Odnaleźć miłość nie szukając jej na siłę

Odnaleźć miłość nie szukając jej na siłę

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zapewne już słyszałeś, że trudno jest odnaleźć miłość, jeśli nieustannie szukasz jej na siłę. Jednak wraz z upływem czasu, społeczeństwo i rodzina zaczynają powtarzać: “Co? Nadal nie znalazłeś partnera ?!”  Wtedy czujesz się onieśmielony i zaniepokojony; czujesz, że Twoje życie nie jest takie, jakbyś chciał.

Musisz być świadomym tego, że ludzie wokół Ciebie zachowują się zgodnie z powszechnymi przekonaniami, które rozwijane były w społeczeństwie i kulturze przez wiele dziesiątek lat.

Oni (często błędnie) uważają, że aby być całkowicie szczęśliwym, trzeba mieć partnera i założyć rodzinę lub że brak partnera jest czymś do nie przyjęcia, niewłaściwym. Mogą oni błędnie uważać, że nie mając partnera poniosłeś porażkę i koniecznie musisz starać się odnaleźć miłość.

Jest wiele rzeczy, w które wierzymy bez kwestionowania swoich przekonań. Jednak musimy zacząć postrzegać życie z różnych punktów widzenia, w przeciwnym razie negatywnie wpłynie to na nasze poczucie szczęścia i życiowe wybory.

Potrzeba posiadania partnera może stać się obsesją- a to może źle odbić się na naszym zdrowiu psychicznym.

Jak odnaleźć miłość nie szukając jej?

Nie znajdziesz prawdziwej miłości w Internecie na stronach takich jak Badoo lub korzystając z aplikacji mobilnych takich jak Tinder. Wszyscy wiemy, że to co tam znajdziemy jest bardzo dalekie od prawdziwej miłości.

Szukanie miłości w internecie

Na pewno istnieją ludzie, którzy znaleźli miłość w Internecie. Jednak trzeba zadać sobie pytanie: jak to się dokładnie stało, co do tego doprowadziło. Ludzie decydują się na interakcje przez Internet z wielu różnych powodów:

  • Mogą mieć niską samoocenę i naprawdę wierzą, że nikt nie będzie ich chciał poznać w prawdziwym życiu.
  • Są nieśmiali i małomówni, a sieć i portale społecznościowe dodają im trochę odwagi, by zagadać do nieznajomych i porozmawiać z ludźmi w bardziej zrelaksowany i naturalny sposób.
  • Nigdy nie wychodzą na spotkania towarzyskie ze swoimi przyjaciółmi lub nie prowadzą aktywnego trybu życia. Często z powodu pracy, stresu lub natłoku obowiązków nie starcza im czasu na poznawanie nowych ludzi.
  • Są zdesperowani, aby znaleźć kogoś tak szybko jak to możliwe. Uciekają się do zasobów Internetu, aby przyspieszyć swoje poszukiwania.

Jak możesz zauważyć – w rzeczywistości te osoby szukają w Internecie nie miłości, a potwierdzenia swojej wartości. Chcą, aby ktoś ich polubił i pragną poczuć się ważni, dostrzeżeni.

Przeczytaj także: Miłość ma sens, jeśli umiesz ją okazać

Czy to ma coś wspólnego z prawdziwą, ponadczasową miłością?

Miłość pojawia się niespodziewanie

Ciężko prawdziwą miłość znaleźć w Internecie. Wśród setek bezosobowych profili, pełnych ludzi nastawionych na krótkotrwałe przygody, nie jest łatwo znaleźć partnera życiowego.
Na pewno dostrzegłeś zależność: kiedy jesteś naprawdę zdesperowany, ludzie wręcz “znikają” z Twojego otoczenia.

A z drugiej strony, kiedy jesteś zrelaksowany, aktywny, po prostu cieszysz się życiem- przyciągasz ciekawych i fascynujących ludzi. 

Przeczytaj także: Poszukiwanie prawdziwej miłości- cenne porady

Dzieje się tak, ponieważ gdy jesteś spokojny i zrelaksowany, wówczas ludzie są tobą zainteresowani. To przyciąganie nie zadziała, gdy jesteś zdesperowany i spięty.

Dlatego po pierwsze: musisz uwierzyć, że to jest możliwe. Wyjdź z domu: spotkania towarzyskie, siłownia, nowe szkolenie czy wycieczka to doskonałe miejsca by poznać ludzi! To sprawi, że łatwiej Ci będzie odnaleźć miłość!

Wszystkie marzenia są możliwe do spełnienia. Świat jest pełen nieskończonych możliwości, których się nie spodziewamy. Nie znajdziesz miłości, jeśli dzień w dzień towarzyszy Ci niepokój i desperacja. W ten sposób po prostu wejdziesz w związek z pierwszą napotkaną osobą, a nie z miłością swojego życia.

Bycie samemu nie oznacza samotności

Nie znajdziesz prawdziwej miłości także, jeśli panicznie boisz się samotności. Ten wyimaginowany strach, który został zakorzeniony w naszych umysłach, może być paraliżujący.

Nie ma nic złego w byciu samemu. To na prawdę nie jest problem, jeśli nie znalazłeś jeszcze partnera. Nie istnieje żaden magiczny wiek, w którym koniecznie musisz odnaleźć miłość i wyjść za mąż/ożenić się. Jeśli wywołuje to u Ciebie niepokój- nie zamartwiaj się. Wiedz, że nie potrzebujesz innego człowieka, by być szczęśliwym.

Czy wiesz co Cię uszczęśliwia?

Najważniejszym jest czuć się komfortowo z samym sobą, uczynić swój spokój umysłu priorytetem. Musisz odbudować poczucie własnej wartości, znaleźć nowe zainteresowania.

Zanim zechcesz odnaleźć miłość, spróbuj podnieść swoją samoocenę i popracuj nad swoimi lękami.

Należy skupić się na sobie, aby potem móc odnaleźć miłość

Pamiętaj, że miłości nie da Ci nikt inny. Ona już znajduje się w Tobie!

Tylko gdy sam siebie pokochasz, możesz naprawdę pokochać kogoś innego. Ponieważ właśnie wtedy, gdy czujesz się dobrze z samym sobą, możesz obdarować miłością kogoś innego.

Uwolnij się od tych negatywnych przekonań, ponieważ nie znajdziesz miłości, desperacko jej szukając. To po prostu sprawi, że poczujesz się sfrustrowany i poczujesz się jeszcze gorzej. A to właśnie dobre samopoczucie i radość powinny stanowić Twój punkt wyjściowy.  Łatwiej Ci będzie odnaleźć miłość w spokoju ducha i bez stresu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.