Silne kobiety - poznaj 6 cech, które je wyróżniają

Mimo że lubią towarzystwo, silne kobiety nie potrzebują nikogo, aby być spełnione i mogą żyć samotnie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wiedzą, że są warte tego, co najlepsze.
Silne kobiety - poznaj 6 cech, które je wyróżniają

Ostatnia aktualizacja: 15 lipca, 2021

Silne kobiety inspirują i wpływają na część zmian społecznych, ponieważ uważają się za godne wszystkiego, na co się decydują. Niedawno Akademia Języka Hiszpańskiego (RAE) pokazała najnowsze aktualizacje dotyczące języka hiszpańskiego.

Wśród zmian pojawił się między innymi termin, zwrot “słabsza płeć”. Wyjaśniono, że był on obraźliwy i dyskryminujący w stosunku to kobiet.

Jest oczywiste, że zmiany muszą nastąpić na wielu płaszczyznach, ale te najciekawsze zaczynają się od języka użytkowego. Stąd warto wyjaśnić, co rozumiemy przez pojęcie silne kobiety.

Prawdziwa siła nie ma nic wspólnego z podnoszeniem ciężarów, wytrzymałością, masą mięśniową czy wzrostem. Silne kobiety charakteryzują się innym zestawem cech. Jest to przejrzysta lista, z którą bez wątpienia zidentyfikuje się wiele naszych czytelniczek.

1. Akceptowanie słabości

Wiedza o tym, jak być wrażliwym, oznacza umiejętność łączenia się z naszymi emocjami. Oznacza to również akceptację tego kim jesteś, tego co sprawia, że ​​błyszczysz, co jest dla ciebie ważne i co łączy Cię z innymi ludźmi.

  • Wrażliwość nie jest synonimem słabości. Jest dokładnie odwrotnie. Na przykład ludzie, którzy cały czas ukrywają swoje emocje, postanawiają nie widzieć, nie akceptować ani nie radzić sobie z rzeczami, które ich krzywdzą.
  • Stopniowo budują mur, za którym mogą się ukryć. Upewniają się, że nikt nie zna ich osobistych problemów. Dbają również o to, aby uniknąć radzenia sobie w życiu i stawiania czoła prawdziwym wewnętrznym potrzebom.
Piękna kobieta z piegami

Ten rodzaj dynamiki jest źródłem strasznego cierpienia i niedojrzałości. Dzieje się tak dlatego, że ci którzy ukrywają się lub uciekają od swoich problemów, nie są silnymi ludźmi.

Silni ludzie to ci, którzy pozwalają sobie na bycie wrażliwym – co prowadzi do akceptacji, zrozumienia samego siebie i osobistego rozwoju.

2. Wolność wyboru

Silne kobiety wybierają, decydują i kroczą bez lęku. Nie starają się wyglądać i postępować w sposób, który zadowoli innych. Każdy podjęty krok pochodzi z osobistej decyzji.

  • Nigdy się nie poddają. Jednakże słuchają wszystkiego, co ich środowisko chce im powiedzieć. Przyjmują opinie, szukają porad i cenią sugestie. Ale decyzja ostatecznie należy do nich.
  • Jednocześnie, chociaż nie boją się wybierać własnych ścieżek, są bardzo złożone. Nie boją się odrzucać rzeczy, które im się nie podobają.

Nie są to również ludzie, którzy zrezygnują ze wspinaczki i zdecydują się złożyć skrzydła lub pozbyć się marzeń czy też poczucia własnej wartości.

3. Silne kobiety pozwalają sobie kochać samotność

Kobieta nie musi być w związku, aby czuć się spełniona. Ona sama jest kompletna, a także zna pełnię i satysfakcję.

  • To właśnie dzięki temu, silne kobiety mogą tworzyć szczęśliwsze romantyczne relacje. One nie potrzebują drugiej osoby, aby wypełnić pustkę lub leczyć rany. Są w stanie dać partnerowi to, co w nich najlepsze, aby budować silne, szczęśliwe i dojrzałe związki.

Jednocześnie coś, co je definiuje, to przyjemność czerpania przyjemności z samotności.

  • To dar, który silne kobiety znajdują w sobie. Dzięki temu są zdolne do zdrowego wewnętrznego dialogu, myślenia o swojej teraźniejszości i przyszłych marzeniach.

4. Inwestowanie w rozwój osobisty

Kobiety, które są całkowicie skoncentrowane na uwadze innych, pozostają w tyle. Dzieje się tak, dlatego że zapominają o sobie i nie dbają o własną samoocenę, a nawet nie troszczą się wystarczająco o własne zdrowie.

  • Silne kobiety mają bardzo wyraźną cechę: wiedzą, że są ważne, cenne i zasługują na całą miłość tego świata, szczególnie od swojego partnera.
  • To dlatego, że są świadome, iż bez miłości do samej siebie nic nie ma sensu. Jeśli nie inwestujemy czasu, energii i uwagi na własne życie osobiste, nic nie ma żadnej wartości.

Ten rodzaj myślenia nie ma nic wspólnego z egocentryzmem. Wiąże się za to z równowagą psychiczną i emocjonalną.

5. Posiadanie własnego zdania

Silne kobiety są asertywne . Jest to sztuka obrony swoich praw i swojego zdania, szanując jednocześnie uczucia innych.

Mama i córka - dwie silne kobiety

Życie zgodnie z własnymi ideałami jest równoznaczne z byciem wolnym i szczęśliwym. Oznacza to inwestowanie we wspólne życie i osobistą przestrzeń dla każdego.

Możesz wyrażać swoje opinie bez strachu i bez obaw o reakcje z zewnątrz. Nic nie jest tak ważne, jak uznawanie równości między ludźmi.

6. Silne kobiety kochają i są kochane

Silne kobiety kochają i robią to z intensywnością, autentycznością i dojrzałością. Jednocześnie miłość, którą wyznają, wzbogaca życie ich partnerów, rodziny i przyjaciół.

  • To odważna miłość, która akceptuje, inspiruje, otacza od środka i docenia.
  • Te kobiety są świadome, że zasługują na prawdziwą miłość, taką która pozwala im się rozwijać i nie przynosi cierpienia.

Podsumowując, jesteśmy pewni, że wiele naszych czytelniczek jest przekonanych, że były, są i będą silnymi kobietami. Nigdy nie powinniśmy patrzeć przez palce na terminy takie jak “słaba płeć”. Tylko kobiety wiedzą, przez co przeszły i tylko one rozumieją siłę swoich odważnych serc i osobowość, która nigdy się nie poddaje.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.