Poszukiwanie prawdziwej miłości – cenne porady!

· Czerwiec 26, 2018
Zanim odnajdziesz swoją bratnią duszę, musisz najpierw dobrze poznać siebie. Musisz znać i kochać siebie samego, aby móc połączyć się z kimś, kto wzbogaci twoje życie

Poszukiwanie prawdziwej miłości może zająć trochę czasu.  Odnalezienie twojej bratniej duszy nie jest magią, ani nie jest czekaniem na pasmo przeznaczenia, aby stworzyła się odpowiednia okazja. Przede wszystkim spotkanie właściwej osoby – z którą wszystko, co emocjonalne, psychologiczne, a nawet duchowe, zgrywa się niemal idealnie w harmonii – wymaga uporządkowania naszych wewnętrznych spraw.

To nie druga połówka ma cię zmienić. Poszukiwanie prawdziwej miłości należy zacząć od pracy nad sobą.

Nie damy rady znaleźć partnera emocjonalnego, który pasuje do naszego stylu życia, wartości i zasad, jeśli sami nie zdefiniujemy najpierw tego, czego od życia chcemy, kim jesteśmy i co nas określa.

Jak pewnie nie raz słyszeliście, dobrze dobrane pary często mówią: „coś nas do siebie przyciągnęło „. Przede wszystkim musimy być najpierw dobrzy dla siebie. Musimy być dojrzali, ciekawi świata i ludzi, zdolni oferować to, co najlepsze dla innych, z pełną autentycznością.

Poszukiwanie prawdziwej miłości może być o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, gdy spróbujesz popracować nad tymi punktami. Jesteśmy pewni, że będą dla Ciebie pomocne i bardzo inspirujące.

1. Utrzymuj swoje priorytety w porządku

Większość z nas ma za sobą kilka innych rozdziałów życia. Każdy niesie swój własny „bagaż”, pełen emocjonalnych opowieści, szczęśliwych chwil, a nawet kilku miłosnych historii wrzuconych tam po drodze.

Czy jednak nauczyłeś się czegoś z tych wszystkich doświadczeń życiowych? Wszystko czego doświadczyłeś w przeszłości, powinno służyć jako lekcja życia. Tylko w ten sposób możesz poznać siebie lepiej i wyjaśnić, czego pragniesz, a czego nie.

druga połówka ilustracja, poszukiwanie prawdziwej miłości

Musimy bardzo jasno określić nasze priorytety, aby przefiltrować wszystko co otrzymujemy od życia. A dokładniej z kim przez to życie chcemy iść. Jeśli wciąż będziesz popełniać te same błędy, nie wniesie to nic dobrego.

2. Ciesz się podróżą, szczęśliwym życiem i sobą samym

Zamiast mieć obsesję na poszukiwania prawdziwej miłości i bratniej duszy, pozwól, aby to druga połówka znalazła ciebie. Pozwól, aby to miłość wpadła na ciebie, a tymczasem ciesz się życiem, sobą i tym co Cię otacza.

Czasami wypełniamy nasze dni tak wieloma celami i sprawami, że zapominamy o czymś zasadniczym: by zwolnić i docenić każdy moment i rozkoszować się tu i teraz. To w teraźniejszości dzieją się najpiękniejsze rzeczy i niesamowite zbiegi okoliczności- warto być obecnym.

Przeczytaj także: Silne kobiety- sześć cech które je wyróżniają

Ludzie, którzy mogą cieszyć się swoją podróżą przez życie i w pełni się pokochać, dowiedzą się jaka jest ich wartość. Jednocześnie staną się znacznie bardziej otwarci na to, co i kto ich otacza.

3. Bądź emocjonalnie dojrzały

Nie szukaj kogoś, kto pomoże Ci zapomnieć o samotności, wyleczy twoje dawne rany lub kogoś, kto zapełniłby tą pustkę, którą zostawiła poprzednia osoba.

W życiu nie szukaj czegoś co jest niemożliwe i nie żyj swoimi romantycznymi marzeniami i baśniami: szukaj dojrzałej miłości oraz poważnego i odważnego związku.

Posiadanie jasno wyklarowanych priorytetów dotyczących tego, czego chcesz i co ci nie pasuje, pomoże ci uniknąć w przyszłości cierpienia. Będzie to pomocne w uniknięciu powtarzania tych samych starych schematów i powielania błędów.

Jednak prawdziwa dojrzałość emocjonalna jest czymś niezbędnym również przy poszukiwaniu naszej bratniej duszy.

Jeśli chcesz spotkać kogoś odpowiedzialnego, empatycznego, pełnego bliskości … kogoś, kto umie dobrze słuchać, dzielić się z tobą bez bycia uzależnionym- samemu zacznij hodować u siebie te cechy. Dopiero wtedy będziesz mógł odkryć miłość i rozwinąć dojrzały związek.

4. Poznaj i pokochaj swoją własną duszę, zanim znajdziesz partnera życiowego

Poszukiwanie prawdziwej miłości- zamyślona kobieta

Jak poznać własną duszę?

Wykraczając poza alegorię i metaforę, jest niezaprzeczalnym faktem: nie możemy oczekiwać, że ktoś nas dobrze pozna i odkryje, jeśli uprzednio nie zrobimy tego sami.

Wręcz przeciwnie, jeśli nie wiemy kim naprawdę jesteśmy, co nas dręczy, co nas boli lub jakie są nasze rzeczywiste potrzeby, łatwo jest uzależnić się od drugiej osoby. A to może prowadzić do rozwoju niezdrowej i niedojrzałej relacji.

Nigdy nie powinniśmy lekceważyć znaczenia poznania samego siebie. Powinniśmy wiedzieć gdzie są nasze granice, jakie są nasze wartości, jakie są nasze wady i słabości, oprócz naszych mocnych stron.

5. Posłuchaj swojej intuicji

Mówią, że nasza intuicja jest głosem serca, ale w rzeczywistości jest czymś znacznie więcej.

Intuicja, podobnie jak uczucie motyli w brzuchu jest odbiciem twojej podświadomości. Twoja podświadomość to miejsce, w którym możesz odnaleźć swoją prawdziwą istotę, swoje wspomnienia, swoją osobowość i wszystko, co wiesz. To pozwala ci szybko znaleźć odpowiedzi, kiedy ich najbardziej potrzebujesz.

Tak więc, kiedy znajdziesz się przed tą wyjątkową osobą, Twoja intuicja ci da znać. Zaufaj, a przede wszystkim umiej słuchać swojego szóstego zmysłu. To on zna Ciebie najlepiej.

6. Poszukiwanie prawdziwej miłości- bądź otwarty na zmiany

Czy ktoś może naprawdę być naszą bratnią duszą? Czy można wierzyć że istnieje druga połówka?

Nie ma nic złego w tym, że chcesz rozpocząć poszukiwanie prawdziwej miłości. Musisz jednak pamiętać, że:

  • Nasza bratnia dusza nie jest kimś, kto musi podzielać takie same zainteresowania jak my. Druga połówka nie jest „kopią” naszej osoby ani nie jest zagubionym bliźniakiem naszej osobowości.
  • Bratnia dusza to ktoś z kim łączymy się duchowo … i nie ma nic bardziej magicznego niż to „połączenie”.
  • Porozumienie dusz oznacza, że pomimo tego, że jesteśmy inni- rozumiemy się i wzbogacamy się nawzajem. Pomagamy sobie w rozwoju osobistym, jesteśmy swoimi wzajemnymi coachami.
  • Oznacza to, że jesteśmy w duszy „jednością” utworzoną z dwóch części. Zawsze dbamy o zachowanie indywidualności, ale cieszymy się wspólną podróżą, pracujemy nad tym samym projektem …
druga połówka ilustracja

W podsumowaniu,  istnieje w rzeczywistości zestaw emocjonalnych i psychologicznych procesów, które jasno określają to co wielu z nas rozumie jako idealnego partnera. Poszukiwanie prawdziwej miłości to poszukiwanie kogoś z kim będziemy chcieli iść przez życie.

Jest to osoba, która zawsze będzie sprawiać, że poczujemy się kochani. Jest to osoba, której ufamy tak samo jak ufamy samym sobie.