Uczucie w związku - Jak je podsycać?

Nie zapomnij o drobnych szczegółach.Para powinna odkrywać siebie na co dzień, aby związek nie stracił nadziei i nie stał się monotonny.
Uczucie w związku - Jak je podsycać?
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Gorące uczucie jest paliwem, które dodaje nam energii w codziennym życiu, rozświetla nasze poranki oraz rozpala nasze noce – to esencja każdego związku.

A co, jeśli uczucie się wypala? Przeczytaj nasz artykuł, znajdziesz w nim porady, jak na nowo rozpalić iskrę w związku.

Uczucie w związku trzeba pielęgnować każdego dnia

Czy nadal pałasz do swojego partnera gorącym uczuciem i darzycie się wzajemnym zainteresowaniem? We wczesnych etapach związku , bez wątpienia, uczucie jest silne i stabilne, dodaje nam sił i sprawia, że każdy następny dzień spędzony z ukochaną osobą jest niesamowity.

Para na ulicy

Wspólnie marzymy, snujemy plany na przyszłość… Co więcej, partner, z którym jest nam dobrze i świetnie się dogadujemy sprawia, że łatwiej nam sprostać codziennym zadaniom i obowiązkom. Jednym słowem, udany związek sprawia, że optymistycznie patrzymy na świat.

Podtrzymanie uczucia w związku jest niezwykle ważnym aspektem naszego życia. Bez niego nasze poranki stają się smutne i brakuje nam chęci i energii do działania. Tylko w opartym na gorącym uczuciu związku masz ochotę trzymać swojego partnera za rękę. Czujesz się dobrze zarówno z nim, jak i z samą sobą, po prostu jesteś szczęśliwa. Dlatego też jest niezwykle istotne, by na bieżąco podsycać uczucie. Poniżej proponujemy kilka prostych sposobów.

1. Zwracaj uwagę na drobnostki

Niedawno przeprowadzono badanie, w którym sprawdzono, jak spędzają czas szczęśliwe i stabilne pary, próbując odkryć sekret ich miłości . Wyniki badania okazały się zaskakująco proste: aby podsycać uczucie, należy zwracać uwagę na drobiazgi.

Czekoladki

Nie zapominaj o codziennych przejawach miłości wobec partnera – będzie się on wówczas czuł ważny i kochany. Nie chodzi o wielkie wyznawanie miłości, wystarczy, że co jakiś czas zaskoczysz go romantyczną kolacją, wyślesz mu miłą wiadomość, przytulisz, nie tylko wtedy, kiedy widzisz, że tego potrzebuje…

2. Walcz z monotonią w związku i podsycaj uczucie

Z jednej strony codzienna rutyna jest nieunikniona – wyznacza rytm naszego życia. Wstajemy rano, jemy śniadanie, idziemy do pracy, wracamy o tej samej porze do domu, jemy kolację, kładziemy się spać … To normalne, ale  drugiej strony nie możemy dopuścić do tego, by wpadając w wir codziennych zadań i obowiązków, zaniedbywać naszego partnera.

Kobieta przy komputerze

Zaplanuj co jakiś czas weekendowy wypad, pójdźcie razem na kolację w tygodniu (nie tylko w piątek czy sobotę), przygotuj specjalne śniadanie, itp.

3. Poczucie humoru

Śmiech, zabawne momenty, odprężenie się… łagodzą napięcie i sprawiają, że razem dobrze się bawimy, podsycając tym samym uczucie. Uśmiechajcie się do siebie jak najczęściej, podchodźcie do problemów z pewną dozą optymizmu i poczuciem humoru. Starajcie się bawić w najlepsze zawsze, kiedy jesteście razem, jakby wszystko inne w tym momencie przestało być ważne. Z takim nastawieniem Wasze uczucie z pewnością przetrwa próbę czasu.

4. Partner jest Twoim wspólnikiem, przyjacielem i powiernikiem

Musimy widzieć w partnerze powiernika naszych najskrytszych sekretów, pragnień, aspiracji…

Para na randce, rodzące się uczucie

Wspólne przeżywanie radości i trosk poza tym, że sprzyja zacieśnieniu więzów, sprawia, że dwie osoby czują się chronione i rozumiane przez swoją drugą połówkę. Jeśli darzymy kogoś pełnym zaufaniem, wiara w nas samych się umacnia, a uczucie staje się trwalsze.

5. Róbcie wspólne plany z entuzjazmem

Para, która nie ma wspólnych marzeń i planów, nie wierzy we wspólną przyszłość. Nie mówimy tu wyłącznie o planach na następny weekend, ale także o planach na przyszłość, w której nadal będziecie razem. Wspólny dom, rodzina, osobisty wspólny projekt…

Plany są najlepszym bodźcem do podsycania uczucia w związku. Pokazują bowiem, że partner uwzględnia nas w swoich planach na przyszłość.

Nie wahajcie się stale podsycać uczucie w Waszym związku, dzięki temu umcnicie go i będziecie szczęśliwi.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.