LipoContrast: czy pomaga w walce z tłuszczem?

LipoContrast: czy pomaga w walce z tłuszczem?
Alejandro Duarte

Przejrzane i zatwierdzone przez: biotechnolog Alejandro Duarte.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

LipoContrast to technika, w której komórki są poddawane działaniu sekwencji ciepło-zimno-ciepło. Taki szok termiczny wywołuje rozpad adipocytów. Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł, aby poznać zalety tej techniki.

LipoContrast to nieinwazyjna technika, która jest niezwykle skuteczna w zwalczaniu zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. To metoda, która cały czas się rozwija, a jej rezultaty są praktycznie natychmiastowe. Poznaj wszystkie korzyści płynące z jej stosowania!

Kiedy przybierasz na wadze lub zwiększa się poziom Twojej tkanki tłuszczowej, liczba komórek tłuszczowych w Twoim organizmie nie zwiększa się. W rzeczywistości po prostu zwiększają one swoje rozmiary.

Liczba komórek tłuszczowych, jakie posiadamy, zależy od naszego dzieciństwa i predyspozycji genetycznych. LipoContrast zmniejsza faktyczną liczbę komórek tłuszczowych. Tym samym, dzięki temu, że masz mniej komórek tłuszczowych, wyglądasz szczuplej. Badania wykazały, że osoby otyłe mają więcej komórek tłuszczowych niż osoby o normalnej wadze.

Zalety płynące ze stosowania LipoContrast

LipoContrast działa na podstawie procesu nazywanego termiczną lipolizą kontrastową. Izoluje tkankę tłuszczową znajdującą się wewnątrz aplikatora, a następnie poddaje ją trzykrotnemu szkowi termicznemu ciepło-zimno-ciepło, który atakuje komórki tłuszczowe.

Ten proces przebiega w zautomatyzowanych parametrach czasu, temperatury oraz energii, które są ustawione przez urządzenie.

Nasze komórki tłuszczowe są pełne nasyconych kwasów tłuszczowych, które są podatne na zmiany temperatury. Jednak za pomocą LipoContrast komórki tłuszczu są wystawione na działanie sekwencji ciepło-zimno-ciepło. Ten szok termiczny wywołuje pękanie adipocytów, co prowadzi do ich krystalizacji i ewentualnego zniszczenia.

Efekt jest praktycznie natychmiastowy i blokuje część każdej komórki tłuszczowej. Jednocześnie inne części komórek tłuszczowych wchodzą w proces apoptozy lub destrukcji. Następnie naturalne procesy zachodzące w ciele wyeliminują je w przeciągu kilku tygodni.

Dzięki licznym aplikatorom LipoContrast można stosować na wielu obszarach ciała. Takie głowice mają różne rozmiary, a tym samym pasują do różnych części ciała.

Eksperci mogą używać je na brzuchu, bokach, plecach, rękach, chrząstkach, kolanach, a u mężczyzn również na klatce piersiowej. Poza tym ten system sprawdza się w zmniejszaniu tłuszczu włóknistego.

Ile czasu musi upłynąć przed pojawieniem się pierwszych rezultatów?

Nadmiar tkanki tłuszczowej
Jedna z zalet LipoContrast to zmniejszenie tkanki tłuszczowej w bardziej zlokalizowany i mniej inwazyjny sposób.

Rezultaty osiągnięte dzięki takiej terapii są praktycznie natychmiastowe. Tym samym już po jednej sesji można wyeliminować aż do jednej trzeciej tkanki tłuszczowej, która jest poddawana kuracji.

W ten sposób eksperci są w stanie potwierdzić, że LipoContrast osiąga zmniejszenie tkanki tłuszczowej 3 razy szybciej i lepiej niż normalne procedury wykorzystujące kriolizę.

Około 80% końcowych rezultatów pojawia się po 20 dniach. Poza tym ta technika chroni przed urazami związanymi z takimi inwazyjnymi metodami jak liposukcja. Poza tym ma również zaletę związaną z uniknięciem ewentualnego ryzyka zniszczenia otaczających tkanek, które może pojawić się w przypadku stosowania innych technik, takich jak laser, częstotliwość promieniowania i ultradźwięki.

Może Cię również zainteresować: Zlokalizowana tkanka tłuszczowa – jak ją spalić?

Czas trwania terapii

USG brzucha
Ten system powinien być używany jedynie przez wykwalifikowanych i certyfikowanych specjalistów.

Liczba sesji stosowanych na dany obszar zależy od głębokości tkanki tłuszczowej. W zależności od tego czynnika konieczne może okazać się przeprowadzenie od jednej do trzech sesji, z odstępem czasu wynoszącym minimum cztery tygodnie.

Czas trwania każdej z sesji to zazwyczaj jedna godzina. Poza tym technika ta ma jeszcze jedną zaletę: nie wymaga okresu rekonwalescencji. Dzięki temu pacjent może wrócić do normalnej, codziennej aktywności od razu po zakończeniu sesji.

LipoContrast powinien być stosowany jedynie przez w pełni przeszkolonych i certyfikowanych profesjonalistów medycznych i kosmetyczki. Takie osoby powinny przejść pełne szkolenie, aby być w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania pacjentów, jak również aby ocenić, czy taka terapia jest zalecana.

Lipocontrast Duo to najbardziej zaawansowany system konturowania ciała dostępny obecnie na rynku. To najnowszy i najbardziej zaawansowany, udowodniony klinicznie system redukcji tkanki tłuszczowej.

Dzięki wykorzystaniu głowic Duo system pozwala zajmować się jednocześnie dwoma obszarami ciała. Poza tym możliwość zajmowania się jednocześnie dwoma obszarami ciała zmniejsza czas terapii i zwiększa jej wydajność.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego procesu, koniecznie zadaj je swojemu lekarzowi lub wykwalifikowanemu specjaliście do spraw medycyny.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Leroux, M. B. (2009). Tejido adiposo. Arch. Argent. Dermatol.
  • Fernando, M., Alvear, C., & Alayón, A. N. (2010). Adipocytes, visceral obesity, inflammation and cardiovascular disease. Revista Colombiana de Cardiología. https://doi.org/https://doi.org/10.1016/S0120-5633(10)70243-6
  • Carvajal, C. (2015). TEJIDO ADIPOSO Y OBESIDAD. Medicina Legal de Costa Rica.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.