Jak prawidłowo sterylizować zabawki erotyczne? Kilka porad

Jeśli chodzi o naszą sferę intymną, coraz powszechniejsze stają się zabawki erotyczne różnego rodzaju. Pomagają one stymulować strefy erogenne i zwiększają pobudzenie podczas stosunku seksualnego. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak poprawnie sterylizować różne zabawki erotyczne.
Jak prawidłowo sterylizować zabawki erotyczne? Kilka porad
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Aby uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych, musisz nauczyć się prawidłowo sterylizować swoje zabawki erotyczne. W ten sposób możesz z nich bezpiecznie korzystać i bez problemu cieszyć się intymnością.

Należy pamiętać, że brak odpowiedniego wyczyszczenia zabawek erotycznych wiąże się z wysokim ryzykiem infekcji. I w przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie wystarczy po prostu umyć ich je pod bieżącą wodą lub przetrzeć ściereczką.

Jak należy prawidłowo sterylizować zabawki erotyczne?

Używanie zabawek erotycznych jest znacznie częstsze niż mogłoby się wydawać. Niektórzy ludzie bez problemu wyznają swój sekret, inni wolą zachować go dla siebie.

Jeśli chodzi o sterylizację zabawek erotycznych, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dokładne zapoznanie się z instrukcjami producenta, ponieważ dzięki temu dowiesz się, w jaki sposób należy czyścić dany produkt ze względu na bezpieczeństwo swoich okolic intymnych.

Ponadto upewnisz się w ten sposób, że nie uszkodzisz produktu, zwłaszcza jeśli zasilany jest on bateriami lub ma napęd mechaniczny.

Ogólnie rzecz biorąc zasada jest taka, że wszelkiego rodzaju zabawki erotyczne muszą być bezpieczne dla Twoich okolic intymnych i do tego z nimi „kompatybilne”. Poniżej szczegółowo opisujemy podstawowe zasady sterylizacji tego typu produktów, zgodnie z ich najważniejszymi cechami:

Mycie lub gotowanie produktów w celu ich pełnej sterylizacji

Ogólnie rzecz biorąc, należy myć zabawki erotyczne przed i po każdym użyciu. Zwłaszcza jeśli je udostępniłaś lub zamierzasz udostępniać innym osobom. Nie wolno w tym momencie zapominać o ryzyku związanym z chorobami przenoszonymi drogą płciową (oznaczanymi ogólnie jako STD, co jest skrótem od angielskiego terminu sexually transmitted diseases).

Jeśli masz zamiar używać mydła, unikaj tych, które pachną lub zawierają inne dodatki. Najlepiej byłoby użyć neutralnego mydła. W rzeczywistości jest jeszcze lepiej, jeśli zdecydujesz się na specjalne mydło do okolic intymnych, które jest najłagodniejsze i najbardziej neutralne. A to oznacza, że nie podrażnia okolicy narządów płciowych.

Zabawki erotyczne mogą poprawić przyjemność z seksu

Dla większego bezpieczeństwa możesz wygotować daną zabawkę przez kilka minut. Jednak rób to tylko wtedy, gdy nie ma ona napędu mechanicznego, a materiałem, z którego jest wykonana jest na przykład stal nierdzewna lub silikon.

Uwaga: chociaż niektóre osoby używają zmywarki do czyszczenia zabawek erotycznych, zalecamy mycie ich ręcznie zgodnie z zaleceniami producenta.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Peegasm: niebezpieczny i szkodliwy orgazm

Alkohol do czyszczenia przedmiotów skórzanych

Czyszczenie w szczególności przedmiotów wykonanych ze skóry zwiększa ich trwałość i czyni je bezpieczniejszymi w użyciu.

Aktywność typu BDSM, które obejmuje różne rodzaje praktyk seksualnych za obopólną zgodą, stała się popularna w ostatnich latach. Pod tym względem BDSM obejmuje między innymi niewolę, kary, dominację i uległość oraz sadomasochizm. Tym samym spopularyzowała ona odzież i akcesoria skórzane.

BDSM

W takim przypadku do sterylizacji skórzanych zabawek erotycznych lub odzieży należy używać wyłącznie mydła i wody. Aby uzyskać głębszą dezynfekcję, możesz również użyć roztworu w postaci 70% alkoholu izopropylowego.

To prosta, niedroga i przyjazna dla środowiska opcja, która pozwoli Ci osiągnąć Twój cel. Istnieją również specjalne produkty czyszczące do takich produktów.

Uważaj na porowate materiały

Jeśli masz zabawki erotyczne wykonane z materiałów porowatych, takich jak pianka lub inne tego typu, musisz zachować szczególne środki ostrożności. Łatwo wchłaniają one wilgoć i brud oraz są trudne do wyczyszczenia, co czyni je idealnym miejscem do rozwoju bakterii.

Ponieważ wiemy, że nigdy nie będziesz w stanie w pełni wysterylizować porowatych zabawek erotycznych, zalecamy używanie ich z prezerwatywami (bez lubrykantów na bazie wody). W ten sposób stworzysz znacznie bezpieczniejszą barierę ochronną.

Jednak w miarę możliwości należy unikać kupowania tego typu produktów. Przy wyborze zabawki nie należy lekceważyć jakości materiału. Nie tylko chodzi tutaj o późniejsze czyszczenie, ale także dlatego, że niektóre rodzaje tworzyw sztucznych mogą zawierać potencjalnie toksyczne substancje, takie jak ftalany lub bisfenol A (BPA).

Zabawki erotyczne o napędzie mechanicznym

Jeśli Twoja zabawka erotyczna ma silnik, jedną z opcji jest użycie określonych środków czyszczących dostępnych w sprzedaży w sklepach erotycznych lub ogólnie wyspecjalizowanych.

Kobieta z wibratorem

Aby nie zepsuć takich mechanicznych zabawek, musisz być bardzo ostrożna. Możesz je myć pod bieżącą wodą bez zanurzania, unikając zamoczenia miejsc, które mogłyby zostać uszkodzone. Możesz też użyć wilgotnej szmatki.

Aby wysterylizować napędzane mechanicznie zabawki erotyczne, możesz poszukać konkretnych produktów sprzedawanych w tym celu. Istnieją różne typy i formaty produktów. Możesz je znaleźć w sklepach erotycznych.

Znajdziesz je w postaci płynów, sprayów, chusteczek nawilżanych i tak dalej. Są to preparaty antybakteryjne przystosowane do stosowania w rejonie okolic intymnych.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Dildo – co to takiego i jak go używać?

Po zakończeniu sterylizacji zabawek erotycznych…

I na koniec nie możesz zapominać o tym, że po wyczyszczeniu i umyciu zabawek erotycznych musisz upewnić się, że są one w pełni suche. Ponadto przechowuj je w specjalnym etui lub w płóciennej torbie, aby chronić się przed wszelkiego rodzaju bakteriami. Tylko w ten sposób utrzymasz je w prawidłowej kondycji i w pełni wysterylizowane.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.