Leczenie kamieni żółciowych za pomocą odpowiednich roślin

W tym artykule wyjaśniamy, które rośliny lecznicze umożliwiają leczenie kamieni żółciowych. Odkryj, jak natura zapewnia to, co potrzebne!
Leczenie kamieni żółciowych za pomocą odpowiednich roślin
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Leczenie kamieni żółciowych za pomocą odpowiednich roślin jest znaną strategią zdrowotną. Ci, którzy cierpieli na kamienie żółciowe, wiedzą, ile bólu one powodują. Woreczek żółciowy to mały narząd, który zawiera żółć, trawi tłuszcze i służy jako sprzymierzeniec wątroby. Jak o nią dbać, aby nie cierpieć na kamienie żółciowe? Leczenie kamieni żółciowych za pomocą odpowiednich roślin to doskonała strategia.

Leczenie kamieni żółciowych — jak one powstają?

Kamienie żółciowe.

Kamienie żółciowe mogą pojawić się, gdy najmniej się ich spodziewamy. Aby im zapobiec, eksperci wyjaśniają, że musimy przestrzegać odpowiednich zaleceń żywieniowych, a przede wszystkim dbać o nasz wskaźnik cholesterolu. Kiedy nie przeprowadzamy trawienia, żółć pozostaje w woreczku żółciowym, czekając, aż będzie potrzebna ponownie w jelicie do strawienia pokarmu.

Jednak gdy jest za dużo cholesterolu, w woreczku żółciowym tworzą się małe kryształki, które ostatecznie twardnieją i stają się kamieniami — słynnymi kamieniami żółciowymi. W tym artykule wyjaśnimy, jakie rośliny lecznicze mogą pomóc w leczeniu kamieni żółciowych.

Rośliny lecznicze do zapobiegania i leczenia kamieni żółciowych

1. Pietruszka

Roślina ta jest łatwa w zakupie i jest doskonałym sprzymierzeńcem zarówno dla nerek, wątroby, jak i pęcherzyka żółciowego. Działa jako dobry środek moczopędny i ułatwiający usuwanie piasku z narządów biorących udział w trawieniu. Jest to dobry środek filtrujący i oczyszczający i często zażywa się go w herbatach przez cały dzień.

Wystarczy wziąć dwie filiżanki dziennie — wystarczy zagotować dwie lub trzy gałązki i odstawić. Wystarczy dodać trochę soku z cytryny do smaku.

2. Lek na pokrzywę

Herbata z pokrzywy.

Ten cud natury jest dostępny dla każdego. Pokrzywa działa przeciwskurczowo, uspokajająco, a także moczopędnie. W rezultacie jest stosowany od czasów starożytnych do zapobiegania i leczenia kamieni żółciowych i nerkowych. Jest w stanie pomóc je rozpuścić, a także pomaga dbać o nasz układ trawienny i wydalanie.

Zalecamy przyjmowanie dwóch filiżanek herbaty z pokrzywy dziennie.

3. Magiczny efekt mniszka lekarskiego

Roślina ta zapewnia wspaniałe i bardzo pożyteczne działanie moczopędne w naszym organizmie, pozwalając nam na eliminację toksyn i szkodliwych pierwiastków z organizmu. Mniszek lekarski działa również jako dobry środek oczyszczający i ułatwiający rozkład kamieni żółciowych.

Ponadto wiele osób stosuje go jako lek na cukrzycę, kwas moczowy lub cholesterol. Na pewno nie chcesz tego przegapić! Pamiętaj, aby przyjmować ten napar po głównych posiłkach.

4. Skrzyp

Skrzyp polny. Leczenie kamieni żółciowych

Czy wiesz wszystko o zaletach skrzypu polnego ? Zawiera minerały i witaminy, działa moczopędnie i przeciwzapalnie, pomaga redukować stany zapalne i infekcje narządów moczowych. Z tego powodu jest skutecznym lekarstwem na kamienie żółciowe. Skrzyp można znaleźć w sklepach naturalnych. Nie jest drogi i ma wiele korzystnych zastosowań i właściwości.

5. Napar z mięty i kopru włoskiego

Ten napar jest idealny do przyjmowania każdego ranka. Zapewni Ci bardzo dobrą dawkę składników przeciwutleniających, przeciwzapalnych, uspokajających i moczopędnych. Jest to zatem bardzo wyjątkowa i skuteczna kombinacja dla pęcherzyka żółciowego i wątroby. Z tego powodu eksperci zalecają dwie filiżanki dziennie, jedną na śniadanie, a drugą po obiedzie.

Pamiętaj, aby do tych naparów dodać trochę soku z cytryny, ponieważ witamina C jest składnikiem, który pomoże nam również wyeliminować toksyny i wzmocnić nasz układ odpornościowy.

Więcej wskazówek, jak zapobiegać kamieniom żółciowym

Same te rośliny lecznicze nie wyeliminują naszych kamieni żółciowych; są uzupełnieniem i sposobem na ich zapobieganie. Twój lekarz zawsze będzie tym, który udzieli ci właściwych wskazówek, których należy przestrzegać, aby pomóc je wyeliminować. Istnieją jednak również sposoby, aby im zapobiec – postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Zwiększ spożycie witaminy C
  • Jedz dużo świeżych warzyw, zwłaszcza karczochów, rzeżuchy, buraków i rzodkiewek. Są bardzo zdrowe dla pęcherzyka żółciowego.
  • Pij dużo wody, a także naturalne soki ananasowe, pomarańczowe, grejpfrutowe i mango. Jest to dodatek do naparów, które przedstawiliśmy w tym artykule.
  • Zmniejsz spożycie produktów mlecznych, tłuszczów, kiełbas i rafinowanej mąki.
  • Zwiększ ilość zbóż, które jesz i bierz je razem z jabłkami. Razem mają wspaniały efekt oczyszczający.
  • Rano weź łyżkę oliwy z oliwek.
  • Dobre regularne ćwiczenia.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.