia w związku jest niezwykle ważnym aspektem naszego życia. Bez niego nasze poranki stają się smutne i brakuje nam chęci i energii do działania. Tylko w opartym na gorącym uczuciu związku masz ochotę trzymać swojego partnera za rękę. Czujesz się dobrze zarówno z nim, jak i z samą sobą, po prostu jesteś szczęśliwa. Dlatego też jest niezwykle istotne, by na bieżąco podsycać uczucie. Poniżej proponujemy kilka prostych sposobów.

1. Zwracaj uwagę na drobnostki

Niedawno przeprowadzono badanie, w którym sprawdzono, jak spędzają czas szczęśliwe i stabilne pary, próbując odkryć sekret ich miłości . Wyniki badania okazały się zaskakująco proste: aby podsycać uczucie, należy zwracać uwagę na drobiazgi.

Czekoladki

Nie zapominaj o codziennych przejawach miłości wobec partnera – będzie się on wówczas czuł ważny i kochany. Nie chodzi o wielkie wyznawanie miłości, wystarczy, że co jakiś czas zaskoczysz go romantyczną kolacją, wyślesz mu miłą wiadomość, przytulisz, nie tylko wtedy, kiedy widzisz, że tego potrzebuje…

2. Walcz z monotonią w związku i podsycaj uczucie

Z jednej strony codzienna rutyna jest nieunikniona – wyznacza rytm naszego życia. Wstajemy rano, jemy śniadanie, idziemy do pracy, wracamy o tej samej porze do domu, jemy kolację, kładziemy się spać … To normalne, ale  drugiej strony nie możemy dopuścić do tego, by wpadając w wir codziennych zadań i obowiązków, zaniedbywać naszego partnera.

Kobieta przy komputerze

Zaplanuj co jakiś czas weekendowy wypad, pójdźcie razem na kolację w tygodniu (nie tylko w piątek czy sobotę), przygotuj specjalne śniadanie, itp.

3. Poczucie humoru

Śmiech, zabawne momenty, odprężenie się… łagodzą napięcie i sprawiają, że razem dobrze się bawimy, podsycając tym samym uczucie. Uśmiechajcie się do siebie jak najczęściej, podchodźcie do problemów z pewną dozą optymizmu i poczuciem humoru. Starajcie się bawić w najlepsze zawsze, kiedy jesteście razem, jakby wszystko inne w tym momencie przestało być ważne. Z takim nastawieniem Wasze uczucie z pewnością przetrwa próbę czasu.

4. Partner jest Twoim wspólnikiem, przyjacielem i powiernikiem

Musimy widzieć w partnerze powiernika naszych najskrytszych sekretów, pragnień, aspiracji…

Para na randce, rodzące się uczucie

Wspólne przeżywanie radości i trosk poza tym, że sprzyja zacieśnieniu więzów, sprawia, że dwie osoby czują się chronione i rozumiane przez swoją drugą połówkę. Jeśli darzymy kogoś pełnym zaufaniem, wiara w nas samych się umacnia, a uczucie staje się trwalsze.

5. Róbcie wspólne plany z entuzjazmem

Para, która nie ma wspólnych marzeń i planów, nie wierzy we wspólną przyszłość. Nie mówimy tu wyłącznie o planach na następny weekend, ale także o planach na przyszłość, w której nadal będziecie razem. Wspólny dom, rodzina, osobisty wspólny projekt…

Plany są najlepszym bodźcem do podsycania uczucia w związku. Pokazują bowiem, że partner uwzględnia nas w swoich planach na przyszłość.

Nie wahajcie się stale podsycać uczucie w Waszym związku, dzięki temu umcnicie go i będziecie szczęśliwi.

To może Cię zainteresować ...
Szczęśliwa para powinna unikać tych nawyków
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Szczęśliwa para powinna unikać tych nawyków

Szczęśliwa para powinna utrzymywać i pielęgnować swój związek, aby mógł on kwitnąć. O związek powinno się dbać każdego dnia.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.